Лісовий гамбіт: Башун та Пєший проти Януковича

Вівторок, 16 квітня 2013, 14:08

ПР та "Батьківщина" прийшла до повного порозуміння в Приірпінні. Попри обіцянку президента врятувати Біличанський ліс від дерибану, члени двох партій  створюють нові схеми дерибану.

У 2010 році, Коцюбинська селищна рада Київської області, окрилена дерибаном 501 ділянки, які депутати роздали собі, родичам та підставним особам, зрозуміла, що дерибанити 4 тисячі гектарів по 10-15 соток і шукати підставних – вкрай марудна робота.

Тому ті, хто стоять за дерибаном, дали наступну вказівку депутатам селища, котрі вже отримали свої 15 соток у 2008-му під час першого розподілу, і тепер голосують за все, і дають так просто розкрасти тисячі гектарів державного рекреаційного ресурсу.

У 2010 році маріонеткам Коцюбинського наказали мало не по 100 гектарів віддати міфічним кооперативам. Хто туди входить, депутатам не повідомили.

Понад 4 тисячі гектарів для покращення житлових умов обраних
Понад 4 тисячі гектарів для покращення житлових умов обраних

Аналіз інформації про кооперативи показав, що всі кооперативи зареєстровані практично одночасно.

Чотири з 5-ти кооперативів зареєстровані в будинку культури селища Коцюбинське, за адресою Доківська, 5.

Один із кооперативів – "Берковець". Очолює Прошкін Віктор Іванович. На нього депутати виділили аж 107 гектарів рекреаційного ресурсу.

Кооператив "Злагода" очолює Сарнацький – 105 гектарів.

Кооператив "Моноліт" очолює Чернишов Андрій Михайлович. Йому депутати не пошкодували теж 105 гектарів лісу.

Кооператив "Спільнота" очолює Пєший Олексій Валерійович. Цей кооператив отримав добро від депутатів на 75 гектарів. Голова кооперативу – 23-річний Олексій передає ошуканим українцям вітання з далекого Лос-Анджелесу.

Син Пєшего в 21 рік отримав для кооперативу з 75 гектарів столичного лісу
Син Пєшего в 21 рік отримав для кооперативу з 75 гектарів столичного лісу

До слова, батько Олексія – Валерій Пєший є чинним депутатом Ірпінської міськради від ВО "Батьківщина". Він також донедавна був членом земельної комісії Ірпінської ради.

Право на рекреаційний ресурс народу відпочиває, бо син Пєшого відпочиває
Право на рекреаційний ресурс народу відпочиває, бо син Пєшого відпочиває

Більше того, Валерій Пєший під час двох хвиль дерибану в Коцюбинському працював у Держкомземі.

На сайті Ірпінської ради значиться, що Пєший є працівником Держкомзему.

Рівень зарплат чиновників у державній структурі, очевидно, дозволяє відправити сина за океан і на відпочинок у Дубаї.

У 2010 році ГПУ після депутатських звернень матеріали у цій справі направила на додаткову перевірку.

Правоохоронці мали з'ясувати, чи порушив селищний голова Коцюбинського Садовський, виконуючий обов'язків начвідділу земельних ресурсів Валерій Пєший та начвідділу архітектури Ірпінської міськради Володимир Цибенко статті Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за службову недбалість, службове підроблення, зловживання владою.

Поки правоохоронці з'ясовують, родина Пєших поставила дерибан лісу на сімейний підряд.

Нам удалося знайти кілька копій актів права власності на ділянки в лісі, які роздали в 2008 році завдяки рішенням депутатів Коцюбинського.

Акти підписані не ким іншим, як начальником Ірпінського відділу земресурсів Валерієм Пєшим.

І попри те, що на наше звернення до Держагенції земельних ресурсів, заступник голови агенції Калюжний у 2011 році відповів, що "в ході проведення … перевірок встановлені численні порушення вимог земельного законодавства при передачі Коцюбинською селищною радою земельних ділянок лісогосподарського призначення в межах Києва, які перебувають у користуванні КП "Cвятошинське лісопаркове господарство", та Держкомзем відповідними листами проінформував генпрокуратуру, – знищення Біличанського лісу, яке благословив Пєший, триває далі.

Валерій Пєший – один з організаторів дерибану із правом підписання актів права власності на землю (ліс)
Валерій Пєший – один з організаторів дерибану із правом підписання актів права власності на землю (ліс)

Виходить, у той час, як батько залагоджує справи в Держкомземі й вирішує питання видачі актів права власності на землю депутатам селищної ради, їхнім родичам та підставним особам – сину – довірили очолити один із міфічних кооперативів, "Спільнота", які покликані додерибанити Біличанський ліс.

Син Пєшого – Олексій Валерійович є також членом ВО "Батьківщина", і на місцевих виборах разом із батьком балотувався, але, на відміну від Пєшого-старшого, у депутати Ірпінської ради не пройшов.

За іронією долі, його в окрузі обігнала інша коцюбинчанка – головний лікар Людмила Бідула. Цинізм ситуації: вона пройшла до Ірпінської ради від Партії зелених України – при тому, що сама ж отримала ділянку від Коцюбинської селищної ради в Біличанському лісі в 2008 році.

Після обрання "зелена" Бідула стала "тушкою". Працівниця медичної сфери пішла до лав ПР.

Варто зазначити, що для родини Пєших операції з кооперативами не є новими. Нам до рук потрапив статут ЖБК "Зелений гай", який 2007 року зареєстрували в Ірпені. Адреса реєстрації кооперативу: Гостомель, Чапаєва, 1.

"ГПУ в ході перевірки дотримання вимог земельного законодавства на території Київської області 10 лютого 2011 року опротестувала два рішення Ірпінської міськради про надання у власність обслуговування кооперативу "Зелений гай" двох земельних ділянок загальною площею 290 гектарів. Як було встановлено, земельні ділянки вилучались з користування ДП "Київське лісове господарство" без його згоди та зміни цільового призначення,"йдеться в повідомленні пресс-служби ГП.

У генпрокуратурі також зазначили, що засновниками кооперативу "Зелений гай" в Ірпінському регіоні було шість громадян – Пєший Валерій Анатолійович, Дерибас Олександр Макарович, Федієнко Людмила Володимирівна, Вітенко Владислав Анатолійович, Дробна Олена Володимирівна, Несміянов Антон Вікторович. Усі вони зареєстровані та проживають у столиці, і не потребують покращення житлових умов.

Виходить, кожен із цих шести для покращення своїх житлових умов захотів близько 50 гектарів лісу поблизу столиці. Це в той час, коли в черзі на землю в Ірпені десятками років стоять тисячі людей.

От для яких цілей створюються кооперативи, і на них заводиться незаконно рекреаційний ресурс для забудови...

Не вдалось отримати 290 гектарів на кооперативи в Ірпіні – за рахунок неправомірного розширення селища Коцюбинське під загрозою знищення опинились сотні гектарів Біличанського лісу.

І це при тому, що навіть колишній заступник голови КОДА Ярослав Москаленко підтвердив, що площа Коцюбинського складає 87 гектарів.

У прокуратурі міста Києва нам повідомили, що за фактами зловживання службовим становищем посадовцями Державного відділу земельних ресурсів у місті Ірпінь та перевищення службових повноважень службовими особами Гостомельської селищної ради було заведено справу. Валерій Пєший, колишній начвідділу земресурсів допитувався слідчими в якості свідка. Наприкінці 2012-го справу закрили.

Але дерибанники знову прокололись. Цього разу їм не пощастило з кооперативами в Біличанському лісі.

Землелюби так квапились реєструвати за однією адресою кооперативи, що похапцем у графі для контактних номерів залишили телефон приймальні депутата Київської обласної ради Вадима Башуна. Коли почався дерибан у 2008 році, останній був у "Батьківщині", а тепер радо перекинувся до лав ПР.

Прінтскрін із сайту ОДА – телефон Башуна відповідає телефонам кооперативу
Прінтскрін із сайту ОДА – телефон Башуна відповідає телефонам кооперативу

Виходить, у нашого народу крадуть рекреаційний ресурс задля власного збагачення й наживи – і члени ВО "Батьківщина", і члени Партії регіонів, які вчасно перебігли з опозиції.

Людей дерибанники розставили грамотно. Частина лишається в опозиції - на випадок зміни влади.

Башун з Євстифєєвим приїхали на День селища Коцюбинське, аби оглянути свої тисячі гектарів
Башун з Євстифєєвим приїхали на День селища Коцюбинське, аби оглянути свої тисячі гектарів

У селищну раду Коцюбинського організатор дерибану Башун відрядив "смотрящего".

Ним став Владислав Євстифєєв, який був обраний депутатом селищної ради Коцюбинського, й за пропозицією селищного голови Садовського став очільником профільної комісії, яка проводить усі "дерибанні рішення".

Євстифєєв об'єднав усіх депутатів-маріонеток Коцюбинської ради в одну групу із красномовною назвою –"Спільна мета".

Члени цієї групи на всіх сесіях голосують за всі питання Євстифєєва, які часто вносяться виключно з голосу, ніхто не має на руках проектів рішень.

Крім зазначених 5-ти кооперативів, є ще один кооператив – "Коцюбинський", але даних на нього ми ще не отримали. Хто став членом цих усіх одіозних 6-ти кооперативів – інформації теж поки немає.

Коли прокуратура Ірпеня надіслала протести прокурора, депутати Коцюбинського, які дозволяють собі виганяти із зали працівника ГПУ, селищні урядники, не вагаючись, у поіменному голосуванні відхилили протести прокурора.

Колишня депутатка Коцюбинської ради Любов Малишко, яка отримала в 2008 році ділянку, так пояснила сесії в будинку культури чому треба підтримати дерибан лісу на міфічні кооперативи й відхилити протести прокурора Ірпеня: "Для того, щоб виготовити генплан, треба копійка. Прийшли нормальні люди й сказали, що дадуть землю, але треба їм ураховувати й свої інтереси. Ми ж не платимо. Але ми хочемо. Нехай нам відріжуть три пальці, але два нам залишиться".

Місцеві урядники Коцюбинського не в змозі зрозуміти, що цапами-відбувайлами будуть у цій історії зрештою вони – несвідомі маріонетки. А організатори будуть про них згадувати хіба за океаном і ніжитись на пляжі в Дубаї.

Тішить той факт, що в Ірпінському суді прокуратура домоглась скасування реєстрації кооперативу"Біличанка". Він був зареєстрований за адресою Залізнична, 7 у селищі, і на нього завели 109 гектарів. Очолював кооператив Бабенко Андрій Юрійович.

Але винні в дерибані, і в тому, що держава витрачає такий колосальний кадровий і часовий ресурс на збереження свого рекреаційного ресурсу – досі не покарані згідно із чинним законодавством. Вони продовжують виносити "дерибанні рішення" й створювати все нові й нові кооперативи.

На останній сесії Коцюбинської ради народилась нова схема дерибану лісу – тепер через комунальне підприємство шукатимуть інвестора, який забудує ліс висотками понад 20 поверхів. І щось підказує, що його вже визначено, і схема робиться під конкретного забудовника...

Карта майбутньої забудови
Карта майбутньої забудови

Аналогічна ситуація зі створенням комунального підприємства, яке буде розпоряджатися землями населеного пункту в Гостомелі. Гостомельська рада, як і Коцюбинська селищна рада, самовільно розширилась за рахунок столичного лісу. Тут сотням гектарів також загрожують дерибанні схеми.

Депутат Гостомельської ради Олег Мамчур, якого нещодавно обрали головою новоствореного КП "Житлоінвестбуд", "ходив по людях і давав малозабезпеченим гостомельчанам по 400 гривень, щоб вони дали свої паспортні дані на оформлення земельних ділянок у лісі. Зрозуміло, що зовсім інші особи отримали ці землі. Керував усім цим процесом депутат Ірпінської міської ради від "Батьківщини" Валерій Пєший. Взагалі дерибан Біличанського лісу – це була його ідея", розповідає джерело, близьке до гостомельської влади. Нагадаємо, що Валерій Пєший обраний по округу Гостомель.

"Гостомельські депутати разом із Валерієм Пєшим провели закриту сесію Гостомельської селищної ради та прийняли рішення про прийняття до Гостомеля, згідно Генплану селища, частини лісу Святошинського району. На сесії ірпінський депутат сказав, що є можливість отримати депутатам та мешканцям Гостомеля в лісі земельні ділянки. Спочатку мав бути такий поділ – 50% гостомельчанам, а 50 – йому й тим, чиї інтереси він представляє. Але незабаром усе змінилося, гостомельчанам – 30%, а Пєшому – 70. Депутати пристали й на цю пропозицію," – додає джерело.

Зі слів джерела, лише в 2011 році депутати Гостомеля віддали 125 ділянок лісу. 114 пішло на громадян, а решта – на працівників прокуратури й в адміністрацію.

"Всього роздали 114 ділянок, 14 гостомельським депутатам, на їхніх дітей та родичів, по 10 соток. Ще на сесії голова земельної комісії, депутат Гостомельської ради Дмитро Омельченко сказав, що частина списку по 76 номер – не обговорюється, тобто вони приймаються пакетом. Вносити правки можна лише в список прізвищ, які стоять з 77 по 114, тобто список депутатів Гостомельської ради та черговиків", – розповідає самовидець цих подій.

На 27 сесії Гостомельської ради, яка відбулася 21 березня 2013 року, у "різному" був запланований виступ Валерія Пєшого. Він мав доповідати про виготовлення документів по оформленню права власності на земельні ділянки по вулиці Київська, Щорса, Мостищанська – ділянки в лісі.

"Під час виступу Валерій Пєший сказав, щоб депутати не хвилювалися, право власності вони отримають. Депутат сказав, що суди вже виграні – справа за малим – дочекатися виборів мера Києва. Бо до того часу ніхто їхні питання вирішувати не буде.

Гостомельський депутат Олександр Осадов поставив йому питання, на якій стадії процес оформлення землі в лісі, і коли конкретно депутати зможуть отримати акти. Осадов сказав, що 1-2 лінія в лісі акти вже є, а в нас ще нема. Тобто собі Пєший і КО оформили, а гостомельським – ні. На що Пєший йому сказав: "Мальчик, ты сначала подумай, что ты говоришь, посиди сформулируй вопрос, а потом выступай". Коли Осадов почав його напряму питати про домовленості, які між ними були, Пєший вийшов із себе й сказав Осадову: "Ты, бычара, сядь и закрой рот", – додає джерело.

Також Пєший сказав, що все що могли, вони зробили, а із цими питаннями порадив депутатам "розгрібатись самим".

Джерело також розповіло, навіщо в Коцюбинському й у Гостомелі терміново створюють комунальні підприємства, яким на останніх сесіях рад доручили шукати інвесторів під забудову територій: "Суди виграли, і цей ліс приєднали до Гостомеля. Багаті хочуть легалізувати свій дерибан. Зараз вони беруть землі в оренду й будують, але гроші за оренду потрібно сплачувати в бюджет селища.

А коли буде створене КП – навіщо ж буде платити оренду, якщо це комунальне підприємство? Це ж нібито будується для людей, чого ж вони будуть оренду платити. Власне, це і є основна мета створення КП. У кожного депутата є свої шкурні інтереси. Рада діє за принципом – ти лобіюєш мої інтереси, я твої. Ніяких принципів".

Самовидець гостомельського дерибану стверджує, що в 2011 році створення КП лобіював гостомельський депутат Іса Курмагамєдов, кум депутата Ірпінської міської ради від ПР Петра Короля.

Через те що винні досі не сидять, і придумують усе нові й нові схеми дерибану Біличанського лісу, правоохоронцям із роками додається все більше роботи.

Створено міцну схему, за якою члени владних і опозиційних партій дуже злагоджено працюють. За словами джерел у правоохоронних органах, частина ділянок ще за помаранчевої влади була розподілена й для членів ПР, щоб коли повіє "вітер змін", помаранчеві були в безпеці.

Саме тому попри те, що змінилась влада, дерибан, який почався в області за часів Губського, який теж зараз перебіг до лав ПР, так важко зупинити – не зважаючи на медіа-розголос та роботу свідомих людей і з боку громади, і з боку правоохоронців та політиків.

Попри те, що в країні парламентська криза через конфлікт провладних і опозиційних сил – у Приірпінні вони плідно співпрацюють у земельних питаннях. Навіть організовують в одному приміщенні депутатські приймальні – у Гостомелі приймальня Пєшого, який представляє "Батьківщину", розташована разом із приймальнею депутата-регіонала Юрія Прилипка.

Доки народ в Україні змушують думати, хто за владу, а хто за опозицію, Партія регіонів та Батьківщина об'єднались в ПДУ – Партію дерибану України. Їх об'єднує спільна мета.

А місцеві депутати і Гостомельскої, і Коцбюинської республік згодні змінити статус громадянина України на статус "бичари" – бо їм обіцяють по 10-15 соток Біличанського лісу.

Активісти разом зі створеною парламентською між фракційною групою "За збереження Біличанського лісу" вимагають від президента, невідкладно підписати обіцяний указ і надати легеням Київщини статусу Національного природного парку, і дотримати свого слова – зберегти Біличнаський ліс від зухвалого дерибану.

Ігор Домбровський, член ГО "Самозахист", Наталія Соколенкота Олена Жежера, журналісти, спеціально для УП

Головне на Українській правді