Інна Богословська – місію провалено?

Вівторок, 10 липня 2012, 14:33

Українська влада намагається врятувати свою репутацію на Заході.

Два з половиною роки президентства Віктора Януковича, позначені згортанням демократії, зробили його небажаним гостем у європейських столицях.

З початку цього року глава Української держави не здійснив жодного офіційного візиту до держав Західної Європи та Північної Америки. У січні він побував лише на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, де протокол не зміг знайти йому співрозмовників для двосторонніх зустрічей, а також на саміті НАТО в Чикаго, де президент був публічно проігнорований німецьким канцлером Ангелою Меркель.

Раут президентів Центральної Європи в Криму взагалі довелося скасувати через масовий бойкот Януковича.

За інформацією "Української правди", зараз Віктор Янукович збирається витратити декілька мільйонів бюджетних гривень для візиту до Великої Британії під час відкриття літніх Олімпійських ігор у Лондоні.

Водночас, як повідомляють джерела в урядових колах Британії, Лондон відмовив Януковичу у проведенні офіційної зустрічі з британськими посадовцями.

Джерела стверджують, що контакти офіційних осіб з Януковичем вирішили згорнути до завершення парламентських виборів в Україні. Від того, як пройдуть перегони, залежить подальший розвиток відносин між Києвом та Лондоном - одним із найбільших лобістів членства України в Євросоюзі.

Чи не найтяжчого удару по репутації Януковича нанесла справа Тимошенко. Влада повністю програла БЮТ інформаційну війну - особливо у Британії, де питання про Україну традиційно лунає під час звіту міністра закордонних справ у Палаті представників.

Для виправлення репутації Банковою було кинуто перевірену, але не дуже ефективну артилерію. Як вдалося довідатися "Українській правді", нещодавно черговий вояж на Захід здійснила керівниця слідчої комісії Інна Богословська. Вона побувала у Лондоні, де намагалася переконати істеблішмент у справедливості вироку Юлії Тимошенко.

Однак сам статус цієї поїздки викликає сумніви.

Отже, 14 травня цього року Богословська представила перекладений англійською мовою звіт слідчої комісії у справі Тимошенко в одному з провідних експертних центрів світу – Chatham House.

Про цю подію не повідомлялося ні на сайті Партії регіонів, ні на блозі самої Богословської. Трохи згодом стане зрозуміло – чому.

У ході зустрічі Богословська дала зрозуміти співрозмовникам, що вона делегована парламентом України та перебуває у Лондоні з офіційною місією.

Ми взялися перевірити цю інформацію. І з'ясувалося, що Богословська як мінімум перебільшила свій статус в стінах високоповажної інституції. Як повідомили "Українській правді" у апараті Верховної Ради, Богословській не оформлювалося відрядження до Британії на ці дати.

Таким чином, за документами вона перебувала у Лондоні з приватною поїздкою. Тобто Богословська не могла бути тим, за кого себе вдавала – офіційним представником парламенту.

Цікаво, що на зустрічі в Chatham House Богословську супроводжував піарник з агентства Burson-Marsteller, яке уклало контракт з Партією регіонів. Паралельно, як ми вже писали, ця піар-фірма веде аналогічну пропагандистську кампанію в Європі по справі Тимошенко ще і заступника генпрокурора Рената Кузьміна.

Звіт Богословської, переданий британським співрозмовником, складно назвати переконливим аргументом, здатним похитнути думку істеблішменту, сформовану - що тут приховувати - стараннями команди Григорія Немирі. Документ з додатками на сотню сторінок виглядав надто заплутаним, а гостя мала чітку політичну заангажованість.

Але найбільш вразило співрозмовників Богословської в Лондоні те, що на зустріч у Chatham House вона прийшла… разом зі своїм чоловіком, вдягнутим ледь не у спортивний костюм. Британці, прискіпливі в питаннях дрес-коду, були вражені.

"Українська правда" вирішила поцікавитися у самої Богословської щодо її втаємниченої лондонської місії. Депутатка виглядала роздратованою, коли пояснювала про свій візит до Британії.

Спочатку Богословська стверджувала, що перебувала в Лондоні з офіційною місією - розповісти про справу Тимошенко від імені всього парламенту. Але згодом назвала своїм "приватним життям" присутність чоловіка на переговорах. Наприкінці діалогу Богословська взагалі вийшла з рівноваги.

- Вы подтверждаете, что вы не оформляли коммандировку для поездки в Лондон?

 - Я подавала заявление, и опять мне было отказано в оформлении командировки.

- Почему?

- Потому что Литвин самоустранился от этого процесса. Литвин умеет хорошо подносить патроны - только неизвестно, какой стороне. Спасибо, до свидания.

- Скажите, что делал муж во время ваших встреч в Лондоне?

- Это моя частная... Это моя частная жизнь, в которой вам точно нечего делать.

- Вы же говорите, что это был ваш официальный визит, вы представляли официальные итоги комиссии - тогда почему ваш муж присутствовал на ваших встречах в Лондоне?

- Вы уже просто дешевые. Дешевые! Я имею право, и мой муж имеет право! У нас достаточно статуса, чтобы ездить вместе. Всего вам хорошего.

Перший раз - випадковість, другий раз - синдром?

Це вже не перший раз, коли "Українська правда" ловить Богословську на введені співрозмовників в оману.

Так, у квітні цього року Богословська звернулася до спікера Литвина з проханням оформити їй відрядження до Брюсселя для "представлення звіту в справі Тимошенко у Європейському парламенті".

Як з'ясувалося, Богословська обдурила Литвина, бо свій звіт вона представляла не в Європарламенті, а у бізнес-центрі зі співзвучною назвою - NCI European Parliament, який не має до законодавчого органу ЄС жодного стосунку.

У ході самої брюссельської презентації Богословська заявила, що перебуває там "за офіційним відрядженням українського парламенту на виконання постанови Верховної Ради..."

Водночас апарат Верховної Ради повідомив нам, що і те відрядження Богословській оформлено не було.

Коли неправда Богословської, сказана брюссельським журналістам, була викрита, вона визнала, що документів на відрядження так і не отримала, хоча зверталася до спікера Литвина з подібним проханням, яке той не задовольнив клопотання.

Таким чином, вже вдруге нам вдалося виявити, що Богословська їздить на Захід з питань справи Тимошенко та при цьому називає себе офіційним представником Верховної Ради України. Але доказів того, що її місія є офіційною – тобто документів про відрядження з Києва – Богословська надати не може.

Тому в подальшому, коли закордонні гості прийдуть на зустріч з Богословською, їм варто в першому ж питанні порушити тему, кого саме вона представляє на цій зустрічі – саму себе як фізичну особу чи український парламент?

Якщо парламент – то варто попросити Богословську пред'явити розпорядження голови Верховної Ради про її відрядження. Інакше вони просто зустрічатимуться з приватною особою.

Дивіться також:

2002: реклама Богословської в "Команді озимого покоління". ВІДЕО

2004: Богословська і Азаров на помаранчевих майданах. ВІДЕОpowered by lun.ua
Головне на Українській правді