Мінімальний уставний фонд банків пропонують збільшити до EUR5 млн.

6 переглядів
Економічна Правда
Четвер, 20 липня 2006, 17:10

Сьогодні на засіданні комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності депутати визначилися з долею дрібних банків, розмір статутного капіталу  яких менше ніж 5 млн. євро.

На засіданні членами комітету було прийнято рішення рекомендувати ВР прийняти в першому читанні законопроект про внесення змін щодо форми створення банків та розміру статутного капіталу, повідомляється в прес-релізі комітету ВР із питань фінансів і банківської діяльності.

Положеннями цього законопроекту пропонується збільшити мінімальний розмір статутного капіталу банку до 5 млн. євро, а також запровадити норму щодо створення його виключно у формі відкритого акціонерного товариства або кооперативного банку.

За словами членів комітету, створення банків саме в такій формі забезпечить прозоре формування їх статутного капіталу. А збільшення вимог щодо розміру статутного фонду надасть можливість банкам повністю відповідати за свої зобов’язання перед вкладниками.

За даними НБУ, на сьогодні в Україні існує 28 банків, статутні капітали  яких не відповідають зазначеному положенню.powered by lun.ua
12,5 млн за корупціонера. Як розбагатіти завдяки закону про викривачів
Святослав Вакарчук: Якби я був президентом, точно не починав з посилення своїх повноважень
Власник Avellana Gold Брайан Севедж. Хто керує ринком золота та чому Україна відлякує великих гравців
#Свинарчуків_за_ґрати! Найгучніший скандал в оборонці сім місяців по тому
Усі публікації