Янукович подбав про пенсії. Але не для всіх

Середа, 25 квітня 2007, 13:48

Кабінет міністрів вирішив підвищити пенсії деяким категоріям громадян на 30-150 гривень і нараховувати їх з 1 березня.

Про це на прес-конференції заявив віце-прем'єр-міністр Дмитро Табачник після закінчення засідання уряду в середу, повідомляють "Українські новини".

Табачник відзначив, що вперше будуть застосовані досить великі розрахункові коефіцієнти, підвищення пенсій буде забезпечено фінансовим ресурсом приблизно в 510 млн. гривень.

"Відповідні коефіцієнти підвищення є, вони перелічені, а якщо говорити про грошовий вимір, то пенсії збільшаться від 30 до 150 гривень", - заявив Табачник.

За його словами, це підвищення торкнеться осіб, що одержують пенсії відповідно до закону про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, із законом про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, і законом про пенсії за наукову і науково-технічну діяльність.

За словами Табачника, це підвищення торкнеться приблизно 1,6 млн. осіб.

Як відомо, Кабмін мав намір підвищити пенсії на 10,2%.

Відповідно до статті 42 закону про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, розмір пенсій щорічно підвищується на коефіцієнт, що відповідає 20% темпу росту середньої зарплати за попередній рік, за винятком випадків, коли підвищення пенсійних виплат торік перевищило цей коефіцієнт.

У той же час парламент раніше прийняв зміни в закон про держбюджет на 2007 рік, відповідно до якого звичайні пенсії передбачається підвищувати з 1 квітня на 23 гривні, з 1 жовтня – на 20 гривень.powered by lun.ua
Головне на Українській правді