Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

З життя біло-блакитної еліти: маєток завгоспа Януковича

Сергій Лещенко, УП _ Понеділок, 20 червня 2011, 14:54
Версія для друку Коментарі106

Українські високі посадовці люблять розмірковувати перед камерами про потребу економити.

Саме дефіцитом бюджету вони пояснюють скорочення соціальних гарантій населенню. Але влада не збираються позбавляти сама себе пільг.

Нещодавно "Українська правда" отримала офіційну інформацію, що утримання державних резиденцій "Конча-Заспа" та "Пуща-Водиця" обходиться українським платникам податків майже в 50 мільйонів гривень на рік.

Офіційно ці заховані від очей території називаються "комплекси відпочинку", а знаходяться вони у віданні Державного управління справами – напівзасекреченої структури, яка організовує життя та побут vip-чиновників.

Сам же керівник ДУС Андрій Кравець не може бути зацікавлений в позбавленні цих пільг, тому що особисто має розкішний маєток в одній із державних резиденцій – "Пуща-Водиці".

"Українська правда" інкогніто побувала на цій території та на власні очі переконалася, що потяг до розкоші в президентського завгоспа не менше, ніж в його начальника.

 
 

Хто такий Андрій Кравець?

Андрій Кравець є одним з впливових діячів сучасної української еліти, чиє ім’я маловідоме громадянам України. Так само нічого не говорить пересічним українцям назва його посади – керівник Державного управління справами.

Насправді сьогодні Кравець – чи не єдиний серед працівників адміністрації президента, хто може сперечатися з Сергієм Льовочкіним за вплив на Януковича.

Кравець – це головний завгосп Януковича, від якого за посадою залежить комфорт гаранта на робочому місці. Але, крім офіційної діяльності Януковича, Кравець також забезпечує Януковичу благодатне життя і за межами робочого часу.

До Януковича ця людина потрапила завдяки Едуарду Прутніку - Кравець у нього відповідав за будівельний напрямок у бізнесі. Однак поступово вплив Прутніка в команді Януковича почав знижуватися, а Кравця – рости. Не в останню чергу – тому що на Кравця заведено багато питань, пов’язаних безпосередньо з "Межигір’ям" та іншими напівлегальними об’єктами родини Януковичів.

Зокрема, в Броварах у офісі Кравця розміщено легендарну фірму "Дом Лесника", яка контролює мисливське господарство Януковича в Сухолуччі та забезпечує "Межигір’я" ексклюзивною "обналічкою".

Водночас дружина Кравця значиться директором кінотеатру "Зоряний", який є одним зі штабів Януковича.

Про вплив Кравця каже і той факт, що його парафію не зачепило скорочення керівного складу адміністрації президента. Якщо у Льовочкіна сьогодні три заступника, то у Кравця їх як було четверо, так і залишилося – останнім до нього перейшов працювати Георгій Берадзе, який в уряді Тимошенко був заступником міністра кабінету міністрів.

Сьогодні, окрім персонального побуту Януковича, в підпорядкуванні Кравця перебуває весь державний монстр, який забезпечує найвищих посадовців комфортом і привілеями.

Зокрема, під Кравцем - і сумно відомі державні дачі в "Конча-Заспі" та "Пуща-Водиці". Але зняти тягар їх утримання з бюджету Кравцю наврядчи по силам, тому що це значить різати самого себе по-живому. Адже на території закритих державних резиденцій розташований і його маєток.

 

Історія Кравця – це типовий приклад, як посадовці облаштовують своє побутове благополуччя на казенних територіях, що утримуються коштом платників податків.

Коли Янукович був другий раз прем’єр-міністром у 2006-2007 роках, Кравець обзавівся житлом на території "Пуща-Водиці".

Він тоді був заступником міністра Кабінету міністрів. Згідно з постановою уряду, яка вішає утримання чиновників на шию куцого бюджету, Кравець за статусом міг претендувати лише на дві кімнати в санаторії "Пуща-Водиця".

Ющенко за документами виділив йому ці дві кімнати в старій хатинці та надав право сплачувати лише 30% комунальних платежів – ну а як же, такі корисні люди повинні дотуватися з казни!

Згідно з офіційним списком мешканців закритих державних дач, за Кравцем справді значаться квартири 1 та 2 в будинку №9.

Але в реальному житті все виглядає інакше - завгосп Януковича обзавівся в державній резиденції "Пуща-Водиця" розкішним маєтком.

Як замість старого барака Кравець став господарем у панській садибі – невідомо, оскільки керівник ДУС категорично відмовився відповідати на наші запити. Можна лише здогадуватися - очевидно, він зрівняв з землею халабуду, яка була закріплена за ним, і побудував на її місці свій будинок.

Проблема лише в тому, що він на це не мав права.

Як розповідав попередник Кравця на посаді президентського завгоспа Ігор Тарасюк, у Державного управління справами немає акту на землекористування в "Пущі–Водиці" та "Конча–Заспі", тому, за законом, там не може здійснюватися будівництво нових будинків, а дозволяється проводити лише реконструкцію існуючих.

Якщо свій маєток завгосп Януковича будував за власні кошти, то походження їх також незрозуміле.

Завдяки закону "Про доступ до публічної інформації" нам вдалося отримати декларацію керівника Державного управління справами, і наведені там цифри змушують плакати і сміятися одночасно.

Судіть самі, за минулий рік Кравець заробив 111 тисяч, а його дружина, що керую кінотеатром "Зоряний" - 175 тисяч. Тобто, на місяць удвох вони заробляли менше 3 тисяч доларів. Цих грошей не просто замало, щоб побудувати таку нерухомість. Їх не вистачить навіть на те, щоб утримувати такий маєток з прилеглою територією та гаражем чиновника, в якому значаться "Ленд Ровер" і "Порш Кайєн". Додайте до цього, що, згідно з декларацією, завгоспу Януковича ще треба годувати родину в складі дружини та чотирьох дітей.

Сам Кравець уникає відповідей на запитання про свій будинок у "Пуща-Водиці”. Після кількох проігнорованих ним запитів ми звернулися по допомогу до Анни Герман, яка колись виступала лютим критиком державних дач. Герман відписала, що передала наш запит Кравцю, але відповіді від нього ми традиційно так і не отримали.

 

"Українська правда” також отримала відмову в наданні інформації від комплексу відпочинку "Пуща Водиця”. З огляду на те, що ця структура напряму підконтрольна Кравцю, нічого дивного в цьому немає.

 
 

"Враховуючи, що запитувані документи містять конфіденційну інформацію та персональні дані про фізичних осіб, комплекс відпочинку "Пуща Водиця" Державного управління справами не має правових підстав поширювати зазначену в запиті інформацію", - ідеться у відповіді, яку отримала "Українська правда”.

Таких щасливчиків як Кравець – близько сотні людей, чиє спокійне проживання в "Конча-Заспі” та "Пуща-Водиці” покладено на бюджет України та захищено вивіскою "конфіденційна інформація”.

А обов'язок громадян в цій ситуації - лише справно забезпечувати їх своїми податками.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
powered by lun.ua
IP: 178.40.65.---
OlegRoman _ 25.06.2011 16:22
Mаємо можливість слідкувати судилище над пані Тимошенко. Висновок лише один. Зек-президент Янукович - державний злочинець, якого необхідно судити перед цілим світом за ліквідацію і презирство гідності людини в Україні. Геть совєтську банду дикунів. Державу до ЄС, до NATO!!!
Bratislava Slovakia.
IP: 93.126.85.---
Сергей Колесников _ 23.06.2011 19:57
всеукраинский сбор подписей за ... революцию
IP: 193.151.107.---
krater _ 23.06.2011 08:31
«ХИТРИЙ ЯК ЖИД І ЛІНИВИЙ ЯК КАЦАП»--таким став українець за часів більшовицько-єврейської радянщини , яка відбирала і ділила по-попандопуловські: це мнє, і це мнє,і , і опять мнє….ДУРНЕ ДІЛО НЕ ХИТРЕ , та хто буде годувати тьму менеджерів , торгашів , юристів , соціологів , охоронців , попсовиків ?. Українці – трудівники , які емігрували до Австралії , Аргентини , Канади , Америки, не пасуть там задніх.. А в рідній державі ВСІ ХОЧУТЬ МЯГКО СПАТИ І СМАЧНО ЇСТИ , а не працювати головою і руками. Яких керманичів обираємо і кому кланяємося? Тупуватий ТАБАЧНИК ,та «со связями» , безголосий ПОПЛАВСЬКИЙ , та дуже спритний,….Якщо далекоглядна корумпована рать доручила кермо ПРОФФФФЕСОРУ ,то які ж «ПОЛІГЛОТИ» контролюють всі доходні місця?! І в науці верховодять спритники , бо результати плачевні. А освіта? А медицина? А армія? А Феміда? А понад 200 партій ? «Чого це ти , МИКОЛО , вступаєш в ПАРТІЮ ?»--«Щоб жити як ЛЕВІН і ПЕТРОВ»
IP: 77.123.255.---
free666 _ 22.06.2011 17:59
Приор:
free666:
Нет у христиан идолов, дурбэцало. Хотя впрочем, у пузатого енакиевского хамла есть идол - бабло и власть. А хотя впрочем, оно - и не христианин, а самый мерзотнейший язычник , осеняющий себя крестным знамением.
Дурбецало ты, читай псалтырь,стих 95 стока 5: Ибо все боги народов — идолы, а Господь небеса сотворил. За язычников ты не прав, забитые овцы христиане их пасут уже 2 тыс. лет.
IP: 95.132.168.---
rumata2000 _ 22.06.2011 09:05
Посмотрите какие методы используют россияне для борьбы с путинской властью.
http://www.youtube.com/watch?v=Omuvwh2okrc&feature=player_embedded
Посмотрите российский ролик "Отомстим им за цены на бензин" Концепция акции очень простая: каждый может отомстить Путину, Сечину, Тимченко и всей остальной банде за цены на бензин. Нужно придти на выборы и проголосовать за любую партию против Единой России."
КТО сделает подобный ролик о Януковиче и енакеево-донецкой власти.
Нужно призвать прийти на следующие выборы и проголосовать за любую партию кроме партий власти - Регионов-донецко партии, коммунистов, и партии Литвина.
Эту технология должна противостоять протывсиховской технологии енакеево-донецкой власти.
ПОРА
ВИБІР РЕДАКЦІЇ
Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter