Лутковська і Тігіпко засудили розгін євромайдану

Субота, 30 листопада 2013, 16:49

Конституція гарантує кожному право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації.

Про це йдеться у заяві уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської щодо подій на Майдані незалежності в ніч на 30 листопада.

Аналогічні гарантії містить стаття 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства України.

"Проте, вночі 30 листопада 2013 року працівники міліції, застосувавши грубу силу, припинили мирне зібрання. Відеозаписи тих подій, які знаходяться у публічному доступі, свідчать про те, що фізична сила, застосована працівниками міліції, була надмірною", - зазначає Лутковська.

"У зв'язку із цим за власною ініціативою відкрито провадження уповноваженого Верховної Ради з прав людини за повідомленнями, поширеними в засобах масової інформації", - зазначила вона.

Омбудсмен додала, що "мета провадження - ініціювати відповідне розслідування Генпрокуратурою України щодо законності дій співробітників міліції, застосування ними спецзасобів, затримання осіб і доставляння їх до відділу міліції, упевнитись в його прозорості та ефективності, а також забезпечити інформування громадськості про відповідальність тих осіб, які порушили закон".

Лутковська просить потерпілих звертатися до неї із заявою.

У свою чергу депутат від Партії регіонів Сергій Тігіпко заявив, що "щиро обурений застосуванням сили на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада".

"Люди, які віддавали цей наказ, а також особливо завзяті його виконавці неминуче повинні відповісти за це згідно із законом", - зазначив він.

 

"Вважаю, що студенти, які зібралися на Майдані, є кращими представниками нашої молоді, надією на європейське майбутнє нашої країни. З ними треба вести діалог, а не бити кийками. Бачу, наскільки ситуація загострилася. Закликаю обидві сторони негайно розпочати діалог. Треба пам'ятати, що ми разом несемо відповідальність за долю України", - підсумував він.

Українська правдаpowered by lun.ua