Судный день

41 просмотр
Среда, 17 июля 2013, 09:50
Марина Соловьева
адвокат

Питання забудови Олександрівської лікарні у Києві знову розглядають в суді. Нагадаю, вже відбулося більше 50 засідань в судах різних інстанцій – від Шевченківського районного до Верховного Суду. Сама проблема постала ще в 2004 – суперечки навколо забудови тривають вже 9 років.

Справжнє замкнене коло – від вищої судової інстанції справа повертається до нижчої і все починається спочатку. Забудовник то обіцяє дати спокій лікарні, то незважаючи на дане слово, починає роботи.

Нагадаю, товариство "Житло-Буд", власником якого є народний депутат Іван Куровський, двічі публічно відмовлялося від земельної ділянки та її забудови. І двічі порушувало слово.

І в ході цієї довгої судової історії всі вже почали забувати, що ділянка по вулиці Шовковичній 39/1-а розташована над підземною частиною (печерами) Кловського монастиря, де віками ховали киян, померлих від страшних епідемій – чуми, туберкульозу, холери, сибірської виразки.

Ця територія була навмисно щільно засаджена деревами і кущами, які не тільки тримали схил, але й унеможливлювали перебування тут людей. Однак, будівництво відкриє шари ґрунту не на метр чи два, а на десятки метрів, аж до могильника, з усіма можливими наслідками.

17 липня об 11:15 Вищий господарський суд України вирішить, чи законно орендує Товариство з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд" ділянку землі, що розташована на території лікарні, з метою подальшої її висотної забудови.

Нагадаємо, що відповідний договір оренди вже визнавався недійсним Господарським судом міста Києва в січні цього року.

Проте, Київський апеляційний господарський суд під головуванням судді Тищенко у квітні цього ж року визнав рішення попередньої інстанції помилковим. Підстава – рішення ще одного суду – Вищого адміністративного під головуванням судді Донця, що скасувалосудові рішення, якими визнавався незаконним пункт 1 рішення Київської міської ради № 638-5/798 про затвердження землевідведення.

В той же час, суд апеляційної інстанції проігнорував ту обставину, що пункт рішення Київської міської ради, яким землевідведення було затверджене, самою ж Київською міською радою визнаний таким, що втратив чинність ще в липні 2011 року (рішення від 14.07.2011 № 788/6175).

Про існування такого рішення суд достеменно знав – його копії неодноразово долучалися до матеріалів справи.

Таким чином постає питання: чи може забудовник надалі використовувати на правах оренди надану йому ділянку, якщо підстава оренди визнана такою, що втратила чинність?

Отже, 17 липня – судний день. Все буде залежати від рішення Вищого господарського суду.

На чий бік він стане?

Марина Соловйова, адвокат, спеціально для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)