У МВС заявили, що нагородну зброю не дарують просто так

6900 переглядів
18
П'ятниця, 13 січня 2017, 16:29
До 50-літнього ювілею Петра Порошенка глава МВС нагородив його пістолетом від американської компанії Сabot Gun "Jones 1911"

Директор департаменту з комунікації МВС Артем Шевченко наголошує, що нагородну зброю не дарують, а вона є відзнакою, якою нагороджують за певні заслуги, а після смерті зброя повертається державі.

Так Шевченко прокоментував статтю "Нагородний фронт. Кому Аваков подарував 400 стволів", оприлюднену на УП.

"Багато авторів, які пишуть на цю тему, в  тому числі і автори ваших публікацій помилково, свідомо чи не свідомо йдуть на поводу у збройних лобістів і використовують їхні хибні меседжі , які вони свідомо запустили в інформаційне поле для того, щоб лобіювати їхню головну ідею - нарізну вогнепальну короткоствольну зброю зробити якомога більш доступною для українців", - зазначив він.

"Для цього вони запускають хибні меседжі, використовуючи дієслова  "подарували", "роздали"  – це хибні дієслова, які не можуть бути вжиті щодо процесу нагородження заохочувальною відомчою відзнакою МВС "вогнепальна зброя", - пояснив він.

Шевченко додав, що цей процеc регламентований низкою нормативних актів, зокрема окремим наказом МВС №1521.

Шевченко наголосив, що такі відзнаки надаються за сумлінну службу, особливі заслуги в боротьбі зі злочинністю, охороні громадського порядку, захисті конституційних прав та свобод людини і громадянина, за бездоганну багаторічну службу, зразкове виконання військового, службового та громадянського обов’язку, виявлені при цьому честь і доблесть.

"Позбавлення нагородженого відзнаки та її вилучення здійснюються за обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили, а також за вчинки, що дискредитують нагородженого. Після смерті нагородженого відзнака здається в порядку, встановленому чинним законодавством", - процитував він документ.

Шевченко додав, що при отриманні зброї має бути заповнений нагородний лист, де вказаний ініціатор нагородження, його обґрунтування.

Водночас на питання, чи можна дізнатись, за які заслуги  депутат Ігор Котвіцький був нагороджений 6 одиницями вогнепальної зброї, він сказав, що не може оперативно надати таку інформацію, бо на це потрібен час і запропонував таку інформацію питати у людей, які були нагороджені зброєю.

Він також пояснив різке збільшення кількості тих, хто був нагороджений зброєю.

"Ріст кількості нагороджених за останні роки порівняно з попередніми роками є природнім, бо зумовлений участю тисяч поліцейських, гвардійців добровольців в захисті країни. І це достойна нагорода тим, хто виявив свій героїзм", - сказав він.

Оксана Коваленко, УП

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 158.58.172.---Мирослава Підвальна14.01.2017 16:01
Ст@c:
Більше нагородної зброї українцям. Автоматична зброя додому ветеранам і резервістам. Лише так зявиться нація достойних, сміливих людей.
А вы не думали, что очень много орудия и так на руках у простого народа! Просто оно не учитывается и не легализировано! Когда объявляют акции по сдаче оружия добровольно, то тысячи стволов откуда-то появляются! Мне этот момент не особо нравится!
IP: 46.119.253.---Evgeniy Stolyarenko14.01.2017 14:11
Kirill Umanskiy:
Evgeniy Stolyarenko:
такое впечатление, что в первый раз услышали о том, что практикуется награждение оружием)) а чего раньше не негодовали?) Это не вчера придумано, что теперь так изменилось?)
Просто шоу любит народ, у нас же в стране все проблемы решены, все работает идеально, экономика растет, вот можно и рассуждать кому какие пистолеты давали! Смешно, ей-богу!
это не так уж и смешно, это открытые манипуляции - перенаправить осуждение в нейтральное русло, что бы не поднимались болезненные вопросы - сделано все, что бы народ обсуждал пистолеты, чем про коммуналку или АТО поднимает вопросы.
IP: 75.152.109.---Ст@c13.01.2017 22:42
Більше нагородної зброї українцям. Автоматична зброя додому ветеранам і резервістам. Лише так зявиться нація достойних, сміливих людей.
IP: 158.58.172.---Мирослава Підвальна13.01.2017 22:08
Mykola Syrotyuk:
А для кого стало открытием то, что существует практика вручения наградного оружия? Чего все так удивлись? Эти пистолеты все годы независимости выдают! Мое бы право - я бы вообще такую практику убрал, она безсмысленна
Логично, все эти игрушки, медальки - это все настолько нивелировалось у нас, чтоб ценности ему нет! Теперь вот даже журналисты это подают, как какую-то раздачу пирожков! Кому оно нужно в таком виде? Давайте о чем-то серьезнее говорить!
IP: 192.99.241.---Mykola Syrotyuk13.01.2017 21:56
А для кого стало открытием то, что существует практика вручения наградного оружия? Чего все так удивлись? Эти пистолеты все годы независимости выдают! Мое бы право - я бы вообще такую практику убрал, она безсмысленна
Усі коментарі