На Майдан вже прийшло 50 тисяч. ФОТОРЕПОРТАЖ
Як відомо, о 18 на сцену мають вийти головні політичні діячі революції.
Президент Віктор Ющенко та екс-прем'єр Юлія Тимошенко одночасно стоятимуть на сцені Майдану під час святкування річниці помаранчевої революції у вівторок увечері в Києві.
"На сцені поряд з президентом стоятимуть лідери всіх партій, які підтримали його на виборах, включаючи Юлію Тимошенко", - сказав керівник ради "Нашої України" Роман Безсмертний.
"Юлія Тимошенко виступатиме останньою перед тим, як слово візьме Віктор Ющенко", - додав Безсмертний.
За його словами, близько 18 години на сцену вийдуть п'ять польових командирів Майдану: сам Безсмертний, Володимир Філенко, Тарас Стецьків, Юрій Луценко і Микола Томенко.
Після цього, повідомив Безсмертний, близько 18:40 на сцену виходитимуть лідери партій, які підтримали Ющенка.
Також він додав, що серед останніх виступатиме прем'єр Юрій Єхануров, після нього Анатолій Кінах, після цього – Олександр Мороз, а за ним – Тимошенко.
Завершить вечір виступ Ющенка, який, як планується, почнеться о 20 годині.
Безсмертний також висловив упевненість, що під час святкування не буде жодних провокацій. "Подивітться навкруги, які тут можуть бути провокації", - показав Безсмертний убік численного мітингу.
***
Святкувати річницю майдану люди почали зранку. Першим прибув львіський потяг, який особисто зустрічав міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Станом на 11:00 на Майдані Незалежності зібралися близько вже 3 тисячі осіб.
![]() |
Люди приїжджають на автобусах з різних міст України. У них помаранчева символіка, плакати з написами: "Ющенко - символ нації", "Не дамо розвалити революційну силу".
![]() |
Охочі могли сховатися від непогоди в "Глобус" і подивитися виставку "Пори", присв'ячену річниці революції.
![]() |
А всеукраїнська громадська організація "Коаліція учасників помаранчевої революції" установила наметове містечко з 7 наметів на Майдані Незалежності в Києві. Його жителі на час святкування річниці помаранчевої революції будуть роздавати їжу людям на Майдані, для чого вони підготували спеціальні намети.
![]() |
![]() |
Станом на 13 годину вівторка на Майдані Незалежності зібралося близько 10 тисяч людей, які прийшли на святкування річниці помаранчевої революції.
![]() |
Як передає кореспондент "Української правди", перед сценою стоять люди з помаранчевими прапори і символікою "Нашої України", "Батьківщини", УНА-УНСО, а також українськими, польськими та грузинськими національними прапорами.
Як і торік, люди тримають у руках плакати з написами міст і регіонів, з яких вони приїхали.
Водночас біля самої сцени можна побачити людей, на прапорах яких написано "Так! Порошенко", "Так! Ющенко", "Так! Мартиненко!", "Ми не дамо розколоти революційну команду".
За словами одних з них, вони приїхали з Луганська автобусом. Інші розповіли, що працюють на підприємствах Петра Порошенка, зокрема на Кондитерській фабриці "Рошен" та Ленінській кузні.
"Ми віримо Порошенку", - сказали вони. На питання, чому, вони відповіли: "Тому що".
![]() |
Учасники акції розгорнули величезний національний прапор розміром 5×5 метрів біля монументу Незалежності.
Біля великого екрану стоять 15 бензинових бочок, які минулого року слугували барабанами для людей, які били в них біля Кабінету міністрів.
Поряд з бочками стоять близько 10 людей, які, за їхніми словами, минулого року на цих бочках барабанили. На бочках написано: "Власність народного депутата Андрія Шкіля".
![]() |
Наразі витрати організаторів святкування річниці революції склали близько 3 мільйонів гривень.
"Я не можу абсолютно стверджувати, але всі ті ресурси йдуть з рахунку, на який перераховано кошти минулого року. Тут все абсолютно благополучно з точки зору закону про благодійні організації", - зазначив 5 каналу Роман Безсмертний.
![]() |
![]() |
Як передає кореспондент "Української правди", станом на 16:40 на Майдані зібралось близько 50 тисяч людей.
![]() |
Побільшало прихильників Тимошенко. Якщо станом на 14-00 більшість прапорів були помаранчевого кольору, зараз приблизно на половину Майдану майорять прапори Блоку Тимошенко.