Польща спрощує в'їзд робітникам із України

Четвер, 19 липня 2007, 11:34

Польська влада полегшує в'їзд у країну трудящих-іммігрантів з України, Росії та Білорусії.

Про це заявив заступник міністра праці і соціальної політики Польщі Казімеж Куберський, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, 20 липня набуває чинності відповідна постанова, що дозволяє вихідцям із цих трьох країн працювати "у всіх секторах" національної економіки.

Виступаючи на прес-конференції, Куберський пояснив це рішення вирослими потребами в робочій силі, викликаної економічним ростом.

За оцінкою міністерства праці, Польща щорічно має потребу в 500 тис. іноземних робітників, насамперед у сільському господарстві і будівництві, а також у кваліфікованих інженерних кадрах і для роботи в системі охорони здоров'я.

Відповідно до нових правил, польські підприємства одержують право двічі на рік брати на роботу на термін до трьох місяців іммігрантів з України, Росії та Білорусії.

З цією метою передбачена спрощена процедура видачі віз у консульствах у Києві, Москві та Мінську.

Заступник міністра зазначив, що хоча постанова стосується трьох країн, спочатку планується зосередити зусилля на співробітництві в цій сфері з Україною і тільки потім поширити його на Росію та Білорусію.

Як відомо, Україна та Польща виграли конкурс на спільне проведення футбольного кубку "Євро-2012" і раніше прогнозувалось, що Польща може спростити в’їзд трудовим іммігрантам, зокрема з України, через нестачу власної робочої сили напередодні підготовки до кубку.

"Інтерфакс-Україна",

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.
Головне на Українській правді