Мельниченко: Березовський взяв мільярд з Пінчука, займається рекетом і хоче контролювати Ющенка

14 переглядів
www.ПРАВДА.com.ua
П'ятниця, 29 квітня 2005, 13:46
Після тривалого мовчання, протягом якого ініціативу перехопили люди Бориса Березовського, які передали Генпрокуратурі матеріали у справі Гонгадзе, знову дав про себе знати Микола Мельниченко.

Ситуація настільки неоднозначна, що складно зрозуміти, хто каже правду. Мельниченко знову звинувачує Березовського у спробі фабрикації справи Гонгадзе, за що Пінчук начебто заплатив мільярд доларів. Для цього через Березовського, стверджує Мельниченко, будуть надані сфальсифіковані записи.

Новим у заявах Мельниченка є готовність дати свідчення тільки Федеральному бюро розслідувань США, а також те, що вперше від нього лунають звинувачення на адресу секретаря Радбезу Петра Порошенка – він називає його серед тих, хто не створює умов для повернення в Україну екс-депутата Олександра Єльяшкевича і тим самим блокує розслідування його справи.

В іншому місці Мельниченко заявляє, що в оточенні Ющенка є люди, які задіяні у планах Березовського.

На доказ своєї правоти Мельниченко наводить розшифровки розмов за участі Березовського і членів його команди. Щоправда, як вони були записані, екс-майор не говорить.

Наводимо повний текст заяви Мельниченка разом із додатком, який він направив до "Української правди".

Заява "Про фальсифікацію розслідування загибелі Георгія Гонгадзе"

Міжнародна група Бориса Березовського в змові з впливовими високопосадовими особами української влади, включаючи генерального прокурора України Святослава Піскуна, реалізує злочинний план по фальсифікації розслідування кримінальної справи загибелі журналіста Георгія Гонгадзе.

У заяві, на ім'я голови Служби Безпеки України Олександра Турчинова, я указував, що Березовський пропонував мені пайову участь в розподілі мільярда доларів США, які Березовський повинен був одержати від людей Кучми за те, що відведе Кучму від відповідальності за злочини, скоєні ним проти Георгія Гонгадзе і Олександра Єльяшкевича.

Схема відмивання Кучми передбачає махінації та маніпуляції навколо частини копій записів розмов Кучми, переданих мною голові тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України 3-го скликання Олександру Жиру на початку 2002 року.

Я категорично відкинув шантаж та брудні схеми Березовського по відмиванню Кучми, Литвина та їх спільників і викрив та задокументував діяльність міжнародної групи Березовського, у т.ч. і по незаконному впливу на державних діячів України з найближчого оточення Віктора Ющенка.

Небачена по своїх розмахах компанія по моїй дискредитації і дискредитації, задокументованих мною, доказів злочинної діяльності Кучми, Литвина, Кравченка, Деркача, Волкова, Азарова та ін., є важливою ланкою в плані Березовського.

Міжнародна група Бориса Березовського (куди входять Борис Березовський, Олександр Гольдфарб, Юрій Фельштинський, Олександр Литвиненко, Юрій Швец, Олександр Жир, Олександр Волков та ін.) умисне фабрикує і надає генеральній прокуратурі Україні та тиражує в ЗМІ свідомо неправдиві свідчення про мене та про мої записи розмов Кучми.

Абсолютно брехливими та наклепницькими є, зокрема, їх абсурдні заяви про те, що нібито:
- я здійснював процес записування розмов Кучми по чиємусь наказу;
- що записування в кабінеті Кучми здійснювалося не на диктофон;
- записував я не один і не по своєму власному рішенню;
- хтось (Марчук, Мороз, Медведчук, Тимошенко, Ющенко і т.п.) організував записування розмов Кучми;
- за мною хтось (Марчук, Мороз, Медведчук, Тимошенко, Ющенко і т.п.) стояв або стоїть;
- за мною стояла або стоїть якась організація або політична сила або країна (Росія, США, Ізраїль, Китай, Великобританія, Німеччина, Гондурас і т.п.);
- я не давав свідчень у справі Гонгадзе;
- я продавав комусь коли-небудь свої записи (або їх копії) або записуючі пристрої або державні таємниці;
- у Березовського або у його людей були (або є) 600-700 годин моїх записів (або їх копій), які вони одержали від мене;
- один з моїх записуючих пристроїв (вкрадений у мене на початку 2002 року Юрієм Швецом – офіційним представником голови слідчої комісії парламенту) має відношення до записів у справі Єльяшкевича, "Кольчуг" і до всіх записів у справі Гонгадзе;
- Березовський або його структури фінансували експертизи записів розмов Кучми про Гонгадзе, Єльяшкевича та "Кольчуги" або мали яке-небудь відношення до проведення і організації цих експертиз;
і так далі і тому подібне.

Міжнародна група Березовського, разом з нечистоплотною частиною оточення Віктора Ющенка і людьми Кучми і Литвина, намагаються умисною дезинформацією переключити суспільну увагу на питання, які не мають нічого спільного з реальним розслідуванням замаху на життя Олександра Єльяшкевича та загибелі Георгія Гонгадзе.

На цьому фоні відбувається фальсифікація розслідування кримінальної справи в частині визначення організаторів загибелі Гонгадзе і одночасний рекет (Березовським та його партнерами в українській владі) клану Кучми.

За моєю оперативною інформацією після виконання всіх фінансових питань Віктором Пінчуком, рекетири клану Кучми, для того, щоб заховати кінці у воду, "допоможуть" Кучмі "гідно вийти з ситуації " аналогічно загибелі Юрія Кравченка.

Мені також відомо, що за узгодженням з керівництвом генпрокуратури розробляється технологія спецоперації по реалізації сценарію, при якому за допомогою підкупу кого-небудь з працівників держохорони або інших осіб, що мали хоч який-небудь доступ до президентського кабінету Кучми, буде легалізовані (шляхом дачі свідомо неправдивих свідчень) сфальсифіковані матеріали розмов Кучми, підготовлені міжнародною групою Березовського.

Достовірне джерело в українській владі попередило мене, що у разі реалізації українською мафією і людьми Березовського подібного варіанту, їм необхідне моє фізичне усунення.

Генеральний прокурор України Святослав Піскун не тільки умисне зірвав нашу, з Олександром Єльяшкевичем, наперед заплановану зустріч з Віктором Ющенком в США, але і постійно та свідомо дезинформує президента України, українських громадян і Раду Європи.

Зокрема, достовірне джерело в правоохоронних органах повідомило, що в генеральній прокуратурі України втрачені (!) надані мною, на ім'я генпрокурора Пискуна, ще в 2002 році, свідчення (дані відповідно до всіх вимог Кримінально-процесуального Кодексу) по кримінальних справах про загибель Георгія Гонгадзе та замах на життя Олександра Єльяшкевича.

Піскун, Порошенко, Литвин та ін. умисне створюють умови, при яких стає неможливим безпечне повернення до України Олександра Єльяшкевича. Саме виконання рішення Парламентської Асамблеї Ради Європи про повне і об'єктивне розслідування замаху на його життя бояться злочинці і ті, хто торгує із злочинцями людськими життями та істиною в резонансних справах.

Оскільки за наявності численних неспростовних доказів (і не тільки моїх записів) справа замаху на життя Олександра Єльяшкевича неможливо ніяким чином обставити так, щоб організатори цього злочину (Кучма, Деркач, Суркіс) утекли від відповідальності, а це в свою чергу різко полегшило б розслідування загибелі Георгія Гонгадзе.

Віктор Ющенко та його команда обіцяли Майдану, який привів їх до влади, що Україна очиститься і бандити сидітимуть у тюрмах.

Вимушений констатувати, що поки найнебезпечніші злочинці – Кучма, Литвин, Деркач, Суркіс, Волков, Азаров і ін. залишаються безкарними, а більшість з них все ще займає високі державні пости. В той же час продовжується процес усунення свідків і безпосередніх учасників резонансних злочинів, продовжуються також спроби махінацій, маніпулювання, дискредитації і знищення доказів злочинів.

А в змові з високопоставленими особами України міжнародна група Бориса Березовського намагається реалізувати не тільки свої злочинні наміри по відмиванню і рекету Кучми, але і узяти під свій контроль вище керівництво України.

У зв'язку з вищевикладеним я заявляю:

1) Мої дії будуть адекватними реальним крокам нової української влади відносно потерпілих Олександра Єльяшкевича, Лесі і Мирослави Гонгадзе та по розслідуванню замаху на життя Олександра Єльяшкевича і загибелі Георгія Гонгадзе.

Віктору Ющенку, для якого ці резонансні справи є справою честі, необхідно очистити своє оточення і генпрокуратуру від осіб, які задіяні в злочинних планах міжнародної групи Бориса Березовського.

2) Я готовий повторно дати необхідні покази по кримінальній справі загибелі журналіста Георгія Гонгадзе.

У зв'язку з тим, що новим керівництвом України не створені умови для об'єктивного розслідування злочинів Кучми, Литвина, Деркача, Кравченко, Волкова і ін. осіб, а керівництво генеральної прокуратури України і частина оточення Віктора Ющенка безпосередньо пов'язані з умисною фальсифікацією розслідування злочинів Кучми і його спільників проти Георгія Гонгадзе і Олександра Єльяшкевича, мої повторні покази будуть надані Федеральному Бюро Розслідувань США.

Я готовий також надати всі необхідні речові докази для проведення Федеральним Бюро Розслідувань США нових експертиз записів розмов Кучми.

3) Керуючись національними інтересами України і у зв'язку з тим, що новим керівництвом України не зроблені своєчасні і реальні кроки по припиненню протизаконної діяльності міжнародної групи Бориса Березовського, мною робитимуться конкретні юридичні дії в рамках проведення міжнародного розслідування незаконної діяльності Бориса Березовського.

Вважаю, що у зв'язку з масштабами і характером діяльності міжнародної групи Березовського робота в цій сфері правоохоронних органів США, Росії, Великобританії і ін. країн буде надзвичайна ефективною. Починаю обнародування частини доказів незаконної діяльності міжнародної групи Бориса Березовського.

4) Генеральний прокурор Святослав Піскун та його заступник Віктор Шокін безпосередньо задіяні в процесі свідомого заплутування слідства і дискредитації доказів злочинної діяльності Леоніда Кучми, Юрія Кравченка, Леоніда Деркача, Володимира Літвіна, Олександра Волкова, Миколи Азарова, Григорія Суркіса та ін.

Дії керівництва генпрокуратури України слід оцінювати відповідно до ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем), ст.366 (Службове підроблення), ст.367 (Службова недбалість), ст.386 (Перешкоджання з’явленню свідка, потерпілого,експерта...) та ст.396 (Приховування злочину)Кримінального Кодексу України.

5) Президенту України Віктору Ющенку необхідно невідкладно звернути особливу увагу на питання безпеки Леоніда Кучми і його, що залишилися в живих після загибелі Юрія Кравченка, спільників.


28 квітня 2005 року
м.Вашингтон, США Микола Мельниченко

Приложение 1

Транскрипты некоторых фрагментов разговоров членов международной группы Бориса Березовского и пояснения к ним (сделаны Мельниченко).

В связи с тем, что разговоры Березовского и его людей проходили на русском языке, то все пояснения и транскрипты для удобства также подаются на русском языке.

2005 год. Эпизод 1

Фрагмент разговора Бориса Березовского и Александра Литвиненко.

Борис Березовский и Александр Литвиненко (член международной группы Березовского) формулируют цели плана по дискредитации меня и моих записей. Этот план разработан людьми Березовского и согласован украинскими партнёрами Березовского с генеральным прокурором Украины Святославом Пискуном.

А.Литвиненко: Выбить Колю (Мельниченко) из игры! Подставить Ельяшкевича и мать Гонгадзе! А потом самим прийти и сказать: "Вот мы в суд принесли материалы, что нам дал Мельниченко"!
Б.Березовский: Логично.
А.Литвиненко: И всё. И сказать: "А Мельниченко? Он – дурак, который, блядь, говорит сегодня одно, а завтра делает другое!" Выбить его из игры! А Пискун скажет: "А какая мне разница кто принёс материалы? Мельниченко или нет. Главное - что материалы".
Б.Березовский: Согласен.

Эпизод 2

Борис Березовский был уверен в том, что люди Кучмы, спасая Кучму от ответственности за совершённые им преступления против Георгия Гонгадзе и Александра Ельяшкевича, сами придут к Березовскому и согласятся с ценой вопроса отмывания Кучмы (1 млрд.дол. США ). Клан Кучмы должен был убедиться в том, что отмыванием Кучмы Борис Березовский занимается не самостоятельно, а совместно с влиятельными представителями власти Украины. Березовский решил, что платить за отмывание Кучмы Березовскому должен зять Кучмы – Виктор Пинчук, держатель основных капиталов Кучмы.

Б.Березовский: Они прибегут не ко мне, а к нам. Так?! Мы ж договорились. Да?! Вот так нам нужно чтоб ... Что есть единый центр. Чтоб они… Чтоб не было разводок! В этом смысл этого дела. Чтобы пришли в одно место. Да? И сказали: " Да!". А нам нужно, чтоб пришли не они. Мне нужен Пинчук только, блядь…

Эпизод 3

Фрагменты разговора Мельниченко и Гольдфарба.

(для справки: Александр (Алик) Гольдфарб - член международной группы Березовского, руководитель Фонда гражданских свобод,

Юрий Швец – член международной группы Бориса Березовского, в 2001-2002 гг. - официальный представитель председателя следственной комиссии Верховной Рады Украины Александра Жира в США)

Гольдфарб говорит о том, что Березовский выкупает у Швеца, украденные у меня Швецом в 2002 году одно из моих записывающих устройств и несколько моих чипов.

Гольдфарб: Вопрос стоит о том, что он (Швец) передаёт эти вещи нам. Иначе, зачем они нам нужны?… Может, мы этим не воспользуемся. А может, мы захотим, чтобы Кучма вышел из всего этого?! Это уже наш вопрос…

(От Мельниченко: Я настаиваю на том, чтобы люди Березовского вернули записывающее устройство и несколько чипов эксперту Брюсу Кенигу. Гольдфарб отказывается и мотивируёт свой отказ тем, что они нужны ему для манипуляций. Я заявляю, что это делается только для того, чтобы увести Кучму от ответственности. Гольдфарб уходит от прямого ответа.)

Гольдфарб: Дело в том, что мне эти штуки нужны для того, чтобы я их без консультации с Брюсом (Кенигом) мог в любой момент использовать…
Мельниченко: В таком случае это только является не для того, чтобы посадить Кучму. Чтобы его где-то или придушить или использовать не по назначению, Алик! В таком случае это так!
Гольдфарб: Я сейчас не говорю зачем это.

Эпизод 4

Фрагмент разговора Березовского и Гольдфарба.

Березовский сообщает Гольдфарбу, что он (Березовский) сам лично решит вопросы с Юрием Швецом, который должен продать ему записывающее устройство и несколько чипов и совершить конкретные действия по моей дискредитации и дискредитации моих записей.

Гольдфарб: Ну так что? Какой следующий шаг?
Березовский: Следующий шаг я считаю - встреча с Швецом, формулировка проблемы. А дальше я с ним сговариваюсь.

В конце 2001 года

Владимир Литвин, на тот момент глава администрации президента Кучмы (Швец в разговоре называет его - администратор "папы"), и зять президента Кучмы Виктор Пинчук пытается через председателя парламентской следственной комиссии Александра Жира и его представителя в США Юрия Швеца выкупить у Николая Мельниченко все его записи и записывающие устройства. В тот момент цена вопроса отмывания Кучмы составляла 15 млн.дол.США плюс решение любых проблем Николая Мельниченко.

Фрагмент разговора Юрия Литвиненко и Юрия Швеца.

(Для справки: Юрий Литвиненко - представитель Мельниченко, помогавший мне в США,
Юрий Швец - на тот момент официальный представитель в США председателя следственной комиссии Верховной Рады Украины Александра Жира)

Юрий Литвиненко: Пинчук хочет заплатить деньги и закрыть этот вопрос?
Юрий Швец: Да!
Юрий Литвиненко: Всё купить?
Юрий Швец: Да!..Кучма готов заплатить деньги и получить гарантии...
Юрий Литвиненко: И Пинчук с этим согласен?
Юрий Швец: Да. Дальше закрывает все личные дела... А деньги – от Пинчука, которые покрывают все расходы.
Юрий Литвиненко: А у Пинчука с Кучмой это согласовано или нет?
Юрий Швец: Да!

Фрагмент разговора Николая Мельниченко и Юрия Швеца

(Для справки: на тот момент Юрий Швец - официальный представитель в США председателя следственной комиссии Верховной Рады УкраиныАлександра Жира)

Швец: Администратор "папы" тебе гарантирует, который, видимо, и станет следующим "папой". Вот такая ситуация. Решаем. Решаем твой вопрос. Он один из первых стоит на повестке.
Мельниченко: Насколько ему можно доверять? Этому администратору?
Швец: Старик! Этот человек сейчас всей страной заправляет. А с кем же ещё нам договариваться как не с ним? С кем-нибудь другим договариваться? Понимаешь, надо ж, чтобы человек, который давал тебе гарантию, чтобы у него была власть их исполнить. Ну, вот, пожалуй, это единственный человек, с которым можно договариваться. Потому что остальные - они тебе могут наобещать всё что угодно.

Примечание от Мельниченко. Аудиофайлы ко всем этим и другим фрагментам разговоров будут переданы после озвучивания в эксклюзивной телепрограмме.

Приложение 2

Направляю также материалы уже обнародованные мною 6 апреля 2005 года.

В связи с просьбой председателя СБУ Александра Турчинова в целях проведения расследования незаконных действий Бориса Березовского и его окружения, я не могу обнародовать основные доказательства, подтверждающие факты, изложенные в моём заявлении на имя председателя СБУ.

Однако, набравшая невиданного размаха компания, организованная Борисом Березовским и его украинскими партнёрами по моей дискредитации вынуждают меня обнародовать самые безобидные материалы, задокументированные мной, обнародование которых ни коим образом не скажется на проведении расследования.

Пояснения к обнародуемым мной материалам прилагаются. В связи с тем, что разговоры с Березовским и его людьми проходили на русском языке, то все пояснения и транскрипты для удобства также подаются на русском языке.

Николай Мельниченко. Пояснения к обнародуемым материалам.

Я имел информацию, что вроде Александр Жир, после встречи Жира с Борисом Березовским в Лондоне, продал для Бориса Березовского часть копий моих записей, переданных мною в следственную комиссию Верховной Рады.

Два небольших фрагмента моих разговоров, в которых я выяснял, что именно из части моих копий записей разговоров Кучмы, которые я передал в следственную комиссию Верховной Рады, Александр Жир передал через своего представителя в США Юрия Швеца Юрию Фельштинскому.

(для справки: Юрий Фельштинский – человек из группы Бориса Березовского,
Юрий Швец - официальный представитель Александра Жира в США)

Разговор 1: Мельниченко - Фельштинский

Мельниченко: А какой общий объем памяти записей тебе передал Юра Швец? Не считал, нет?
Фельштинский: Ты знаешь, я не считал, откровенно. Ну, не считал. Действительно.
Мельниченко: Ну, примерно?
Фельштинский: Ну, для этого мне нужно лезть в компьютер. Подсчитывать.

Разговор 2: Мельниченко - Швец

Мельниченко: То есть Жир все таки передал. Да?
Швец: Ну, что значит передал? Ему надо было спрятать это всё. Он же не мог это всё держать там. Вот мы и спрятали.
Мельниченко: А оно сейчас в надежном месте или нет?
Швец: Ну, а как же. Закопано. По-прежнему закопано.
Мельниченко: А еще у кого-то оно есть?
Швец: Больше ни у кого нет.
Мельниченко: А у Юры нет? У Фельштинского?
Швец: Коль, ну, чё ты дурака валяешь? Коля, ну, ты ж был у него. Ты ж все знаешь, ты разговаривал. Я с ним после этого разговаривал. Конечно, есть у Юры. Ну, Коля.
Мельниченко: А зачем ты ему дал?

Эта копия документа, которую путем шантажа пытался получить от меня Березовский. Он хотел, чтобы, написав подобный текст, я дал возможность ему легализовать его махинации с материалами, полученными от Александра Жира через Юрия Швеца.
Текст был написан в Лондоне собственноручно Юрием Швецом и передан мне для того, чтобы я написал его собственноручно и подписался.

Фрагмент разговора после моего категорического отказа делать это.

(Для справки: Александр Гольдфарб – человек из группы Бориса Березовского, руководитель Фонда гражданских свобод)

Фрагмент разговора Гольдфарба, Швеца и Мельниченко

Гольдфарб (обращаясь к Швецу): Ты тем не менее, даже если ты не получишь от него письменное указание, тем не менее ты (Швец) утверждаешь, что ты отдал это мне по его (Мельниченко) просьбе!
Мельниченко: Я не просил.
Гольдфарб: Значит твоё (Мельниченко) слово против его (Швеца) слова. Может, мы, и оставим эту неопределенность.
Мельниченко: Алик, если это будет, то я подаю в суд!
Гольдфарб (с улыбкой): Ну и ладно - суд будет решать.
.
Ещё один фрагмент этого разговора. Я настаиваю, чтобы несколько моих чипов, которые Швец украл у меня ещё в 2002 году, были возвращены Швецом эксперту Брюсу Кёнигу. Александр Гольдфарб выступает категорически против этого, так как это не входит в планы группы Березовского. Эта группа пытается использовать эти материалы для махинаций и манипуляций в своих корыстных целях (см. моё заявление на имя председателя СБУ).

Фрагмент разговора Гольдфарба, Швеца и Мельниченко

Мельниченко: Алик! Пусть Швец передаст это Брюсу Кенигу, оно у Кенига.

Гольдфарб: Нет! Оно должно быть у нас... Это должно быть реально под моим контролем, а не под контролем Кенига. Я хочу в любой момент иметь возможность вытащить этот чип и сделать все, что с ним хочу! Вот! Для этого мне этот чип нужен! Если я этого не могу сделать, то на хрена мне этот чип нужен?! Это - план Бори.

Приложение 3

Текст моего заявления председателю Службы безопасности Украины от 30 марта 2005 года вы можете посмотреть здесь:

Мельниченко: "Березовський пропонував мені участь в розподілі мільярда $ за те, що відведе відповідальність від Кучми за справу Гонгадзе"


P.S. Украинская правда обратилась к фигуранту заявления Мельниченко – в приемную Виктора Пинчука – с просьбой о комментарии, которого пока не последовало. В фонде Леонида Кучмы "Украина" от комментариев отказались. "Мы не даем сейчас комментариев", - сказала сотрудник, отвечающая за контакты с прессой.

Читайте также:

О чем молчит Мельниченко

Люди Березовського привезли до Києва записи Мельниченка
powered by lun.ua
Вибили зуби та поламали ребра. Історії українських ув'язнених в ОРДЛО
Всюдисущі. Що станеться з банками до 2030 року
Рінат Ахметов, ввівши в оману АМКУ, монополізував коксохімічну галузь
Новий радник Трампа: що чекати Україні від призначення О’Браєна
Усі публікації