Партія регіонів починає...

Вівторок, 12 липня 2011, 15:33

Партія регіонів почала підготовку до виборів 2012 року, причому - специфічними засобами.

Підтвердження тому - лист, який Українська правда отримала від джерел у цій політичній силі.

Отже, циркуляр адресований керівникам обласних організацій Партії регіонів. Центральний офіс вимагає від місцевих осередків надіслати їм інформацію про журналістів підлеглих територій з детальним описом їхніх політичних уподобань.

"За дорученням керівництва партії... з метою якісної підготовки медіакампанії висвітлення виборів депутатів до Верховної Ради 2012 року, обласна організація Партії регіонів мусить надати до 11 липня 2011 року до центрального апарату Партії регіонів заповнену форму медіакарти області. Форма заповнення медіа-карти додається", - ідеться в циркулярі.

Під листом стоїть підпис - керівник Департаменту комунікацій Центрального апарату Партії регіонів Олена Бондаренко.

 

У додатку до листа іде інструкція, яку інформацію повинні зібрати обласні осередки Партії регіонів.

Зокрема, вони мають повідомити до Києва не лише загальну інформацію про місцеві медіа - тираж видання або рейтинг місцевого телеканалу, його адресу або контакті телефони. Обласне начальство Партії регіонів має з'ясувати... партійність власника, керівника і головного редактора.

Також в анкеті, яку мають скласти для Бондаренко осередки Партії регіонів про кожну редакцію, містяться запитання:

"Есть ли лояльные к нашей идеологии журналисты?"

"Идеологическая направленность журналистского коллектива?"

"Были ли у издания/телерадиокомпании конфликты с нашей региональной партийной организацией?"

 
 
 
 

Перше, що впадає в око - це масштаб підготовки Партії регіонів до виборів та їхні серйозні наміри діяти за допомогою мас-медіа.

Але навіщо регіоналам збирати інформацію, наприклад, хто в редакції певного видання є їхнім прихильником? Невже з метою налагодження контактів саме з цією людиною та подальшого використання для просування партійних інтересів? Але тоді про яку незалежну журналістику може іти мова?

Також дивно виглядає бажання партії провести селекцію мас-медіа на прихильних та ворожих. Адже воно може означати, що до різних журналістів будуть застосовуватися різні підходи.

Але найбільше здивування викликає вимога зібрати інформацію про партійність власників та редакторів мас-медіа.

Проблема в тому, що це - пряме порушення статті 7 закону "Про захист персональних даних".

"Забороняється обробка персональних даних про расове або етнічне походження, політичні, релігійні або світоглядні переконання, членство в політичних партіях та професійних спілках, а також даних, що стосуються здоров'я чи статевого життя", - ідеться в законі.

До речі, за схвалення цього закону персонально голосувала і сама Олена Бондаренко.

Українська правда звернулася по коментар до пані Бондаренко в зв'язку зі цим листом, спрямованим нею до обласних організацій партії. Ось відповідь депутата, яку ми наводимо без купюр:

"Один документ - це лист на бланку - дійсно наш. Хоча дивує те, що на ньому відсутній мій підпис. Усі документи я підписую власноруч. Щодо списку даних по ЗМІ - талановитий, технологічний фейк, тобто фальшивка. Впізнаю руку майстра-дописувача. Майже бездоганно. Окрім однієї деталі, але про неї не скажу, щоб не надавати на майбутнє автору фейка "дороговказ". З точки зору медійного технологу список більш ніж повний та необхідний. Дещо із цього псевдосписку ми обов'язково заберемо для поповнення своєї медіа-карти", - сказала Бондаренко.

Водночас автор цих рядків перевірив версію депутата. Ми спробували з'ясувати, чи отримували осередки Партії регіонів листа Бондаренко з вимогою зібрати інформацію про партійну приналежність власників мас-медіа та їхніх редакторів.

Кореспондент Української правди навмання зателефонував до чотирьох обласних організацій Партії регіонів. Усі розмови починалися зі слів: "Здравствуйте, я из Киева, хочу узнать, готова ли медиа-карта?".

Слова "я из Киева" гіпнотично діяли на людей. Ніхто з них не перепитав, звідки саме їм дзвонять, зате всі з великим завзяттям доповіли, що медіа-карти ось-ось будуть готові - включно з повідомленням, членами яких партій є редактори та власники ЗМІ.

"Партійність по можливості ми вказуємо, - зізналася співробітниця Партії регіонів в одній зі східних областей. - Де ми знаємо партійність - ми вказуємо".

"Графу "Ідеологічне спрямування журналістського колективу" заповнювали?" - перепитав автор цих рядків.

"Так, писали. Буде лише декілька прізвищ, лояльних до Партії регіонів. Хто з місцевих організацій знав - тих вказали", - відповіла жінка.

Аналогічну інформацію підтвердили в організації Партії регіонів на західній Україні.

"Партійність заповнюєте?" - запитав автор.

"Партійність по можливості заповнюємо. Не всі заповнюють. Я вже запарився всім дзвонити", - зізнався співробітник Партії регіонів.

Тобто у місцевих організаціях Партії регіонів підтвердили не лише факт отримання цього листа від Бондаренко, але і вимогу зібрати інформацію про партійну приналежність місцевих журналістів і медіа-власників.

Також викликає здивування статус підписанта цього листа - Олени Бондаренко. Вона, як з'ясувалося, суміщає роботу першим заступником комітету Верховної Ради з питань свободи слова з повноваженнями керівника Департаменту комунікацій Партії регіонів.

Як можна одночасно перебувати в цих двох реальностях - велика загадка, оскільки вони перебувають у конфлікті між собою.

З одного боку, Бондаренко як друга особа в комітеті Верховної Ради з питань свободи слова повинна захищати журналістів - у тому числі від партійної цензури.

З іншого - як партійний функціонер вона має забезпечувати ефективну пропаганду своєї політичної сили. Руками тих же журналістів.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді