Проти Кучми порушено кримінальну справу. Відео

Вівторок, 22 березня 2011, 15:56

Проти екс-президента Леоніда Кучми порушено кримінальну справу.

Про цей новий поворот у розслідуванні убивства журналіста Георгія Гонгадзе, що триває вже десять з половиною років, оголосив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

Кузьмін, який є куратором Управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури, у вівторок дав прес-конференцію.

На ній також були присутні заступники міністра внутрішніх справ і голови СБУ.

Анонсувалося, що зустріч з журналістами буде присвячена темі "Відкритість силових структур України перед суспільством".

Однак Кузьмін був дуже обмеженим у коментарях. Хоча було помітно, що він готувався до прес-конференції саме на тему справи проти Кучми.

Зокрема, перед собою Кузьмін тримав аркуш паперу, на якому від руки було записано назви країн, президенти чи прем'єр-міністри яких притягалися до кримінальної відповідальності - Гаїті, Філіппіни, Ліберія...

Щоправда, протягом брифінгу він не став наводити ці приклади.

"Підтверджую. Дійсно, відносно Леоніда Даниловича Кучми порушено кримінальну справу. Він підозрюється у причетності до незаконних дій та вбивства журналіста Георгія Гонгадзе і незаконних дій стосовно журналіста Подольського", - сказав Кузьмін журналістам.

Згадуючи прізвище колишнього президента, Кузьмін називає його ім'я, прізвище і по-батькові.

"Дійсно, Леоніду Даниловичу Кучмі обмежено виїзд за межі України", - додає він.

За словами Кузьміна, відповідна інформація доведена до керівництва Державної прикордонної служби.

Водночас, зазначив він, з Кучми не взято підписку про невиїзд. Очевидно, це означає, що йому ще не пред'явлено і обвинувачення по цій справі. Чому так сталося, і чи взагалі перебуває Кучма в Україні - невідомо.

Саму справу проти Кучми було порушено у понеділок, 21 березня, через десять років, шість місяців і п'ять днів після смерті засновника "Української правди".

"У ході розслідування основної справи про вбивство Гонгадзе виявляються всі особи, які мають стосунок до злочину. Опрацьовуються як організатори, так і посібники, можливі замовники...", - каже Кузьмін.

"Ця робота не припинялася. В результаті цієї роботи зібрано достатньо даних, які свідчать про причетність Леоніда Кучми до злочинів відносно Гонгадзе і Подольського", - додає він.

На питання, за якою статтею Кримінального кодексу порушено справу, Кузьмін не дає прямої відповіді: "Питання кваліфікації цього злочину і питання звинувачення - це не питання сьогоднішнього дня".

"Сьогодні Леонід Данилович підозрюється у перевищення влади, дачі незаконного розпорядження посадовим особам МВС, яке призвело до вбивства журналіста", - повідомляє Кузьмін.

Заступник генпрокурора також повідомив, що записи Миколи Мельниченка у кабінеті Леоніда Кучми залучені в якості речових доказів у справі про вбивство Гонгадзе.

"Плівки визнані речовим доказом по справі, вони фігурують у справі Пукача і в цій справі (порушеній стосовно Кучми)", - сказав він.

Інше питання, чи порушено справу стосовно спікера Володимира Литвина, чий голос також фігурує на плівках Мельниченка, Кузьмін також залишив без чіткої прямої відповіді.

"Що стосується Володимира Литвина, у рамках кримінальної справи будуть перевірені всі версії - повторюю, всі версії! - і відповіді на питання, які вас цікавлять, ви отримаєте після її завершення основної кримінальної справи", - сказав він.

Кузьмін також не сказав, чому Генпрокуратура раніше закрила справу Пукача у частині замовного вбивства, а тепер висуває обвинувачення Кучмі.

"Хто в чому буде в підсумку обвинувачений, ви дізнаєтеся пізніше", - сказав він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді