Тимошенко перемогла в Єнакіївській колонії, де сидів Янукович

Середа, 3 жовтня 2007, 12:23

Результати дострокових виборів багато в чому стали неприємним сюрпризом для Партії регіонів. Але Юлія Тимошенко нанесла удар їм у самісіньке серце. При тому сама про це не здогадуючись.

Є в Україні такий виборчий округ 44, який розташований на території Донецької області. Він об’єднує міста Єнакієве і Харцизьк та низку дрібніших поселень.

Окрім загальновідомих симпатій дончан, тут діють ще й додаткові електоральні фактори: Єнакієве – це батьківщина Януковича, а в Харцизьку розташований трубний завод, який належить Рінату Ахметову. Тому перевага Партії регіонів на цій території є очевидною і беззаперечною.

Однак є в цьому окрузі одне місце, де сталася справжня  сенсація.

Це – виборча дільниця номер 148. Тут ви не зустрінете мальовничі шторки на кабінках або привітних членів комісій.

Дільниця номер 148 розташована на території Єнакіївської виправної колонії-52. Саме тут провів свій другий тюремний строк Віктор Янукович.

А сенсація полягає в тому, що на виборах-2007 Єнакіївська колонія віддала перевагу... Юлії Тимошенко.

За результатами виборів у цьому виправному закладі, блок Тимошенко набрав 496 голосів зеків, Партія регіонів – тільки 288, а блок Ющенка – лише 30.

Результат у в’язниці Януковича є аномалією. Оскільки у Жданівській колонії, яка розташована в цьому ж окрузі, Партія регіонів у чотири рази випереджає БЮТ: 445 проти 101 голосу.

Більш рівна ситуація в Кіровській колонії – там за Януковича 495 голосів, а за Тимошенко – 440. Однак все одно перевага на боці земляка.

Ще більш парадоксально, що злам електоральних симпатій у цій тюрмі Януковича стався буквально за рік. Адже на парламентських виборах-2006 Єнакіївська колонія підтримала Партію регіонів – тоді їй віддали голоси 428 осіб, а блоку Тимошенко – 248.

Про те, що БЮТ переміг у Єнакіївській колонії, сама Юлія Тимошенко дізналася від кореспондента "Української правди". Спочатку зніяковівши від цієї новини, вона швидко знайшла цьому пояснення. "От бачите, люди, які близько стикалися з Януковичем, не хочуть за нього голосувати навіть у такій специфічній установі", - заявила Тимошенко.

Фіаско спіткало Януковича і в іншому виправному закладі, де він сидів свій перший термін ув’язнення.

Про місце, де Янукович відбував покарання з 1967 року, відомо небагато – це колонія для неповнолітніх у Кременчуці.

У межах 144 округу в місті Кременчук Полтавської області є виборча дільниця номер 99, яка розташована на території дитячої трудової виховної колонії.

Щоб уникнути помилки, "Українська правда" зателефонувала у цей виправний заклад – там підтвердили, що інших колоній для неповнолітніх у Кременчуці не було і немає, а засновані вони були п’ятдесят п’ять років тому. Тобто за часовими проміжками це відповідає тому місцю, де Янукович мав сидіти перший термін ув’язнення з 1967 року.

Але і в Кременчуцькій трудовій колонії Януковича спіткала невдача. На парламентських виборах-2007 тут найбільше голосів набрала "Наша Україна – Народна самооборона" – 62 бюлетені "за". У Партії регіонів – 12, у блоку Тимошенко – 5 голосів.

Загалом президентський блок користується популярністю серед зеків – у Кременчуку ще є виправна колонія номер 69. Тут також перемогу святкувала "Наша Україна – Народна самооборона" (368 голосів), друге місце – в БЮТ (355 голосів), третє – в Партії регіонів (71).

Натомість БЮТ переміг в туберкульозному диспансері при 69 колонії – за них проголосували 119 осіб, за "Нашу Україну" – 95, за Партію регіонів – 24 голоси.

Безперечною є перевага білого блоку і в Лук’янівському СІЗО, де сорок днів під арештом просиділа його лідер Юлія Тимошенко.

У найвідомішому київському слідчому ізоляторі за БЮТ проголосували 1064 особи, за Партію регіонів – 570, за "Нашу Україну" – 208.

До речі, в складі помаранчевого мега-блоку є Степан Хмара, який у переддень незалежності також утримувався в Лук’янівському СІЗО. Крім того, там же чотири місяці в 2001 відсидів БЮТівець Андрій Шкіль.

Ще одне знакове місце в системі виконання покарань – це Житомирський слідчий ізолятор. Тут сиділо багато людей, близьких до лідерки БЮТ – чоловік Юлії Тимошенко Олександр, колишній топ-менеджер корпорації "Єдині енергетичні системи" Євген Шаго, соратник Тимошенко Сергій Пашинський. А ще раніше, в 1998, в Житомирському СІЗО тримали Михайла Бродського.

Як і слід було очікувати, на виборах-2007 в Житомирському СІЗО переміг блок Тимошенко – 456 голосів, на другому місці – Партія регіонів зі 197 голосами.

А от історія з перебуванням одного з лідерів Партії вільних демократів у Житомирському СІЗО не справляє враження на людей, яких там утримують – тут за Бродського проголосували лише п’ять осіб.

Окрім в’язниць та слідчих ізоляторів, є ще одна категорія закритих дільниць. Це – психіатричні заклади, найвідомішим з яких є лікарня Павлова в Києві.

Як виявилося, у київській психіатричній лікарні також найбільше прихильників блоку Тимошенко. Але відставання Партії регіонів від БЮТ набагато менше, ніж в середньому по столиці.

На виборчій дільниці по вулиці Фрунзе, 103, голоси розподілилися так, що Тимошенко підтримали 82 людини, а Януковича – 41.

Помаранчевому мега-блоку в психіатрічній лікарні віддали голоси 33 людини, за Литвина і комуністів – по 10 осіб.

За Вітренко в психлікарні проголосували 5 осіб, за партію Бродського – 2 людини, за соціалістів – 4. А от за блок Кучми не проголосував ніхто.

Як не парадоксально, але наведені цифри підтримки в цих специфічних закладах свідчать про демократію в Україні. Раніше монополію на голоси тюрем і лікарень мала партія влади або її кандидат на виборах президента. Тепер опозиція на рівних конкурує з владою за голоси зеків та хворих.powered by lun.ua
Головне на Українській правді