Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Лутковська і Тігіпко засудили розгін євромайдану

Субота, 30 листопада 2013, 16:49
Версія для друку Коментарі19

Конституція гарантує кожному право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації.

Про це йдеться у заяві уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської щодо подій на Майдані незалежності в ніч на 30 листопада.

Аналогічні гарантії містить стаття 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства України.

"Проте, вночі 30 листопада 2013 року працівники міліції, застосувавши грубу силу, припинили мирне зібрання. Відеозаписи тих подій, які знаходяться у публічному доступі, свідчать про те, що фізична сила, застосована працівниками міліції, була надмірною", - зазначає Лутковська.

"У зв'язку із цим за власною ініціативою відкрито провадження уповноваженого Верховної Ради з прав людини за повідомленнями, поширеними в засобах масової інформації", - зазначила вона.

Омбудсмен додала, що "мета провадження - ініціювати відповідне розслідування Генпрокуратурою України щодо законності дій співробітників міліції, застосування ними спецзасобів, затримання осіб і доставляння їх до відділу міліції, упевнитись в його прозорості та ефективності, а також забезпечити інформування громадськості про відповідальність тих осіб, які порушили закон".

Лутковська просить потерпілих звертатися до неї із заявою.

У свою чергу депутат від Партії регіонів Сергій Тігіпко заявив, що "щиро обурений застосуванням сили на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада".

"Люди, які віддавали цей наказ, а також особливо завзяті його виконавці неминуче повинні відповісти за це згідно із законом", - зазначив він.

 

"Вважаю, що студенти, які зібралися на Майдані, є кращими представниками нашої молоді, надією на європейське майбутнє нашої країни. З ними треба вести діалог, а не бити кийками. Бачу, наскільки ситуація загострилася. Закликаю обидві сторони негайно розпочати діалог. Треба пам'ятати, що ми разом несемо відповідальність за долю України", - підсумував він.

Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Все про: Конституція, Тігіпко, Партія регіонів

powered by lun.ua
IP: 78.111.187.---
Viktor Noskov _ 30.11.2013 20:19
Может Сергею Тигипко стоит подумать о выходе из своей партии?
IP: 37.19.138.---
Мирослав Малюк _ 30.11.2013 19:23
Виросло нове, набагато краще покоління УКРАЇНЦІВ!
А комсомолець Тігіпко хай збирає манатки і тікає з країни.
Нової окупації НЕ БУДЕ!
IP: 78.111.187.---
Victor Kedyulich _ 30.11.2013 18:48
Чому ж ніхто не звертає увагу на ключову фразу, професійно вставлену у висновки (передостання), що нівелює весь попередній текст і показує справжнє обличчя Тігіпка?
"Закликаю обидві сторони негайно розпочати діалог."
IP: 46.33.39.---
Larisa Serdichenko _ 30.11.2013 18:20
Сначала сделали все чтобы это призошло- эти коментарии оскорбительны для избитых детей,сначала принесите свои извинения им!
А дети у нас действительно замечательные - не все вы еще перегадили!
IP: 212.26.137.---
Віктор Пономарьов _ 30.11.2013 17:56
згоден, що Майдан вийшли найкращі представники нашої молоді, ті, кому небайдуже майбутнє України, та й вони самі є її майбутнім.
Думаю, самі такі у Вітчизняну йшли добровольцями на фронт. Навіть якщо вони, з точки зору уряду, помилялися, з ними слід було вести діалог. Бо ж, очевидно, не переконали їх коряві пояснення Азарова і Януковича. І багатьох українців вони також не переконали. Так і як це можливо, якщо ще кілька днів тому нам свистіли, що альтернативи асоціації з ЄС не буде, і раптом по-шакалячому все переграли, тишком-нишком, як злодії. Так коли брехали, тоді чи зараз"
Але владу більше влаштовує молодь, яка нічим, крім пива, сексу й наркоти, не цікавиться.
Яким же треба бути уродом, щоб наслати спецпідрозділи на мирних мітингувальників - наших дітей!
Вічна ганьба недолюдкам!

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter