"Грюне вохе" или презентация Украины à la Присяжнюк

145 просмотров
Понедельник, 06 февраля 2012, 10:42
Богдан Андрощук
для УП

З 20 по 29 січня в Берліні проходила Міжнародна сільськогосподарська виставка-ярмарок "Grüne Woche 2012" – "Зелений тиждень 2012", – на якій була представлена продукція близько 60 країн світу, зокрема, Європи.

"Зелений тиждень" є хорошою можливістю для країн продемонструвати свої досягнення в сільськогосподарській сфері й в інших важливих галузях, та підняти власний імідж у світі, зокрема, серед німецького споживача.

Наскільки важливий є імідж України для неї ж самої, довелося побачити на власні очі.

21 січня 2012 року, на другий день відкриття Міжнародної виставки-ярмарку "Зелений тиждень", мені випала нагода відвідати український павільйон № 16. План розташування павільйонів можна знайти тут.

Після побаченого, ще раз переконався, що імідж України руйнує сама Україна, що й відображається на ставленні як до неї, так і до її громадян.

Як ось описує інтернет-видання "Емміграда" у статті "Чомусь європейці ставляться до нас як до другосортних ..." Зупинюся на конкретних фактах:

Відкриваючи український павільйон, міністра аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк зазначив: "Україна – велика аграрна держава. Україні по-справжньому є чим пишатись, і що показати міжнародній спільноті. Сьогодні Україну як серйозного виробника сільськогосподарської продукції визнають і поважають у світі. Цього року в Україні зібрано найбільшу за всю історію врожай зернових. За рахунок власного виробництва ми забезпечуємо практично повністю не лише потреби внутрішнього ринку, а й постійно нарощуємо експорт продовольства та сільськогосподарської сировини".

Далі міністр додав: "На виставці "Зелений тиждень" приймають участь близько 70 компаній, які є авторитетними виробниками сільськогосппродукції та продуктів харчування. Вони представляють усі регіони й галузі агропромислового комплексу України. Ці торгові марки зарекомендували себе також і за межами України, довівши, що українська продукція є високоякісною та конкурентоспроможною.

На "Зеленому тижні-2012" українські виробники представляють м`ясо-молочну, олійно-жирову, кондитерську, спиртову галузі та виноробство України".

Звучить вражаюче. Але, на жаль, не відповідає правді.

З усієї сільськогосподарської продукції було представлено декілька видів сиру, ну й, звичайно, удосталь горілки.

Я довго намагався знайти хоча б 50 найменувань компаній, які в різноманітті своєї продукції представляють Україну – але не знайшов. Можливо, мова йшла про 70 найменувань усіх виробів, зокрема, горілчаних, які були єдиним товаром, що його можна було би назвати представленим гідно.

Ось так була представлена сиро-молочна продукція. Щоправда, "молочна", напевне, десь загубилася по дорозі до Берліну, і залишилася лише сирна:

Для порівняння візьмемо Італію:

З найбільшого за всю історію врожаю зернових в Україні, як наголошував пан міністр, хлібобулочні вироби були представленні, на жаль, лише на плакаті:

Росія не вважається житницею Європи, проте, дійсно, достойно презентувала свої хлібобулочні вироби:

Французи зробили оригінальну та смачну ковбасу з віслюка:

А українські ковбасні вироби були виставлені, знову ж таки, лише на плакаті позаду сцени:

Пан міністр наголосив на представленні кондитерських виробів. Проте для мене залишилося загадкою, де вони були представленні.

Ось представлення кондитерських виробів Італії, а українські навіть і на плакаті віднайти не вдалося:

Проте представлення українських досягнень на цьому не закінчилося.

Збоку величезного пустого павільйону стояв стіл, за яким дві жінки виготовляли глиняні вироби. На перший погляд це нагадувало шкільний гурток із прикладного мистецтва – тільки ось школярі були відсутні, і відбувався цей гурток не в школі, а на міжнародній виставці.

Щоб зрозуміти, чим займалися жінки, мав допомогти плакат німецькою мовою з наступною інформацією:

Триполі-Україна Візитна картка

Трипільська культура завжди ще загадка європейської доісторії

Воно було в SJBC…. Епохи (Бронзовий вік)

Вони займали велику площу ліс-степ

В актуальному правому банку в Україні, Молдавії, Румунії

Заклала фундамент цивілізації обробляння зернових культур в Україні

Воно було відкрито в пізньому 19-му столітті археолог В. Хвойка

Left багато матеріальний і духовний скарб – тисячі слідів із поселень proto величезні двоповерхові будинки, інструменти праці, кераміка

Кераміка чарівної елегантності й різноманіття форм, космічна символіка й орнаменти, які від Outlook вільний чоловік розповідати

Таким чином несе повагу матері – богині, який своїм дітям світ

Воно в чисельних формах проти, переклад німецького тексту з виставкового плакату.

Можливо, деякі українські відвідувачі павільйону здогадалися, що йшлося про трипільську культуру... Проте, німецькі відвідувачі, певне, запитували себе, що спільного має Україна з Ліваном – місто Триполі – і, взагалі, про що плакат.

Як сказав пан Присяжнюк, на виставці "підводяться підсумки щорічні, і відпрацьовується стратегія на наступні роки".

Сьогочасний уряд в особі пана міністра Присяжнюка й справді "достойно" представив Україну та підвів щорічні підсумки на виставці.

"Відпрацьована стратегія", з огляду на виставку, змушує замислитися – яке майбутнє нас очікує, якщо такі "стратеги", як сьогочасні, його планують?..powered by lun.ua
Системные изменения в лечении рака могут спасти жизнь каждого пятого больного
Войну с раком невозможно выиграть, если нет стратегии победы, если ежедневно, шаг за шагом, последовательно не олицетворяет ее план. (укр.)
Месяц в Харькове: признания в любви
Какой он, культурный Харьков. (укр.)
Украине нужна новая киберстратегия
Основные пробелы в области кибербезопасности в Украине и варианты выхода из сложившейся ситуации. (укр.)
Как мировые тренды влияют на развитие фитнеса в Украине
Каждый год появляются новые виды тренировок и тренажеров, выпускаются новые мобильные приложения и онлайн-продукты.
Как определиться с будущей профессией
Будущее требует от нас всех постоянного обучения и самообучения, самодисциплины и искренней страсти к своему делу. (укр.)
Зеленский распустил ЦИК, или Зачистка по всем фронтам
Оглядываясь на события последних недель в ВР, можно заметить определенную тенденцию, которой придерживается Зеленский и его сторонники. Речь может идти как об узурпации власти действующим президентом, так и об искреннем желании реальных положительных изменений, возможны только при условии полной очистки всех госструктур от следов старой власти. (укр.)
Самосожжения. Постскриптум для империи
Сумерки СССР, современным россиянам кажутся "счастливой эпохой", для колоний озаренные огнем живых факелов с запахом горелого мяса. (укр.)