Кабміну зірвали роботу. Відбулися переговори Ющенка і Кучми

Четвер, 25 листопада 2004, 23:00
1:06 Харківський губернатор отримав доручення створити Східно-Південну автономну Республіку

Уся повнота влади в Харківській області перейшла до голови обласної державної адміністрації Євгена Кушнарьова.

Увечері 26 листопада надзвичайна сесія облради обрала головою ради губернатора Євгена Кушнарьова.

Сесія доручила йому терміново провести обговорення ідеї створення в Україні Східно-Південної автономної Республіки.

Сесія ухвалила рішення:

"Доручити голові обласної ради, голові виконкому обласної ради Євгену Кушнарьову координацію спільних дій по стабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні з Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Донецькою, Дніпропетровською, Запорізькою, Луганською, Одеською, Херсонською, Миколаївською обласними радами, Севастопольською міською радою та термінове обговорення з керівництвом зазначених рад питання щодо створення на базі цих регіонів Східно-Південної Автономної Республіки".

23:30

У суботу зранку мітингуючі на Майдані Незалежності прихильники Віктора Ющенка підуть пікетувати Верховну Раду України.

Про це на Майдані Незалежності заявив депутат Микола Томенко.

"Завтра з 9 до 10 збираємося тут і формуємо колони до парламенту України. Всі депутати мають побачити мільйони людей", - сказав він.

"Ми маємо змусити приймати їх чесні рішення, ті рішення, які спрямують Україну до демократичного руху", - додав Томенко.

Він зазначив, що мітингуючи не відійдуть від парламенту, поки не побачать, що будуть прийняті рішення, необхідні для розвитку демократії.

"Ми дамо можливість депутатам війти в парламент, але точно не дамо можливості їм вийти, якщо рішення не будуть прийняті", - зазначив Томенко.

Разом з тим він сказав, що у разі неспроможності парламенту ухвалити рішення про висловлення недовіри Центральній виборчій комісії та заміну її складу, то до вимог опозиції додасться ще й вимога розпуску парламенту.

Депутат також зазначив, що завтра опозиціонери продовжать тримати облогу Кабінету Міністрів, адміністрації президента та ряду інших адміністративних будівель.

23:15

Віктор Ющенко вважає, що єдиним виходом із ситуації політичної кризи може бути повторне голосування на виборах президента.

Як заявив Ющенко на мітингу в Києві, повторні вибори мають відбутися 12 грудня.

При цьому має бути підписано закон про заборону відкріпних талонів, розпущено Центрвиборчком і сформовано новий ЦВК на паритетних засадах від Ющенка і Януковича.

Третьою умовою є рівний доступ кандидатів до ЗМІ, четвертою – відмова від використання адмінресурсу, п’ятою – "повний і жорсткий контроль за виборами з боку ОБСЄ".

За словами Ющенка, таку ідею "гаряче підтримав Квасневський".

Ющенко також сказав, що він не сприймає умови Януковича, висловлені під час переговорів.

За словами Ющенка, Янукович запропонував розглянути скарги по виборах, яких, за словами Ющенка, нараховується 11 тисяч. "Нам їх вистачить до пролісків розглядати!", - сказав Ющенко.

Також, розповів Ющенко, Янукович запропонував: "Я відвожу своїх людей з привокзального майдану – яких нараховується 5 тисяч – давайте дочекаємося, коли суди приймуть рішення, і тоді ставимо крапку".

"Ця умова неприйнятна!", - сказав Ющенко. "Прем’єр до цього часу не може почути людей і їх громадянську позицію щодо виборів. Він пропонує речі, які віддаляють нас від врегулювання кризи".

"Ніякі домовленості про формування уряду, розподіл портфелів, політичну реформу не вирішує питання політичної кризи", - додав Ющенко.

"Предметом переговорів може бути тільки проведення повторного голосування по виборам президента України. Це суть нашої відповіді на будь-які пропозиції, які будуть виходити від Кабінету міністрів і штабу Януковича".

Водночас, за словами Ющенка, у нього склалося враження, що сторона Януковича хоче затягнути переговорний процес.

"Якщо Янукович ставить за мету виколоти волю і затягнути час – ми відразу переходимо до активних дій".

"Якщо за один-два дні не знаходиться вирішення – це явна відповідь, що уряд Януковича вас не чує і маніпулює думкою виборців. І ми переходимо до активних дій", - сказав Ющенко.

Ющенко передав мітингу вітання від президента Польщі Александра Квасневського і переказав історію, яку він розповів на переговорах у Маріїнському палаці.

"Він нагадав, що у 1994 виграв 1 мільйон голосів у президента Валенси. І суд поставили під сумнів цю перемогу. Квасневський сказав: я готовий на переголосування. І він чесно показав, за ким громада".

За словами Ющенка, створена комісія з розв’язання політичної кризи, яку з боку Ющенка очолив Іван Плющ. До неї також увійшли Анатолій Кінах, Олександр Зінченко і Петро Порошенко.

***

Ющенко сказав, що "було б дуже корисно" на засіданні парламенту в четвер дати оцінку роботі ЦВК аж до її розпуску.

"Після того, як завтра відбудеться голосування, не виключено, що сюди прийде і Володимир Литвин. Щоб ця шановна людина інформувала вас, який дух і розклад сил в парламенті".

Ющенко також запросив на Майдан Незалежності приєднатися до мітингу прихильників Януковича, які знаходяться біля залізничного вокзалу.

"Мені прем’єр-міністр сказав, що сьогодні із Донецька на Київ іде 10 тисяч людей, і він готовий дати вказівку розвернутися… Я сказав: не робіть цього, хай ще везуть 10 тисяч, 20 тисяч... Вони будуть стояти біля стадіону, ми привеземо їм панчохи, рукавички, теплий одяг, а через півдня вони будуть нашими партнерами".

"З людей, які приїхали з Донецька, на привокзальній площі залишилися 5 тисяч, і ми запрошуємо їх на цю площу", - сказав Ющенко.

Ющенко учергове закликав людей боротися до перемоги: "Сприйміть це як наказ, прохання, молитву: без перемоги ніхто з цього майдану не повинен іти додому".

"Доки ми не отримаємо відповіді, я вас прошу, стою на колінах – ніхто нікуди не розходиться. Наші ряди мають стати ще більше! Ми стаємо свідками, як за три дні ліпиться нова нація".

За словами Ющенка, "така нагода трапляється один раз на століття".

Ющенко також сказав, що приємно здивований поведінкою каналу "Інтер". "Коли я подивився інформаційний блок "Інтеру" – я тричі перехрестився. Я не повірив, що "Інтер" таку правду може вести".

Ющенко навів ще один доказ, який свідчить, що "ми непереможні":

"Коли о 12 ночі я прихожу додому, ходять троє моїх дівчат і повторюють: "Нас багато – і нас не подолати!". Я, змучений цією політикою, зустрічаю малолітніх дітей, які вивчили той лозунг – це значить що ми непереможні. У нас ростуть діти з іншою мораллю і силою, які множать нашу силу".

22:30

Для мітингуючих Івано-Франківська оголошено "сухий" закон.

Таке рішення прийнято на засіданні Івано-Франківського міськвиконкому, яке оприлюднив перший заступник міського голови Івано-Франківська Богдан Ониськів.

За його словами, виконком прийняв рішення заборонити продаж алкогольних напоїв в торгових закладах, розташованих поблизу площі, де збираються мітингуючі.

У четвер в Івано-Франківську у мітингу проти фальсифікації виборів взяли участь понад 50 тисяч людей.

22:20

Депутати Київради та столичних райрад закликають своїх колег з Донецької області "замість агресивності та звинувачень в усіх негараздах колег з органів місцевого самоврядування інших регіонів України", "спокійно проаналізувати свої дії та прийняти зважені рішення".

Депутати столиці, звертаючись до колег з Донецької області, відзначають, що "не маючи повної і об'єктивної інформації про те, що відбувається у Києві, ніхто не має ні морального, ні юридичного права звинувачувати владу столиці у будь-яких протиправних діях".

…При цьому, народні обранці Києва запитують своїх колег: "Якщо ви дійсно так переймаєтеся громадянським миром і спокоєм у державі, то чому з Донецького регіону до Києва ідуть ешелони і колони автобусів, заповнені людьми, які настроєні далеко не миролюбно? Чому ці люди вчиняють п'яні погроми магазинів на залізничних станціях? Чому організатори поїздок дбають про те, щоб молоді люди мали з собою спиртне, але не подбали про теплий одяг та їжу для них?".

При цьому київські депутати підкреслюють, що "останнім їх досить часто забезпечують кияни та учасники мирної протестної акції у столиці".

 
 
21:57

Влада та опозиція домовилися про початок проведення переговорів щодо розв’язання конфлікту навколо виборів президента.

Про це заявив Кучма після зустрічі.

"Зустріч із самого початку відбувалась в самій добрій атмосфері з бажанням знайти вихід, а на заганяти проблему в тупик", - зазначив чинний президент України після закінчення зустрічі.

"Ми були спільної думки, що враховуючи ту ситуацію, що сьогодні частина населення проголосувала за Віктора Януковича, а друга за Віктора Ющенка, то ні в якому разі ніхто не повинен відчувати переможеним і переможцем", - зазначив Кучма.

"А саме головне, враховуючи нашу таку хитку демократію ми розуміємо, що не все так добре в нашому домі з точки зору порозуміння регіонів, то обов’язково при врегулюванні цієї кризи це повинно бути враховано", - додав він.

Після цього Кучма зачитав рішення за підсумками переговорів.

"Сторони виступають проти застосування сили, що може призвести до ескалації конфлікту та кровопролиття.

Друге: сторони заставляють про початок політичних переговорів про пошуки шляхів мирного врегулювання політичної кризи в Україні за участю Леоніда Кучми, Володимира Литвина, Віктора Ющенка та Віктора Януковича.

Для забезпечення переговорного процесу сторони створюють робочу групу з метою досягнення спільного рішення для врегулювання політичної кризи, яка починає роботу від сьогодні.

Сторони очікують від Верховного Суду України гласності та відкритості при розгляді скарг, поданих у зв’язку з виборами президента України".

Від імені обох сторін він висловив вдячність представнику ЄС Солані та ОБСЄ Кубішу, президенту Польщі Кваснєвському, президенту Литви Адамкусу, спікеру російської Держдуми Гризлову "за їх готовність і надалі сприяти у проведенні переговорного процесу із цих проблем".

Після цього він потиснув "з надією" руку обом кандидатам - спочатку Ющенку, потім Януковичу.

Квасневський і Солана, коли тиснули руку Ющенку, дещо приобіймали його. Солана поплескав Ющенка по плечу. Під час трансляції по телебаченню не було видно, з якими емоціями вони тиснуть руку Януковичу - камери в цей час тримали в кадрі Кучму.

"З моєю участю і спікер Верховної Ради ми достойно вийдемо з цієї непростої ситуації, бо ми всі розуміємо що Україна у нас одна, а наслідки, якщо ми не знайдемо розв’язання, вони будуть занадто несприятливі для українського народу", - закінчив Кучма.

Під час зустрічі всі учасники були у краватках, крім Януковича, який одягнув блакитний гольфік.

22:01

В п’ятницю по всьому Донецьку були розвішені біг-борди, лайт-бокси і наклейки з портретом Віктора Януковича, державною символікою і словами "Янукович - президент України".

Крім того, одна з місцевих газет "Город-голос" на першій шпальті під заголовком "Знакомьтесь: новый президент страны Виктор Федорович Янукович" помістила портрет Януковича, а поряд з портретом - копію ухвали ЦВК про обрання його президентом.

***

Представники наукової еліти України підтримують дії Комітету національного порятунку, який очолює Віктор Ющенко.

Як повідомили в прес-службі Інституту відкритої політики, про це йдеться у зверненні до громадян України, яке було ухвалено на зборах дійсних членів і членів-кореспондентів Національної Академії Наук України.

У зверненні зазначається, що “політичні кола, які в останні роки мали необмежену владу в нашій державі, завели Україну в стан глибокої кризи".

"Підготовка та проведення виборів президента України здійснювалися в атмосфері нечуваного адміністративного тиску та інформаційної блокади, результати виборів є фальсифіковані", - йдеться в документі.

"По суті в ході і внаслідок виборів владними колами здійснювався державний переворот, який вів до встановлення тотальної олігархічної диктатури з кримінальним забарвленням. Україна опинилася перед загрозою повної втрати свободи та національної незалежності".

Далі автори заяви зазначили, що "в цю критичну для нашої Вітчизни хвилину" вони - на боці народу, "могутній рух якого зірвав плани замовників".

"Ми підтримуємо дії Комітету національного порятунку, очолюваного переможцем виборчих перегонів – Ющенко", - наголошується в заяві, передає УНІАН.

Звернення підписали понад 60 найвідоміших вчених України – директори провідних академічних інститутів, лауреати численних міжнародних та національних наукових відзнак, серед яких зокрема, Академіки НАН України - Олександр Возіанов, Іван Дзюба, Микола Жулинський, Сергій Комісаренко, Мирослав Попович, Костянтин Ситник, Олександр Шалімов, Ігор Юхновський; члени-кореспонденти НАН України - Олег Білорус, Тамара Гундорова, Віталій Дончик і Микола Тронько.

21:45
410 працівників компанії "Утел" підтримують учасників мітингу на Майдані Незалежності, які захищають своє право на волевиявлення.

"В Україні склалася ситуація, коли діюча влада грубо порушує наші конституційні права шляхом брутальної фальсифікації результатів виборів Президента України. Таким злочинним шляхом нас позбавляють вибору жити в демократичній, вільній, цивілізованій країні, намагаються поставили нас на коліна", - говориться в їх заяві.

21:25

Рекламне агентство "Star" на знак підтримки акції протесту проти фальсифікації виборів розмістило в 30 містах України рекламні щити, що роз'яснюють громадянам їхні конституційні права.

На цих щитах написано: "Конституція України. Стаття 5. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є НАРОД".

У переданій УНІАН заяві колективу PА "Star" наголошується: "Враховуючи ситуацію в країні, кожен громадянин і патріот України повинен і зобов'язаний виступити на захист демократії.

Наш колектив із 25 листопада проводить акцію на 600 рекламних площинах у 30 містах України. Мета акції: захистити конституційне право нашого народу обирати Президента без чиєїсь допомоги, без фальсифікації таі підтасовувань".

"Ми сподіваємося, що демократія в країні переможе", - зазначає колектив РА "Star".

21:03

З кожною хвилиною росте число прихильників лідера "Нашої України" у будинку Маріїнського палацу в Києві, де в п'ятницю ввечері проходять багатосторонні переговори за участю керівництва України, представників Заходу й Росії, а також претендентів на президентський пост Віктора Ющенка й Віктора Януковича.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", на площі перед Верховною Радою й Маріїнським палацом уже зібралося не менш 5 тис. осіб, і їхнє число продовжує збільшуватися.

Деякі люди вже давно в будинку, інші - підходять з Майдану. Вони скандують "Ющенко - наш президент!", "Кучму - геть!".

Люди повністю перекрили центральні ворота Маріїнського палацу, куди до цього в'їхали автомобілі з учасниками переговорів.

Разом з тим, уже в ході переговорів два "Джипи" із затемненими стеклами безперешкодно проїхали в центральні ворота. Їх пропустили.

Близько 100 прихильників Ющенко перебуває з тилу будинку палацу. Вони скандують "Нас багато - нас не перемогти!".

21:00

Колона прихильників лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенко висунулася з Майдану убік Маріїнського палацу, де проходять багатобічні переговори з дозволу конфліктної ситуації в Україні, що зложилася після президентських виборів.

ДО цього їх закликав координатор акції громадянської непокори, народний депутат Юрій Луценко.

За його словами, колона пройде від Майдану по Хрещатика до європейської площі, далі по вул. Грушевського повз адміністративні будівлі до Верховної Ради й Маріїнському палацу, після чого повернеться на Майдан.

"Нехай уже колишній президент побачить сотні тисяч людей, які йому у вікна скажуть "Банду геть!", - у свою чергу заявив довірену особу Ющенко Микола Томенко.

У той же час на Вокзальній площі триває мітинг прихильників Віктора Януковича, тут зібралося близько 2,5 тис. людей.

У багатьох з них, як свідчить кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", біло-блакитні прапорці й кульки прив'язані до товстих дерев'яних ціпків, що нагадують бейсбольні біти.

На площі присутні також близько 1,5 тис. прихильників Ющенка з помаранчевою символікою. Конфліктів поки немає.

20:50

Генпрокуратура порушила кримінальну справу щодо факту блокування будівлі Кабміну. Про це в ефірі "Інтера" заявив начальник Управління внутрішніх справ України в місті Києві Олександр Міленін.

За його словами, на основі цієї порушеної справи київський гарнізон міліції буде робити процесуальні дії, які дозволять розблокувати дорогу для людей, що працюють в Кабміні.

***
В КПІ створено оперативну групу по розміщенню організованих груп студентів вузів України, які приїжджають підтримати страйк.

Студентів тимчасово будуть розміщувати в робочих кімнатах, ізоляторах студмістечка університету, студентському санаторії-профілакторії.

Телефони для довідок: Профспілковий комітет студентів КПІ - 241-68-49
Студентська соціальна служба КПІ - 241-68-29

 
 
20:11

Колектив аеропорту "Бориспіль" оголосив про підтримку Віктора Ющенка.

У поширеній заяві повідомляється, що таке рішення було прийнято на загальних зборах профспілкових організацій Державного міжнародного аеропорту "Бориспіль".

У резолюції зазначається, що президент і уряд України не забезпечили виконання вимог Конституції, Закону України про вибори президента України під час проведення виборів.

Колектив аеропорту прийняв рішення висловити недовіру Центральній виборчій комісії за допущення фальсифікацій результатів виборів президента України.

Крім цього, первинна профспілкова організація Державного міжнародного аеропорту "Бориспіль" визнала президентом України Ющенка, - повідомляється в заяві.
Аеропорт продовжує працювати в звичайному режимі.

18:20

Прихильників Віктора Януковича з Запоріжжя починають відправляти з Києва додому.

Як передає кореспондент УНІАН, на привокзальній площі один з організаторів мітингу повідомив прибулим, що о 19 годині з вокзалу вирушить перший потяг на Запоріжжя, на якому прихильники Януковича будуть повертатись додому.

Він також повідомив, що у подальшому очікується прибуття до Києва ще ряду потягів, на яких прихильників Януковича з Запоріжжя буде відправлено додому.

18:15

Кілька сотень мітингуючих під Маріїнським палацом в Києві співають Гімн України і скандують "Схід і Захід разом!".

Як передає кореспондент УНІАН, кількість людей під Маріїнським палацом постійно зростає.

Вони також скандують "Кучму геть!" і "Ющенко!"

26 листопада, на 18.00 в Маріїнському палаці призначено засідання "круглого стола" за участю президента України Леоніда Кучми, Віктора Ющенка і Віктора Януковича, президентів Польщі Олександра Кваснєвського, Литви – Валдаса Адамкуса, міністр закордонних справ ЄС Хав'єра Солани, генерального секретаря ОБСЄ Януша Кубіша і глави Державної Думи Росії Бориса Гризлова.

17:50

Студенти 4 найбільших університетів Вінниці – медичного, педагогічного, технічного та аграрного - утворили із 5 тисяч студентів "живий ланцюг" навколо будівель Вінницької облдержадміністрації.

Ця акція проводиться на знак протесту проти дій голови облдержадміністрації Григорія Калетніка та його підлеглих, які засуджують участь молоді в масових акціях на вулицях Вінниці.

***
Одеський міський голова Руслан Боделан підписав розпорядження про заборону проведення будь-якої політичної агітації та спрямованих на неї заходів у навчальних закладах міста всіх рівнів незалежно, від форм власності".

Це розпорядження підписано "з метою недопущення масових безпорядків, враховуючи необхідність підтримання правопорядку, забезпечення безпеки членів територіальної громади Одеси керівникам навчальних закладів".

17:45

Жовтогарячий прапор прихильників Ющенка водрузили в п'ятницю на флагштоку будинку Львівської обласної ради. Прапор вивішений на кілька метрів нижче від державного прапора України.

****

Учасники акції громадського опору в Києві продовжують блокування будинку Кабінету міністрів.

Сам будинок виглядає порожнім – там світиться тільки чотири вікна. Одне - на рівні Міністерства фінансів, друге на рівні апарата Кабінету міністрів і третє - у приймальні прем'єр-міністра Януковича.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", двір перед Кабінетом міністрів теж порожній - на ньому немає жодної машини члена уряду, як це звичайно буває в робочі дні.

Охороняє територію Кабміну невелика кількість працівників правоохоронних органів.

У будинку уряду вже перебуває стаціонарний монітор, де люди дивляться трансляцію "5 каналу". Сюди ж підвозять гарячу їжу. На схилах Маріїнського парку, де раніше розміщалося наметове містечко прихильників Віктора Януковича, тепер стоять прихильники Віктора Ющенка.

Дуже багато людей ходять вулицями із прапорами. Руху транспорту в Кабміні немає. Будь-яких порушень громадського порядку також не спостерігається.

Так само триває пікетування будинку Верховної Ради.


 
Foto AP
 
17:30

Понад 2 тисячі учасників мітингу громадянської непокори у Херсоні взяли у мирну облогу будівлю обладміністрації

Як передає кореспондент УНІАН, мітингуючи оточили її кільцем і створили такий собі живий ланцюг, що рухається навколо адміністрації.

Відразу на площі посилилась присутність правоохоронців.

Зараз на площі охороняє будинок адміністрації близько 100 міліціонерів.
Мітингуючі скандують "Міліція з народом".

***
На привокзальному майданчику, де зібралося 5-7 тисяч людей, які підтримують Віктора Януковича нині спокійна обстановка. Люди, які підтримують Януковича та Ющенка вступають у дискусію між собою з приводу того, який кандидат краще.

Велика частина людей, які приїхали за Януковича вже на вечірніх потягах та автобусах увечері цього дня їдуть додому. Ніяких провокацій не відбувається, хоча, дуже багато людей з синіми стрічками перебувають в стані алкогольного сп`яніння.

Так корреспондент УП став свідком діалогу чоловіка керівника делегації та його підлеглого.

Керівник: - Ты где был, что уже водки нализался. Я тебя прибью, старикан.

Підлеглий: - Да все нормально. Мы немного согрелись…

Керівник: - Я же вам сказал, что бы здесь не пили, что все будет в поезде… Я тебя уволю…

Після закінчення митингу велика кількість мітингуючих з привокзальної площі направилися на територію залізничного вокзалу, а деякі, нечислені групи відбули в район майдану Незалежності. Закінчуючи мітинг на підтримку Януковича його ведучий сказав: "Вы сегодня хорошо поработали, теперь отдыхайте".

Також на майдані були помітні люди з помаранчевими стрічками, які пригощали прихильників Януковича пиріжками. Люди, які приїхали мітингувати на підтримку Януковича зазначають, що вони планують всі ніч стояти на привокзальній площе і не збираються йти на майдан Незалежності, де перебувають прихильники Віктора Ющенка.

17:12

"Весь трудовий колектив "Текно Україна" і "Агротех Україна" разом з дорослими і дітьми бере участь в акціях на Майдані Незалежності. Закликаємо весь небайдужий київський бізнес купувати ліки, теплі шкарпетки, взуття і відправляти все це на Крещатик".

З такою заявою виступило об'єднання підприємців "Нова формація".

В п’ятницю надійшло повідомлення, що ТОВ "Старком Лтд." приєднується до політичного страйку і також припиняє свою діяльність.

Крім того, менеджер компанії "Оріфлейм" в Україні, Білорусії й Молдові повідомив, що сервісний центр "Оріфлейму" в столиці на ніч переобладнується в "нічліжку".

"Не 5 зірок, але є тепло, мед, варення, медикаменти і наші автобуси перевозять людей з майдану в Оріфлейм і назад, йдеться у повідомленні.

350 співробітників і консультанти приносять теплі речі, продукти.

17:11

На майдані Свободи у Харкові близько 70 тис. прихильників Віктора Ющенка виконали гімн України.

Як передає кореспондент УНІАН, разом із ними співав Олександр Пономарьов. Українські співаки Юлія Коржинська і Пономарьов подякували харків'янам за підтримку Ющенка. Вони передали вітання київських артистів і їхнє захоплення жителями Харкова, які сьогодні на майдані зібралися для підтримки Ющенка.

Перед учасниками мітингу виступили народні депутати України, які прибули з Києва, а також міліціонери, які заявили, що вони перейшли на бік народу.

17:05

Ніч у наметових містечках на площі Свободи в Харкові минула спокійно. Чутки про очікувані провокації не підтвердилися.

Зараз у таборі прихильників Ющенка - 12 наметів і до півсотні людей. Щоб зігрітися на морозі, хлопці п'ють гарячий чай, грають у футбол і пригощають перехожих мандаринами.

Кажуть, що вночі практично не спали - холодно. Тому грали у волейбол, грілися біля багаття. Перед наметовим містечком натягнули екран, на якому жителі наметового містечка дивляться ТРК "Еру".

Харків'яни подарували "жовтогарячим" телевізор, до обіду пообіцяли принести ще один акумулятор. До обіду, як розповіли прихильники Ющенка, кількість наметів у пам'ятника Леніну має збільшитися.

У ці хвилини в Харкові на площі Свободи проходить черговий мітинг проти фальсифікації виборів, повідомляє медіа-группа "Об'єктив".

У провладному таборі на протилежному боці площі - до сотні зібравшихся. Люди стоять біля наметів організованими групами, координатори роблять перекличку, перевіряючи списки тих, що прийшли.

17:05

У п’ятницю президент Польщі Олександр Кваснєвський привіз 30 тисяч примірників спеціального випуску найбільш авторитетного щоденного видання "Газети Виборчої" для наших співвітчизників. Випуск присвячений, як пише видання, Українській Революції.

На першій сторінці – звернення колективу "Газети" українською мовою: "Дорогі браття, Ви зворушили наші серця. Завдяки Вашій Помаранчевій революції Польща згадала свою революцію "Солідарности".

""Газета Виборча", що народилася завдяки тій революції, кожного дня розповідає про Вашу мирну боротьбу за гідність, демократію, свободу і чесну державу. Боротьбу проти брудних маніпуляцій, вдаючися до яких влада намагається відібрати Вікторові Ющенку перемогу у президентських виборах", - говориться в статті.

"Наші кореспонденти і фоторепортери кожного дня чергують з Вами на Майдані Незалежности. Хочемо передати Вам ще один знак нашої солідарности. Ми вибрали з "Газети Виборчої" найцікавіші тексти останніх днів... Просимо – прийміть це видання як символ, що у ці гарячі дні – ми з Вами.Тримаємо за Вас пальці!", - зазначають автори статті, повідомляє прес-служба партії "Реформи і порядок".

16:45

Голова Центрального виборчого штабу Віктора Януковича Сергій Тігіпко закликав прихильників Януковича, що сьогодні зібралися на Привокзальній площі в Києві, прийти завтра об 11.00 на це саме місце.

Як передає кореспондент УНІАН, за його словами, "завтра нас буде вдвічі більше".

Тігіпко також закликав не піддаватись на провокації.

Навколо демонстрантів за Януковича стоїть багато прихильників Віктора ЮЩЕНКА. Поведінка з обох сторін мирна, ніяких сутичок немає.

Зараз мітинг на Привокзальній вже закінчується, але частина мітингуючих як зі сторони від Ющенка, так і з боку Януковича, не розходиться.

Прихильники Ющенка скандують "Луганськ і Донбас - поверніться до нас!"
Прихильники Януковича стоять мовчки. Частина з них чекають на їжу, а також на автобуси, які мають відвезти деяких з них назад додому, згідно з рішенням організаторів мітингу.

16:40

Капітан команди КВК Харківського авіаційного інституту Андрій Чивурін заявив, що команда підтримує Віктора Ющенка.

Виступаючи в п'ятницю в ефірі 5 каналу, капітан харківських Квкашників зауважив, що виборці у Харкові не знали інформацію про програму кандидата Ющенка.

"Жителі Харкова один раз прокинулися ранком і довідалися, що вони - за Януковича", - сказав він.

***
Страхова компанія "Київ-Енерго-Поліс" готова в період проведення в Україні акцій протесту цілодобово надавати безкоштовну консультативну й організаційну допомогу з питань медичного характеру їхнім учасникам.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у компанії, за телефоном 201-07-07 цілодобово бажаючі можуть оперативно проконсультуватися про дії в будь-якій ситуації, пов'язаній з погіршенням здоров'я й одержанням першої невідкладної медичної допомоги.

***

На другому поверсі в Будинку профспілок в Києві, у кімнаті 221, йде реєстрація офіцерів в Українську гвардію та Сили самооборони, які підтримуватимуть Віктора Ющенка.

Про це повідомив голова Всеукраїнської громадської організації "Товариство українських офіцерів" полковник Михайло Хабаров.

За його словами, відповідно до Декрету Ющенка, який було прийнято 25 листопада, розпочалася практична робота над створенням Української гвардії і Сил самооборони.

Як сказав полковник Хабаров, проводиться запис усіх бажаючих офіцерів, які мали відношення до всіх силових структур. За його словами, записатися можуть усі офіцери - як діючі, так і ті, що у запасі або у відставці. "Зараз йде запис і ми всіх приймаємо", - наголосив полковник.

***
На Луганщині створюється автономна республіка.

На сесії обласної Ради Депутатами прийняті рішення про створення автономної південно-східної Української республіки, а також звернення до Путіна з проханням про визнання її Росією.

Чекають приїзду мера Москви Лужкова. Рішенням сесії закриваються зовнішні кордони області, призупиняється робота банків.

Лідера фракції СДПУ(О) Леоніда Кравчука штаб Віктора Януковича уповноважив на ведення переговорів з опозицією.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив постійний представник Президента в парламенті Олександр Задорожный.

15:35

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не піде на майдан до народу, оскільки вважає, що в державі має залишатися "хоч одна людина, яка стоїть над сутичкою".

Про це він сказав в п'ятницю журналістам після засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту.

Він підтвердив, що вчора мав можливість поспілкуватись з народом, подивитись на маніфестації.

Він нагадав, що кожен день ходить з роботи пішки. І тому "не має худа без добра", він побачив все власними очима і йому було дуже приємно, що люди зустріли його привітно.

Водночас він сказав, що залишається "над сутичкою". Тому він не піде на майдан, оскільки це означатиме, що він став на чийсь бік, повідомляє УНІАН.

**
На флагштоці будівлі Львівської обласної ради під державним прапором України замайорів помаранчевий стяг виборчої кампанії кандидата у президенти Віктора Ющенка.

У цей момент приблизно 50 тисяч людей, що зібралися біля стін обласної ради співали нацйіональний гім України та скандували прізвище свого кандидата.

***

Найчисельніші та найбільш авторитетні об'єднання професійних учасників ринку цінних паперів України заявили про неможливість визнання рішення ЦВК щодо результатів виборів Президента

Звернення до Українського Народу, Президента, Уряду та Верховної Ради України підписали Перша Фондова Торговельна Система, Українська Асоціація Інвестиційного Бізнесу та Професійна Асоціація Реєстраторів та Депозитаріїв.

Звернення вже підтримано компаніями та банками Києва, Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Харкова, Івано-Франківська, Львова, Сімферополя та Кременчука, повідомляє УНІАН.

15:25

Представники опозиції поки не йдуть на переговори з командою Віктора Януковича, повідомив у п'ятницю на мітингу на Привокзальній площі Києва керівник його виборчого штабу Сергій Тігіпко.

За його словами, зараз до Києва прибувають додаткові поїзди із прихильниками Януковича з Луганська й Запоріжжя, що, на його думку, допоможе побачити більше його прихильників у Києві.

Він закликав тих зібравшихся близько 15 тисяч осіб очікувати вирішення ситуації й нікуди не розходитися, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Також він повідомив, що зараз у Луганську й Донецьку виконавчі органи влади розглядають питання про політичну ситуацію, зокрема, пропонується припинити відпускати товари й провадити розрахунки з підприємствами західного регіону.

Разом з тим, він відзначив, що "це - не найкраще рішення в даній ситуації".
За його словами, протистояння повинне розв'язатися за столом переговорів.

"Створення Автономії у східних областях України не найкраще вирішення проблеми, яка існує сьогодні", - сказав також Тігіпко.

Як передає кореспондент УНІАН, за його словами, зараз до Києва постійно продовжують прибувати нові поїзди з прихильниками Януковича із східних областей України – Донецької, Луганської, Запорізької.

Як зазначив Тігіпко, "ми готові йти на переговори, але протилежна сторона йти на переговори не хоче". Він закликав своїх прихильників до витримки і продовжувати лишатись на площі.

15:20

Біля приміщення Верховної Ради України перебуває нечисленна група прибічників ПСПУ, які стоять з символікою свої партії і Віктора Януковича.

Їх оточує велика кількість прибічників Ющенка, які скандують "Нас багато, нас не подолати". Як передає кореспондент УНІАН, відношення сил приблизно 1:50.

Представники Ющенка принесли людям з ПСПУ ящик печива, однак вони його викинули і розтоптали.

15:15На Привокзальній площі Києва зібралось близько 5-7 тис. прихильників Віктора Януковича.

Як передає кореспондент УНІАН, зараз проходить концерт співаків для прихильників, більшість з яких прибули з східних областей України.

Зараз перед присутніми буде виступати Сергій Тігіпко.

Біля Привокзальної площі стоїть довга черга автобусів із східних областей України.

Серед мітингуючих видно декілька прапорів з символікою Ющенка.

 
 
13:58. Над вотчиною СДПУ(о) підняли прапор Ющенка. В Ялті страйкують звірі


Над Закарпатською облдержадміністрацією піднято прапор "Так! Ющенко"

Це сталося під час мітингу в Ужгороді. Під скандування "Ющенко – наш Президент" над куполом ОДА поруч із державним прапором встановлено прапор "Так! Ющенко", повідомляє прес-служба штабу Ющенка.

Перед цим мітингувальники пройшли повз приміщення Апеляційного Суду в Закарпатській області, учасників колони вітали судді, тримаючи в руках помаранчеві стрічки.

В цей же час більше 600 тварин і птахів, що живуть у Ялтинскій частині зоопарку "Казка", приєдналися до загальноукраїнського страйку.

Директор зоопарку Олег Зубков повідомив, що таке рішення було прийнято всім колективом зоопарку.

У суботу Зубков разом з новонародженими тут левенятами, на шиях яких будуть зав'язані жовтогарячі стрічечки, будуть стояти в закритих воріт популярного зоопарку й пояснювати його відвідувачам причину його закриття.

Щоб компенсувати втрату дітей будуть безкоштовно фотографувати поруч із левенятами. Зубков говорить, що це акція проти недемократичних виборів.

Страйк буде тривати, поки не будуть скасовані їхні результати. Директор приватного зоопарку сказав, що він розуміє, що його крок може поставити під загрозу його бізнес. Але колектив пішов на це, щоб продемонструвати, що не весь Крим голосував за Януковича, повідомляє кореспондент "Української правди" з Ялти.

13:58

27 працівників прокуратури Києва написали листа до генпрокурора Васильєва, де запитують, чому він не прореагував на "зухвалі, безпрецедентні та масштабні злочини з фальшування виборів президента країни".

Листа зачитав у ефірі "5 каналу" Сергій Білий, старший слідчий київської прокуратури.

Він також підтвердив, що "більшість працівників апарату і середньої ланки підтримують ідею гідності країни, яку проголосив Ющенко".

Білий сказав, що працівники київської прокуратури дійсно виступили на підтримку Ющенка, хоча пізніше Генпрокуратура поширила спростування цього.

Проти заяви виступили три особи, серед яких двоє колишніх працівників донецької прокуратури, додав Білий. Натомість заяву на підтримку Ющенка підписали понад 40 працівників прокуратури Києва, в тому числі керівники підрозділів.

13:40

В Ужгороді розпочався багатотисячний мітинг на підтримку Віктора Ющенка.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Комітету Національного порятунку в Закарпатській області.

Наразі на площі перед Закарпатським обласним музично-драматичним театром знаходиться близько 15 тисяч закарпатців.

Проте, як повідомив журналіст закарпатської газети „Старий Замок”, люди з різних куточків міста підходять до площі. Причому чимало бізнесменів зачиняють офіси своїх фірм і з символікою прямують на мітинг.

13:02

Прихильники Віктора Ющенка зайняли ключові вулиці на Печерську, повідомив на мітингу на Майдані депутат Юрій Луценко.

"Весь Печерськ від Бессарабки до Верховної Ради залитий нашими людьми. Він повністю заблокований від кучманоїдів", - сказав Луценко. Він додав, що на Печерську "ключові траси заблоковані нашими товаришами".

Луценко попросив учасників мітингу змінювати пікетувальників "у першу чергу біля Кабінету міністрів", оскільки люди стоять там з вечора.

Масовий мітинг у Києві триває. Визначити його чисельність неможливо, оскільки весь Майдан зайнятий людьми, а потім натовп уходить у різні боки – до Українського дому, наметового табору на Хрещатику і вулиці Інститутської.

У мітингу беруть участь курсанти київської академії МВС.

Також на мітингу виступив актор театру імені Франка Богдан Бенюк. Він повідомив, що 27 листопада о 19.00 на сцені Майдану Незалежності вони зіграють виставу "Швейк".

"Завтра тут гратимуть "Швейка" – ту п'єсу, яку ми відмовилися грати у Мінську", - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 24 листопада група акторів театру імені Івана Франка відмовилася давати вистави у рамках Днів України в Білорусі, які проходять у Мінську з 21 по 29 листопада, на знак протесту проти заяв білоруського президента Олександра Лукашенка, який привітав з перемогою Віктора Януковича.

Бенюк заявив, що більшість провідних акторів театру підтримують Віктора Ющенка.

12:59

З Донецького аеропорту літаками Як-42 масово відправляють студентів до Києва для підтримки Януковича.

Як повідомив в аеропорту один із студентів, всім їм квитки видаються безкоштовно за студентськими квитками і паспортами. Крім того, студентам, які відправляються, обіцяють у Києві видавати по 100 грн. "добових".

Кожна група студентів супроводжується в аеропорту організатором, екіпірованим шарфиком "За Януковича!", який регулює посадку молоді на літак.

На запитання про те, чому студенти, які відлітають до Києва, так легко одягнені (без рукавичок і головних уборів), один із студентів відповів: "Так склалося".

За словами касира в аеропорту, до Києва з Донецька щодня відправляється до десяти додаткових рейсів.

Близько 5-6 тисяч прихильників Віктора Януковича зараз перебувають на Центральному залізничному вокзалі Києва.

Біля будівлі вокзалу встановили сцену, звідки народні депутати від фракції "Регіони України" закликають людей іти до адміністрації президента і Кабінету Міністрів та захистити свій вибір, повідомляє "Громадське радіо".

Більшість людей приїхали зі східного регіону спецпотягами. Переважно це шахтарі. Деякі з них напідпитку. Біля вокзалу також зібралися прихильники Віктора Ющенка, які скандують "Донбас з нами".

Автомобільних рух у районі залізничного вокзалу перекритий.

12:47

У свою чергу Вчена рада Національного університету Києво-Могилянська Академія позбавила Леоніда Кравчука звання почесного доктора НаУКМА. Рішення було ухвалено таємним голосуванням. За 27 бюлетенів з 28, 1 - недійсний.

12:43

На Вокзальній площі Києва проходить мітинг прихильників Віктора Януковича, у якому бере участь близько 10 тис. осіб, переважно чоловіків.

Як оголосили зі сцени, влаштованої біля вокзалу, зараз до них повинен прибути глава штабу кандидата Сергій Тігіпко.

Учасникам акції також сказали, що їм дзвонив Янукович і просив дочекатися команди.

Ведучий мітингу запропонував учасникам стати в колони й бути готовими в будь-який момент виконати розпорядження, які мають "от-от надійти", щоб "вийти й захистити президента Януковича".

На площі при цьому перебуває біля десяти прапорів на підтримку Віктора Ющенка. Поки все проходить мирно, передає Інтерфакс-Україна.

12:30

Закарпатські міліціонери відмовились виконувати рішення начальника УМВС та підтримали Ющенка. Про це повідомляє прес-служба Комітету Національного порятунку в Закарпатській області.

В Ужгороді продовжується мітинг на підтримку народного президента Віктора Ющенка. Наразі на площі перед Закарпатським облмуздрамтеатром перебує понад 25 тисяч людей.

Перед присутніми виступив старший слідчий головного управління УМВС України в Закарпатській області Микола Артимич, який заявив, що чесні міліціонери разом з народом.

Так, за його словами відмовилися виконувати накази начальника УМВС України в Закарпатській області співробітники міліції з Ужгородського міськвідділу, Берегівського районного відділення по боротьбі з організованою злочинністю, Іршавського райвідділу внутрішніх справ.

11:45

Під'їзди до Адміністрації Президента блокують кілька кордонів маніфестантів, які протестують проти фальсифікації виборів і підтримують Віктора Ющенка.

Як передає кореспондент УНІАН, вони розташувались по периметру будівлі АП і нікого не пропускають до неї.

З боку вулиці Інститутської кордони маніфестантів виставлені у кілька рядів на відстані 50-70 метрів один від одного.

Прихильники Ющенка стоять, тримаючись за руки, і нікого не пропускають далі автомобілів КрАЗ, якими три дні тому було блоковано під'їзди до АП.

Водночас, бійці спецпідрозділів "Беркут" та "Барс" продовжують нести охорону будинку Адміністрації. Вони стоять у повній амуніції за броньованою огорожею. Сама огорожа прикрашена помаранчевими стрічками, квітами та повітряними помаранчевими кульками.

На Банкову також піднялись курсанти міліцейської академії, які блокуватимуть АП разом з народом.

11:33

У п’ятницю з 10.30 Українська асоціація студентського самоврядування, студентські страйкоми КПІ, університету Шевченка та медичного університету імені Богомольця беруть в облогу будинок Мінтрансу України по проспекту Перемоги у місті Києві (біля Повітрофлотського мосту).

Пікетувальники вимагатимуть відновлення нормальної роботи міжміського пасажирського залізничного та автобусного транспорту України;

припинення на транспорті незаконної агітації за Віктора Януковича;

припинення паспортного контролю пасажирів на залізничному транспорті, як такого, що суперечить Конституції України;

відновлення звичайного порядку користування студентськими пільгами при поїздці залізницею;

визнання права на страйк студентських колективів навчальних закладів, підпорядкованих Мінтрансу;

заборона будь-якого переслідування студентів, підпорядкованих Мінтрансу вузів, за участь у громадсько-політичних акціях протесту, що здійснюються у відповідності до Конституції та чинного законодавства України;

визнання автономії рішень вузів щодо їх роботи та графіку навчання.

11:18

Прихильникам Віктора Януковича роздають теплі куртки та светри.

Як передає кореспондент УНІАН, на вул. Липській у Києві знаходиться мікроавтобус "Богдан" повністю завантажений теплими речами. Вони всі в упаковці та з бірками.

З'ясувати, хто закупив цю партію теплих речей, не вдалось.

11:00

Як повідомив "5-й канал" зранку заблоковано виїзд на трасу з Конча Заспи, якою Віктор Ющенко має їхати до Києва.

О 8 ранку фура "Рено" заблокувала виїзд з Конча Заспи. Водій втік з місця, міліція вважає, що він зумисно залишив авто, щоб заблокувати дорогу, якою Ющенко мав добиратися до Києва, пердає журналіст з місця події.

10:50

Учасники акції громадянської непокори майже перекрили вулицю Інститутську на перехресті з вулицею Липською у центрі Києва, також практично перекрита вулиця Шовковична при під'їзді до Верховної Ради з боку перехрестя Інститутської й Шовковичної.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", вони також стоять на наступному перехресті - Шовковичної й Грушевського, у цілому до 100 чоловік на кожнім перехресті.

Під самим будинком парламенту перебувають невеликі групи прихильників опозиції, більша група стоїть на перехресті Садової й Грушевського, перекривши в'їзд на Садову, де перебувають будинки комітетів Верховної Ради.

По вулиці Грушевського, на якій стоїть будинок парламенту, проїзд вільний, важко проїхати по Інститутській і вулицях, що виходить на Грушевського

У Верховній Раді о 11.00 має розпочатися засідання погоджувальної ради, на якому буде розглядатися питання про вихід зі сформованої ситуації.

10:30

Кабінет Міністрів не зміг у п'ятницю, 26 листопада, почати роботу через те, що будинок блокували прихильники лідера блоку партій "Наша Україна" Віктора Ющенка, що протестують проти фальсифікацій на виборах Президента.

Про це Українським Новинам повідомила прес-секретар прем'єр-міністра Віктора Януковича Ганна Герман.

"Не пустили людей. Опозиція заблокувала входи", - сказала вона.

На п'ятницю, зі слів Герман, у Януковича була запланована зустріч із послами Європейського Союзу, але, очевидно, зустріч не відбудеться.

Кабмін, зі слів Герман, почне роботу лише у разі, якщо опозиція допустить на робочі місця працівників Кабміну.

Близько 100 прихильників Ющенка перегородили в'їзд на вул. Садову з боку вул. Інститутська.

Крім цього, біля кожного під'їзду Кабміну стоять групи людей приблизно по 100 осіб.
Вони перепиняють входи в Кабмін.

Ще близько 1 тис. прихильників Ющенка блокують в'їзд до Кабміну з боку вул. Грушевського.

В'їзд на стоянку Кабміну з боку вулиці Грушевського заблокований автобусами й мікроавтобусами прихильників Ющенка.

Безпосередньо біля в'їзду стоять близько 400 прихильників Ющенка.

Ще близько 300 прихильників Ющенка перебувають біля воріт у двір Кабміну.

Прихильники Ющенка також перекрили в'їзд у Музейний провулок.
З обох боків провулка стоять близько 200 прихильників Ющенка.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді