З життя помаранчевої еліти: маєток Миколи Оніщука

П'ятниця, 18 вересня 2009, 14:01

Значна частина українських можновладців у момент призначення інфікуються хворобою, яка називається словом "халява". Отримавши посаду, вони не забувають скористатися передбаченими пільгами.

Міністр юстиції Микола Оніщук – не бідна людина, був засновником юридичної компанії "Юріс". Члени його родини мають внесків до статутних фондів підприємств на 5 мільйонів гривень.

У декларації про доходи, отримані в 2008 році, Оніщук і члени його родини прозвітували про житловий будинок площею 950 квадратних метрів та квартиру чи квартири сукупною площею під півтисячі метрів.

Так, за міністром у оселі значився 222 квадратних метри, а за членами його родини – 238 метрів.

Як для пересічного українця, Оніщук навіть пере-забезпечений житловою площею. Але це  не завадило міністру юстиції звернутися до Державного управління справами про отримання "халявної" дачі.

Цим правом урядовці наділили самі себе постановою за підписом Віктора Януковича від 6 серпня 2003 року "Про обслуговування будинками відпочинку "Конча-Заспа" та "Пуща-Водиця" окремих категорій посадових осіб і пенсіонерів".

Керівник ДУС Ігор Тарасюк погодив виділення Оніщуку будинку в комплексі відпочинку "Пуща-Водиця".

Так Оніщук став сусідом будівельного майданчику, де зводить собі просторий маєток Іван Плющ.

Оніщук отримав від держави старий будинок площею 120 квадратних метрів та уклав угоду про його реконструкцію. Сьогодні на його місці стоїть вишуканий дерев'яний двоповерховий зруб, на дворі закінчуються оздоблювальні роботи та зведення сауни.

За заведеною в ДУС практикою, Оніщук буде звільнений від плати за користування будинком, поки в рахунок цього не будуть списані кошти, витрачені на покращення ним маєтку.

Крім того, урядова постанова надала право мільйонер Оніщуку сплачувати 30% комунальних платежів.

"Українська правда" звернулася до прес-служби Мінюсту з проханням повідомити мотиви Оніщука, який звернувся до держави по отримання дачі, коли у його власності, за декларацією, перебуває півтори тисячі квадратних метрів житла.

Відповідь була такою: "Міністр юстиції має приватний будинок, який знаходиться в Житомирській області, на малій батьківщині. Але у межах Києва та Київської області Микола Оніщук не має приватного будинку".

Тож далеко не найбідніший міністр не захотів витрачати власні кошти для купівлі на ринку нерухомості маєтку десь у котеджному містечку. Зрозуміти урядовця можна – складно відмовитися від спокус, поки існує законодавчо забезпечена "халява".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді