Мінімальний уставний фонд банків пропонують збільшити до EUR5 млн.

6 переглядів
Економічна Правда
Четвер, 20 липня 2006, 17:10

Сьогодні на засіданні комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності депутати визначилися з долею дрібних банків, розмір статутного капіталу  яких менше ніж 5 млн. євро.

На засіданні членами комітету було прийнято рішення рекомендувати ВР прийняти в першому читанні законопроект про внесення змін щодо форми створення банків та розміру статутного капіталу, повідомляється в прес-релізі комітету ВР із питань фінансів і банківської діяльності.

Положеннями цього законопроекту пропонується збільшити мінімальний розмір статутного капіталу банку до 5 млн. євро, а також запровадити норму щодо створення його виключно у формі відкритого акціонерного товариства або кооперативного банку.

За словами членів комітету, створення банків саме в такій формі забезпечить прозоре формування їх статутного капіталу. А збільшення вимог щодо розміру статутного фонду надасть можливість банкам повністю відповідати за свої зобов’язання перед вкладниками.

За даними НБУ, на сьогодні в Україні існує 28 банків, статутні капітали  яких не відповідають зазначеному положенню.powered by lun.ua
Таємниці мормонів. Що відбувається в одному з найбільш закритих храмів України
Як українські медичні технології продовжують життя іноземцям
Святослав Шевчук: Ніколи не голосуйте проти
Луценко проти Америки: чому "атака" на посла США зашкодить самій Україні
Усі публікації