Основана Георгием Гонгадзе в 2000 году

Деньги корректируют ход избирательной кампании в США

Голос Америки | Вашингтон _ Вторник, 28 февраля 2012, 13:33
Версия для печати Комментарии 1

Гроші завжди нероздільно супроводжували політику. Втім цьогорічна виборча кампанія у США відрізняється від усіх попередніх величиною сум, які вливаються у політичний процес. Після того, як Верховний суд США дозволив корпораціям фінансувати так звані "комітети політичної дії" - організації, які мають право пропагувати ті чи інші політичні ідеї - гроші в американську політику полилися рікою. Претенденти на номінацію від Республіканської партії вже відчули на собі вплив товщини гаманця конкурента.

Вплив корпоративних грошей на політичну кампанію - одразу видно як тільки увімкнеш телевізор. Негативна реклама здебільшого фінансується саме "комітетами політичної дії". Зростання грошових вливань у політику і поява великої кількості негативної реклами спровокувала незадоволення серед виборців, кілька з яких прийшли з протестом до Верховного суду. Учасники протесту вважають, що 2 роки тому суд постановив неправильно, коли дозволив багатіям, корпораціям та недержавним об’єднанням вкладати необмежені суми у "комітети політичної дії", які створюються для досягнення певної політичної мети. Раніше політичні кампанії фінансувалися лише з приватних пожертвувань людей, розмір і джерела надходжень яких обмежував закон. Рішення Верховного суду дало багатіям необмежені можливості впливу на політичний процес, каже учасниця протесту Аннабель Парк: 

"Це як казино, де заможні люди самі роблять ставки і самі ж крутять рулетку, посмоктуючи свої сигари".

Експерти вважають, що негативна реклама є ефективною зброєю проти опонентів і її поява у медіа впливає на уподобання виборців. Цей вплив добре демонструють результати республіканських праймеріз у перших штатах. Джон Фортьєр - експерт "Комітету двопартійної політики" каже, що рішення Верховного суду зробило політику у США ще більш залежною від грошей: 

"Ми однозначно можемо відзначити збільшення грошей у політиці. Але ці фонди не контролюються напряму ні партіями, ні кандидатами. І за тим звідки вони приходять і куди витрачаються важче прослідкувати".

Такий розвиток подій не дивує оглядача Вашингтонського політичного видання "Roll Call" Дейвида Друкера:

"Гроші в політиці - як вода. Якщо ви приберете правила вони потечуть рікою. Якщо ви встановите правила, вони потечуть в обхід. Цей процес не зупинити".

Але таке пояснення не влаштовує, тих хто зібрався біля Верховного Суду. Вони хочуть, щоб суд скасував своє попереднє рішення і забрав у корпорацій та багатіїв можливість своїм товстим гаманцем визначати політичний ландшафт в країні.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
IP: 46.202.170.---
Bodzjo Jurochko _ 02.03.2012 16:33
"корегують" - то від назви клею для штучних щелеп "Corega"? (:

АВТОРИЗАЦИЯ