Судний день

16 переглядів
Середа, 17 липня 2013, 09:50
Марина Соловйова
адвокат

Питання забудови Олександрівської лікарні у Києві знову розглядають в суді. Нагадаю, вже відбулося більше 50 засідань в судах різних інстанцій – від Шевченківського районного до Верховного Суду. Сама проблема постала ще в 2004 – суперечки навколо забудови тривають вже 9 років.

Справжнє замкнене коло – від вищої судової інстанції справа повертається до нижчої і все починається спочатку. Забудовник то обіцяє дати спокій лікарні, то незважаючи на дане слово, починає роботи.

Нагадаю, товариство "Житло-Буд", власником якого є народний депутат Іван Куровський, двічі публічно відмовлялося від земельної ділянки та її забудови. І двічі порушувало слово.

І в ході цієї довгої судової історії всі вже почали забувати, що ділянка по вулиці Шовковичній 39/1-а розташована над підземною частиною (печерами) Кловського монастиря, де віками ховали киян, померлих від страшних епідемій – чуми, туберкульозу, холери, сибірської виразки.

Ця територія була навмисно щільно засаджена деревами і кущами, які не тільки тримали схил, але й унеможливлювали перебування тут людей. Однак, будівництво відкриє шари ґрунту не на метр чи два, а на десятки метрів, аж до могильника, з усіма можливими наслідками.

17 липня об 11:15 Вищий господарський суд України вирішить, чи законно орендує Товариство з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд" ділянку землі, що розташована на території лікарні, з метою подальшої її висотної забудови.

Нагадаємо, що відповідний договір оренди вже визнавався недійсним Господарським судом міста Києва в січні цього року.

Проте, Київський апеляційний господарський суд під головуванням судді Тищенко у квітні цього ж року визнав рішення попередньої інстанції помилковим. Підстава – рішення ще одного суду – Вищого адміністративного під головуванням судді Донця, що скасувало судові рішення, якими визнавався незаконним пункт 1 рішення Київської міської ради № 638-5/798 про затвердження землевідведення.

В той же час, суд апеляційної інстанції проігнорував ту обставину, що пункт рішення Київської міської ради, яким землевідведення було затверджене, самою ж Київською міською радою визнаний таким, що втратив чинність ще в липні 2011 року (рішення від 14.07.2011 № 788/6175).

Про існування такого рішення суд достеменно знав – його копії неодноразово долучалися до матеріалів справи.

Таким чином постає питання: чи може забудовник надалі використовувати на правах оренди надану йому ділянку, якщо підстава оренди визнана такою, що втратила чинність?

Отже, 17 липня – судний день. Все буде залежати від рішення Вищого господарського суду.

На чий бік він стане?

Марина Соловйова, адвокат, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.