Світові експерти: Україну захоплює страшна хвороба

Середа, 21 листопада 2007, 08:39

За даними Організації Об’єднаних Націй, в Україні й Росії різко зростає захворюваність на синдром набутого імунодефіциту людини (СНІД).

Зі 150 тисяч нових інфікованих вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) в країнах колишнього СРСР - 90 % припадає саме на Росію й Україну; з них 66 % стосуються Росії, мовиться в звіті ООН за 2007 рік.

Це підтверджує новий наступ пандемії СНІДу після її відступу 2001–2003 років, наголошують автори звіту.

Головною причиною захворюваності в цих країнах є вживання наркотиків за допомогою ін’єкцій, передає Радіо "Свобода".

Крім того, зокрема в Росії, зростає кількість випадків передачі ВІЛ при гетеросексуальних статевих відносинах без засобів захисту.

Загальна кількість інфікованих ВІЛ у країнах колишнього СРСР, за даними звіту, зросла в півтора рази від 2001 року і становить 1 мільйон 600 тисяч.

В Україні кількість нових інфікованих ВІЛ за цей самий час більш ніж подвоїлася і минулого року перевищила 16 тисяч, а за перше півріччя цього року перевищила 8,7 тисяч осіб.

Найураженішими регіонами в Україні є південний схід і Київ.

У Донецьку ВІЛ-позитивною є кожна четверта повія, а рівень інфікованості серед наркоманів, які вживають наркотики через ін’єкції, в деяких містах півдня України може сягати 90%, мовиться в останньому звіті ООН про захворюваність на СНІД.

Водночас, катастрофічними називають медики темпи розповсюдження ВІЛ/СНІДу на Дніпропетровщині. Від початку року там зареєстровано на 10% більше нових випадків цього захворювання, ніж торік, передає "Німецька хвиля".

Якщо не посилити боротьбу з поширенням епідемії СНІДу в Україні, то вже за 7 років загальна кількість ВІЛ-інфікованих може сягнути 800 тисяч – заявив у Дніпропетровську консультант з програм охорони здоров’я Світового банку Ігор Олійник.

За підрахунками експертів банку, економічні наслідки від цієї епідемії загальмують ріст української економіки на 6%.

Найбільше від розповсюдження ВІЛ/СНІДу потерпають Дніпропетровська, Донецька та Одеська області. Головним чинником розповсюдження цього захворювання на Дніпропетровщині є зростання кількості ін’єкційних наркоманів.

В області вже діє низка профілактичних програм, що мають запобігати розповсюдженню вірусу. Проте інформацію та доступ до них мають надто мало людей, нарікають фахівці.
powered by lun.ua
Головне на Українській правді