НБУ хоче не допустити засилля іноземних банків

3 перегляди
Економічна Правда
Середа, 16 серпня 2006, 13:41

Національний банк підготував законопроект, який дасть можливість у ручному режимі обмежувати кількість іноземних банків у країні.

Як повідомив перший заступник глави Нацбанку Анатолій Шаповалов, документ у випадку його прийняття дасть Нацбанку права встановлювати частку іноземного капіталу в загальному капіталі українських банків, передає UABanker.net.

Таким чином, Нацбанк відмовився від ідеї встановити фіксовану цифру частки іноземного капіталу в загальному банківському капіталі.

Банкіри вважають, що нові ідеї НБУ не врятують український ринок від поглинення більш могутніми іноземними банками.

"Хочемо ми цього чи ні, але ми є частиною глобального світу, і регулювання іноземного капіталу адміністративними методами нічого не дасть. Безглуздо обмежувати частку іноземного капіталу, тим більше, що відстежити її неможливо", - говорить голова правління "Укркомунбанку" Едуард Лозовський.

Його підтримує голова правління "Банку НРБ" Владислав Кравець. "Потрібно відкрити ворота всім бажаючим, нехай іноземці приймають на себе українські ризики", - говорить він.

За оцінкою Нацбанку, частка іноземного капіталу в сукупному статутному капіталі банківської системи України за підсумками 2006 року може перевищити 31%, тоді як на початку року цей показник знаходився на рівні 19,5%.

Прийняття такого законопроекту може серйозно відсунути Україну від членства у СОТ.powered by lun.ua
"Пафос трохи підбішує". Герой Майдану Гурик очима рідних і друзів
"Непереломний" тренд. Що завадило виконати бюджет 2018 року
Святослав Вакарчук: Я ніколи не заявляв, що збираюся йти в президенти. Я нікому нічого не обіцяв
Хто кине виклик Трампу: в США почалося висування кандидатів у президенти
Усі публікації