У МВС заявили, що нагородну зброю не дарують просто так

6923 перегляди
П'ятниця, 13 січня 2017, 16:29
До 50-літнього ювілею Петра Порошенка глава МВС нагородив його пістолетом від американської компанії Сabot Gun "Jones 1911"

Директор департаменту з комунікації МВС Артем Шевченко наголошує, що нагородну зброю не дарують, а вона є відзнакою, якою нагороджують за певні заслуги, а після смерті зброя повертається державі.

Так Шевченко прокоментував статтю "Нагородний фронт. Кому Аваков подарував 400 стволів", оприлюднену на УП.

"Багато авторів, які пишуть на цю тему, в  тому числі і автори ваших публікацій помилково, свідомо чи не свідомо йдуть на поводу у збройних лобістів і використовують їхні хибні меседжі , які вони свідомо запустили в інформаційне поле для того, щоб лобіювати їхню головну ідею - нарізну вогнепальну короткоствольну зброю зробити якомога більш доступною для українців", - зазначив він.

"Для цього вони запускають хибні меседжі, використовуючи дієслова  "подарували", "роздали"  – це хибні дієслова, які не можуть бути вжиті щодо процесу нагородження заохочувальною відомчою відзнакою МВС "вогнепальна зброя", - пояснив він.

Шевченко додав, що цей процеc регламентований низкою нормативних актів, зокрема окремим наказом МВС №1521.

Шевченко наголосив, що такі відзнаки надаються за сумлінну службу, особливі заслуги в боротьбі зі злочинністю, охороні громадського порядку, захисті конституційних прав та свобод людини і громадянина, за бездоганну багаторічну службу, зразкове виконання військового, службового та громадянського обов’язку, виявлені при цьому честь і доблесть.

"Позбавлення нагородженого відзнаки та її вилучення здійснюються за обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили, а також за вчинки, що дискредитують нагородженого. Після смерті нагородженого відзнака здається в порядку, встановленому чинним законодавством", - процитував він документ.

Шевченко додав, що при отриманні зброї має бути заповнений нагородний лист, де вказаний ініціатор нагородження, його обґрунтування.

Водночас на питання, чи можна дізнатись, за які заслуги  депутат Ігор Котвіцький був нагороджений 6 одиницями вогнепальної зброї, він сказав, що не може оперативно надати таку інформацію, бо на це потрібен час і запропонував таку інформацію питати у людей, які були нагороджені зброєю.

Він також пояснив різке збільшення кількості тих, хто був нагороджений зброєю.

"Ріст кількості нагороджених за останні роки порівняно з попередніми роками є природнім, бо зумовлений участю тисяч поліцейських, гвардійців добровольців в захисті країни. І це достойна нагорода тим, хто виявив свій героїзм", - сказав він.

Оксана Коваленко, УП

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.