Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Коментар: Ігри Орбана з Європою

Роберт Шварц _ Середа, 18 лютого 2015, 14:59
Версія для друку Коментарі 2
Володимир Путін і Віктор Орбан у Будапешті 17 лютого

Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан плекає відносини з Москвою. У розпал української кризи він пропонує господарю Кремля трибуну і в такий спосіб послаблює ЄС, вважає оглядач DW Роберт Шварц.

Візит Анґели Меркель до Будапешта два тижні тому приніс небагато. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, очевидно, не дуже переймається ліберальними цінностями європейської демократії і непохитно дотримується своєї лінії. Приймати російського президента Путіна у теперішньому геополітичному контексті - дуже дискусійний крок. А пропонувати Володимирові Путіну трибуну, щоб закликати українську армію до капітуляції на Сході України, - цинічно. І це у той час, коли проросійські сепаратисти наступом у Дебальцевому, попри режим припинення вогню, створюють нові факти.

Роберт Шварц - керівник румунської редакції DW

Роберт Шварц - керівник румунської редакції DW

Орбан грає сильно, але у тривалій перспективі це ні до чого доброго не призведе. Його ігри дедалі більше стають схожими на балансування на канаті, що може вивести Брюссель із рівноваги. То Орбан обіцяє дотримуватися політики Євросоюзу щодо Росії, то дозволяє собі люб'язності з Путіним, якого проголосив своїм "політичним взірцем". Або, коли йдеться про економічні інтереси, то й навіть здійснювати тиск, як повідомляло оточення Орбана. І це все з куцим поясненням, що він хоче отримати найкращі газові угоди для своєї країни.

Клин Путіна в ЄС

Це б могло ще бути якоюсь мірою прийнятним у політично спокійніші часи, адже Угорщина дуже сильно залежить від енергопостачання з Росії. Але на тлі української кризи особливий шлях якоїсь однієї крани-члена ЄС є кроком радше у напрямку послаблення ЄС. І саме це грає на руку Путіну. Після своєї однозначної перемоги на останніх перемовинах у Мінську, які досі не принесли деескалації на Донбасі, він глибоко забиває новий клин у європейську спільноту.

Брюссель не може довше споглядати, як Путін диктує правила гри. Поставити на місце Орбана - це одне. Але набагато важливішим було б нарешті реалізувати спільну європейську енергетичну політику, що зменшить залежність від Росії.

ЄС опинився - не лише у питанні енергетичної безпеки - перед горою уламків. І у фінансово-політичній площині все виглядає погано. Приклад - Греція, котра також почала рухатися окремим шляхом. І у площині зовнішньої та оборонної політики ЄС нині дозволяє Росії задавати тон - якщо поглянути на кризу в Україні. На цьому тлі ЄС варто було порадити Орбану перенести візит Путіна до угорської столиці.

Масштабних протестів не було

Але Брюссель тепер лише роздратовано поглядає у напрямку Будапешта. Тож Орбан може і далі мріяти про свою "неліберальну" демократію. Дешевший газ і нафту з Росії він отримає. А також вигідне фінансування з Москви двох нових російських ядерних реакторів вартістю у десять мільярдів євро.

Орбан може спиратися на підтримку більшості угорців. Лише близько двох тисяч людей увечері перед візитом Путіна вийшли на вулиці з протестами. Потужний виступ проти політики угорського прем'єр-міністра виглядав би інакше.

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
IP: 195.16.77.---
Ivan Goryansky _ 20.02.2015 20:43
А если учесть, что под большим вопросом, сможет ли Россия Газопровод построить за два года вообще, да еще и по морскому дну, что не так просто, причем нет ни документации, ни проекта еще никто в глаза не видел их, ни финансирования неясно, кем будет осуществляться, скорее всего, Россия вынуждена будет сама его строить, при том, если она будет продолжать войну против Украины, это еще под большим вопросом – в состоянии ли она будет и сможет ли она это сделать Да, и пока еще нет и подрядчиков.
А самое главное, нет договора ни с кем, кто готов покупать газ от России, потому что нет желающих попадать в экономическую кабалу, не исключено - оказаться жертвой ее экономической войны.
IP: 195.16.77.---
Ivan Goryansky _ 20.02.2015 20:42
В целом визит Путина в Венгрию в период смуты в России оказался тоже довольно мрачным, так как много собралась на площади противников его визита в Венгрию из - за начатой и продолжаемой им на юго - востоке Украины войны, от которой уже погибли десятки тысяч граждан Украины, а также разрушена более чем на 50 млрд. социальная инфраструктура. Ну ,а последней каплей возмущения и ненависти к Путину, был его же плевок в сторону граждан Венгрии, возложением венков убитым в 1956 году карателям СССР, правопреемником, которого, за словами самого же Путина, является РФ, чего даже Брежнев или другие лидеры как СССР, так и РФ при Ельцине не делали.
Орбан отказываясь подписать долгосрочный договор с Россией на поставку газа в его страну, дальновидно глядя, понял, что сейчас не время для этого, нужно подождать более удобный момент, когда цена на газ, спрос на который стремительно падает в Европе, мол, когда упадет до минимума, тогда можно будет через лет пять его и подписать.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте