100 мільйонів - на гараж та хатинки адміністрації президента

Понеділок, 13 червня 2011, 13:15

Україна вже 20 років як незалежна, але високопосадові чиновники продовжують жити в своєму ізольованому світі. Їхнє життя якщо і змінилося, то лише в кращий бік.

Тоді, в радянській країні суцільного дефіциту, високопосадовці мали додатковий соціальний пакет, який включав державну дачу та службовий автомобіль. Таким чином комуністична партія намагалася побудувати щасливе суспільство хоча би для обраних.

Більшість керівників сучасної України явно живуть не на саму зарплату. Але залишився незмінним принцип, за яким уже теперішні vip-чиновники мріють отримати хоча би напівзруйнований барак у державній резиденції. Роблять це, щоб потім його перебудувати та тишком-нишком забрати в приватну власність.

Досі держава ховалася від запитань про мешканців закритих комплексів відпочинку "Конча-Заспа" та "Пуща-Водиця".

Адміністрація президента вперше оприлюднила офіційний список жителів державних резиденцій після вступу в дію закону "Про доступ до публічної інформації".

Наведений перелік вражає - фактично всі попередні та нинішні керівники держави міцно сидять на шиї платників податків. Однак яка сума хронічно дірявого українського бюджету іде на утримання цих резиденцій, було невідомо.

"Українська правда" звернулася з запитом до адміністрації президента та отримала відповідь.

Вдумайтеся в наведені цифри!

"Відповідно до закону Державний бюджет на 2011 рік передбачені видатки споживання на утримання будинку відпочинку "Конча-Заспа" у обсязі – 29 мільйонів 309 тисяч 800 гривень, комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" - 16 мільйонів 023 тисячі 100 гривень.

Тобто два цих комплекси, де проживають Азаров, Литвин, Ющенко, Кучма, Плющ, Пшонка, Кузьмін, Богатирьова та десятки інших відставних та чинних політиків, обійдуться платниками податків у 45 мільйонів гривень! І це - лише поточного року.

Ці видатку бюджету переходять з року в рік, забезпечуючи посадовців усім необхідним для комфортного життя.

Державна дача, з якої не хоче з'їжджати Ющенко. Будинок відпочинку "Конча-Заспа" 
 Державна дача, надана Кучмі в пожиттєве користування. Будинок відпочинку "Конча-Заспа"

 Державна дача, надана Литвину в пожиттєве користування. Будинок відпочинку "Конча-Заспа"

 Державна дача Мартинюка. Будинок відпочинку "Конча-Заспа"
 Державна дача Пустовойтенка. Будинок відпочинку "Конча-Заспа"
Будинок регіонала Володимира Рибака, який він побудував на місці наданої йому державної дачі. Будинок відпочинку "Конча-Заспа"
Будинок екс-керівника Управління державної охорони Валерія Гелетея, який він побудував на місці наданої йому державної дачі. Будинок відпочинку "Конча-Заспа"
Будинок екс-міністра юстиції нашоукраїнця Миколи Оніщука, який він побудував на місці наданої йому державної дачі. Комплекс відпочинку "Пуща Водиця"
Будинок екс-генпрокурора Олександра Медведька, який він побудував на місці наданої йому державної дачі. Комплекс відпочинку "Пуща Водиця"

На який сервіс можуть розраховувати мешканці резиденцій, можна дізнатися з опублікованого договору оренди між Арсенієм Яценюком та будинком відпочинку "Конча-Заспа". Там повідомляється, що держава надає йому меблі, інвентар, а також послуги з прибирання, догляду за територією та навіть прання білизни.

До 45 мільйонів, які передбачено на утримання "Конча-Заспи" та "Пуща-Водиці" протягом 2011 року, треба додати ще 14 мільйонів гривень, які виділено на ремонт будинку комендатури "Конча-Заспи". Ним користується охорона, що оберігає спокій цих богообраних осіб.

Виходить вже 60 мільйонів гривень, які вилучаються з куцої української казни.

За великим рахунком, коштом бюджету має утримуватися лише державна дача для президента як найвищої посадової особи. Прем'єр-міністр нинішньою Конституцією не наділений тими повноваженнями, які вимагали би його прискіпливого захисту.

За виключенням кількох осіб, на кшталт голови радянського парламенту Валентини Шевченко, переважна більшість мешканців державних комплексів відпочинку "Конча-Заспа" та "Пуща-Водиця" є людьми небідними.

Достатньо подивитися, які будинки вони звели собі в рамках "інвестиційних догорів". Ці люди точно могли б самостійно утримувати цю територію. Але замість цього держава субсидіює декого з них навіть 50-відсотковими знижками на комунальні послуги.

Збагнути логіку, навіщо держава утримує на собі цей тягар державних дач, складно. Продаж майна з аукціонів не лише звільнив би бюджет від цих видатків, але і приніс додатковий дохід до казни. Не кажучи, що в суспільстві зник би принаймні один подразник соціальної несправедливості.

45 мільйонів, які уряд витратить на "Конча-Заспу" та "Пущу Водицю", міг би бути використаний з більшою користю. Відкриваємо державний бюджет України на 2010 рік і дивимося для порівняння.

На капітальний ремонт неонатологічного корпусу лікарні "Охматдит" у Києві передбачено меншу суму - 40 мільйонів гривень. Або, для прикладу, на допомогу по тимчасовій непрацездатності громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 37 мільйонів.

Автобаза для тузів

Окрім державної дачі, мрією радянського чиновника був службовий автомобіль. Другий запит "Української правди" до адміністрації президента стосувався кошторису автобази Державного управління справами.

Отримана нами відповідь також вразила. "На утримання Державної організації "Автобаза Державного управління справами" на 2011 рік затверджено кошторис у сумі 48 мільйонів 229 тисяч гривень".

"Державна організація "Автобаза Державного управління справами" є бюджетною установою, заснованою на державній формі власності, що утримується за рахунок бюджету та призначена для транспортного забезпечення діяльності президента України, секретаріату президента і Державного управління справами...", - сказано в Положенні про автобазу, яке ми також отримали в адміністрації президента.

Станом на 25 травня 2011 року в автобазі Державного управління справами обліковувалося 455 (!) одиниць автотранспортних засобів, з них:

- легкові автомобілі – 349 одиниць

- вантажні автомобілі (паливозаправники, самоскиди, сміттєвози, бортові фургони) – 36 одиниць

- автобуси та мікроавтобуси – 47 одиниць

- спеціальна техніка (зварювальні агрегати, навантажувачі, причіпи та інше) – 23 одиниці.

"З цього переліку близько 100 автомобілів потребують капітального ремонту, морально та фізично застарілі", - сказано у відповіді Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації.

Тобто щорічні видатки на Конча-Заспу, Пуща-Водицю та автобазу ДУС сягають 93 мільйони гривень - і це без ремонту згаданої вище комендатури в "Конча-Заспі", з якою сума збільшується до 107 мільйонів.

А тепер знову порівняємо з деякими статтями державного бюджетом України на поточний рік. Санаторно-курортне оздоровлення інвалідів - 97 мільйонів. Фінансування всіх українських бібліотек - 108 мільйонів.

Без ліквідації цього перекосу жодні реформи приречені на фіаско, оскільки заяви чиновників не матимуть довіри доти, поки посадовці не почнуть ліквідовувати власні пільги.

І заховатися за дрібними бюрократами Віктору Януковичу також не вдасться. Адже всі перераховані підприємства - і будинок відпочинку "Конча-Заспа", і комплекс відпочинку "Пуща-Водиця", і автобаза Державного управління справами - перебувають у його прямому підпорядкуванні.

Зняти тягар їх утримання з бюджету - це справа волі однієї людини: Віктора Януковича.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді