Чого не розуміють Порошенко і Яценюк

2641 перегляд
149
Геннадій Люк, для УП
П'ятниця, 24 липня 2015, 15:14

1. Економіку і революцію неможливо обдурити

Після 2004-го вже третій український президент намагається зробити те, що не вдавалося зробити нікому, ніде й ніколи – обдурити економіку і закони суспільного розвитку.

Вже третій президент демонструє невміння розрізняти причини і приводи революцій.

Революція – це сигнал економіки про те, що в існуючій системі управління вона вже не здатна утримувати соціальну сферу.

Повторна революція – це сигнал, що проблеми доведені до крайнього ступеню гостроти  і поступові зміни вже не врятують ситуацію.

Потрібні не просто кардинальні системні зміни, а зміни дуже швидкі.

Порошенко з Яценюком так і не змогли зрозуміти, що якщо хоча б одну з цих умов проігнорувати – наступної революції не уникнути. А вони ігнорують обидві.

У жовтні 1917-го Тимчасовий уряд Росії вже допустився такої ж фатальної помилки – і третя революція швидко і кардинально знищила і владу, і всю еліту.

Будь-яка соціальна революція є продуктом діяльності влади, а не революціонерів чи  недоброзичливих сусідів.

Коли більша частина населення вже не в змозі зводити кінці з кінцями  – високий рейтинг може отримати не те що Ленін або Гітлер, а навіть Ляшко.

Коли за президентську і генеральську показуху народ розплачується сотнями солдатських життів – армія перетворюється на революційний казан.

Нові  тарифи при старих "схемах" – найефективніша революційна агітація.

Прибутки "сімейних" бізнесів нової влади на фоні катастрофічного падіння економіки і рівня життя населення –  найкраще паливо для революційного полум'я.

Віра в магічну силу телевізійної картинки вже зіграла злий жарт з Януковичем. Тепер на цих граблях танцюють Порошенко і Яценюк.

Щоб відвернути нову революцію, потрібно вплинути не на електорат, а на економіку.

А економіці глибоко начхати і на театрально-героїчні пози президента перед телекамерою, і на показово-реформаторську риторику прем’єра.

Економіка не реагує на заяви Порошенка, що злочинний світ тремтітиме перед Яремою.

Вона реагує на сміхотворну кількість вкрадених грошей, повернутих Яремою в економіку. 

Так само вона не реагує на показові арешти декількох прокурорів чи чиновників.

Вона реагує на величезну кількість грошей, які вимиває з економіки через корупційний податок вся прокурорсько-суддівсько-міліцейсько-СБУшна система.

Економіці байдуже, яку назву придумає президент для районів, контрольованих легалізованими терористами. Для неї важливо, що ці райони неодмінно стануть "чорною дірою", в якій швидко і безслідно зникатимуть величезні кошти.

Економіка не помітить податкових змін Яценюка – до тих пір, поки ці зміни не стимулюватимуть вітчизняний бізнес виводити гроші з тіні та інвестувати їх в економіку, створюючи нові робочі місця.

Запитайте знайомих бізнесменів у регіонах про стимули і перспективи розвитку – і ви отримаєте повну картину перспектив виходу з революційної ситуації.

Проїдання міжнародних кредитів не вирішує проблему, а лише поглиблює її.

Українська економіка агонізує не через війну і не через брак грошей.

Її добивають тотальна корупція, тотальні "схеми" і тотальні офшори. Саме вони ведуть економіку до краху, а країну – до революції.

Але влада вперто не бажає щось кардинально змінювати. Вона продовжує фрагментарні вибіркові дії  задля привабливої телекартинки видавати за системні зміни.

Дуже показовими у цьому плані стали події у Закарпатті. Доки не відбулося стрілянини з жертвами, яка привернула до себе загальну увагу – і тотальна корупція, і тотальна контрабанда цілком влаштовували і Порошенка, і Яценюка.

Коли бруд стало неможливо приховати – перед телекамерами з’явився рішучий президент з рішучими діями.

В інших областях, в яких такий же бруд залишається під килимом – жодних різких рухів ні президента, ні прем’єра…

Щоб зрозуміти причини, потрібно дати відповідь на два дуже прості питання:

  1. Де зареєстровані ключові бізнес-активи Порошенка? Де зареєстровані ключові бізнес-активи соратників і "попутників" президента і прем’єра?
  1. Скільки власних бізнес-активів і активів соратників Порошенко і Яценюк за останній рік перевели з офшорів в Україну?

Відповідь на ці питання – найточніший показник реформаторського потенціалу президента і прем’єра.

Команди офшорного президента і офшорного прем’єра категорично не бажають підтримати українську економіку власною кишенею, в якій зберігаються "мінімізовані" гроші.

То чи варто дивуватися, що економічні реформи зводяться до виконання умов МВФ і політичних вимог країн-донорів, а також до підвищення тарифів.

Чому ні у Порошенка, ні у Яценюка немає чіткого системного бізнес-плану реформування української економіки?

Тому що у них немає потреби у такому бізнес-плані – все рівно буде робитися тільки те, без чого неможливо отримати черговий транш кредиту.

Офшорну владу мало цікавлять перспективи не офшорної частини українського бізнесу.

Офшори – це не тільки бізнесові схеми. Це менталітет.

Мільярдери і мільйонери у владі не соромляться у бідній країні під час війни збагачуватись за рахунок "мінімізації", пільг з бюджету, "схем" і контрабанди.

А прокурори-мільйонери, судді-мільйонери і генерали-мільйонери продовжують очолювати "непримиренну боротьбу" з корупцією…

Якщо Порошенко і Яценюк продовжать і далі займатися імітацією реформ – економіка дасть третій революційний сигнал.

І тоді владу і стару еліту не врятують ні вишиванки, ні Нуланд з Меркель.

До того ж, уважні глядачі помітили, що у першому акті вистави на стіні висить велика кількість автоматів Калашникова…

А значить, не всім представникам влади може так пощастити з втечею, як Януковичу.

2. Війна може все списати. Навіть "під нуль" владу

На війну влада не тільки списує плачевні результати своєї діяльності.

Наслідуючи Тимчасовий уряд Росії у 1917-му, одним з основних методів протидії назріваючій революції, українська влада обрала розкручування теми патріотизму та єдності влади і народу перед лицем смертельної небезпеки.

Тема дуже сильна. От тільки у виконанні Порошенка, Яценюка та їх соратників вона звучить відверто фальшиво.

Коли офшорні "мінімізатори" платежів в український бюджет перед телекамерою красуються у вишиванках – це викликає не стільки повагу, скільки роздратування.

Президент-"патріот" примудрився навіть не заїкнутись про тісний взаємозв’язок питання прав росіян в Україні, зокрема у Донбасі, з питанням про права українців у Росії. Що вивело б пошук виходу з конфлікту у зовсім іншу площину.

За кожен долар свого майна Порошенко тримається руками, ногами й зубами.

А от інтересами України він відразу погодився поступатися в односторонньому порядку.

І у підсумку опинився за півкроку до поразки у політичному Сталінграді. (див. "Битва за "статус". Путін vs Порошенко", УП 18.11.2014)

Не має значення, які контексти вкладають в перехідні положення Конституції Порошенко і Рада.

Тому що реалізовувати "особливий статус", якою назвою його не маскуй, на практиці буде Путін. "Взаємне" припинення вогню ми вже маємо…

Син президента надійно ховається від передової у Верховній Раді. А синам пересічних українців тато-президент вустами Муженка віддає накази "триматися" з автоматами і шкільними автобусами проти танків і "градів"…

Хтось вірить, що злощасному Іл-76 у тих умовах дозволили б злетіти у повітря, якби на його борту був син президента?

Хтось вірить, що в Іловайську українські солдати не отримали б а ні вчасної допомоги, а ні вчасного наказу про відступ, якби серед них був син президента?

А де вирішив себе реалізувати син полум’яного патріота Пашинського? В обороні Маріуполя чи Пісків? Ні – в "Укроборонпромі".

Коли народ бачить, що у влади дві діаметрально протилежні правди – для себе і для пересічних українців – спекуляції на теми патріотизму і єдності не віддаляють революцію, а наближають її.

Влада не хоче помічати, що вона вже вірить у власну телекартинку значно більше, ніж народ.

Команда Порошенка намагається копіювати улюблений штамп кремлівської пропаганди: виступати проти  російського (українського) президента у такий важкий час може лише ворог Росії (України).

Справжній патріот Росії (України) повинен беззастережно об’єднатись навколо Путіна (Порошенка).

Хто проти влади – той агент Америки (Кремля).

Не допоможе…

3. Остаточну юридичну оцінку дій Порошенка, Яценюка та їх соратників у кращому разі даватимуть прокурори, призначені НАСТУПНИМ президентом. У гіршому – озброєна революційна юрба

Президенту та іншим не варто забувати, що Порошенко не вічно призначатиме прокурорів.

Не варто сподіватись, що Шокіну і Матіосу вдасться поставити крапки і всі кінці надійно заховати у воду.

Цілком може виявитись, що "подвигів" Муженка, Яреми, Шокіна, Гонтарєвої вистачить на кримінальні статті і для самого Порошенка.

Те ж саме стосується і прем’єра та його команди.

Якщо до того часу доведений до кризової межі народ не візьметься чинити самосуд…

Особливо якщо врахувати, що Кремль зробить все можливе, щоб підготовлений Порошенком і Яценюком Третій майдан переріс у форму хаосу і розгулу мародерства та насильства.

Якщо влада створила причини революції – привід і революціонери завжди знайдуться.

Перевірено історичною практикою.

Геннадій Люк, для УП

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 93.73.111.---Viktoria Belaia12.08.2015 17:30
Хорошая статья. Хотелось бы добавить, что реформы мы никогда не получим, если у нас и дальше будет чиновников 1 на 10 людей и еще плюс миллион комитетов. my. Obozrevatel. Com / economy/08265-gosudarstvennaya-sluzhba-za-5-kopeek. Htm
IP: 93.73.46.---Anzhela31.07.2015 20:52
Дякую Авторові. Все правильтно. Але до економічних негараздів ще додаються труни, що щодня йдуть по Україні з війни якої немає, додаються біженці, додається безхребетність влади у відстоюванні державних інтересів, додається несправедливість по відношенню до тих хлопців, що кинулися захищати Україну у перші миті, коли можновладці тихо боялися у своїх кабінетах, додається прозріння, що нас тупо обманюють і пускають пил у очі...
IP: 93.72.20.---Yuriy Vologjaninov28.07.2015 15:59
БЕЗУМИЕ БЕСПРЕДЕЛА ПРЕЗИДЕНТА-ОЛИГАРХА-МИЛЛИАРДЕРА.

Для народа норма – разумная жизнь в пределах необходимого и достаточного.

Для олигархов-миллиардеров норма – беспредел финансовый, властный, уголовный и т.д., для президента-олигарха-миллиардера нормально, когда у народа нет необходимого…

Напомню, что ВСЯКИЙ БЕСПРЕДЕЛ, ПО ГЕГЕЛЮ, ЕСТЬ СВИДЕТЕЛЬСТВО БЕЗУМИЯ.

Уже 20 лет Украину возглавляют безумцы - властные и финансовые беспредельщики - Кучма, Ющенко, Янукович, Порошенко.

Предшественники Порошенко беспредельничали хотя бы в мирное время…

Порошенко – безумец, беспредельничающий во время войны … Безумец войны не видит - называет её АТО…Кто нас в бой ведёт?!

Без его отстранения Украина, народ Украины может не мечтать об изгнании безпогонных путинистов из Донбасса и Крыма, о закрытии границы Украины на замок, о движении в союз демократических стран – США, ЕС и НАТО.

Юрий Вологжанинов.
IP: 92.249.64.---Gavrusha28.07.2015 15:06
Звичайно, потрібно вказувати владі на її помилки. Останнім часом прихильників теорії "У всьому винні Яценюк і Порошенко", стає дедалі більше. Але може хтось з них при всьому бардаку в країні, знайде декілька мільйонів гривень, які щодня виплачуються військовим і витрачаються на війну? Може хоча б намалюєте? Або можливо автор статті дасть відповідь на запитання, чи припинили українці кидати недопалки скрізь, окрім смітника? Або припинили смітити? Або припинили пити? Або УСІ дружно відірвали свої зади від компів і почали реально щось робити? Так, дехто так зробив. Але ми говоримо про країну в цілому. І про переважну більшість. То до чого тут президент? Тобто для того, щоб бути українцем, достатньо розвісити прапорці, критикувати уряд, назвати себе патріотом і все? Оце всі ознаки "справжнього", "зміненого" українця? І решту спишемо на поганих дядьок з керівництва країни, бо вони ж в усьому винні, звісно.
IP: 92.249.64.---Gavrusha28.07.2015 14:50
Автора статті нічому не навчила революція 2004 року. Коли так само почали ділити на чорне і біле, чекати, що прийде гарний президент чи прем'єр і перетворить найкорумпованішу країну на чарівне царство, де всі щасливі і задоволені. Знову на ті самі граблі. Знову паплюжити керівництво країни і списувати на нього всё гріхи. При цьому основна маса людей так і не змінилась. Як можна в гріхи 45-мільйонної країни списати на двох-чотирьох людей? Хіба це не бажання просто зробити винними тих, хто на чолі. Щоб самім ні за що не відповідати? Сидіти в куточку, критикувати й поливати брудом, це звичайно набагато легше. Ніж прийти до влади і зламати систему, корумповану десятиріччами. Ще не народилося такої людини, яка могла б це зробити. Прийнаймні сама і в короткий термін.
Усі коментарі
Вибори-2019 на блокчейні: як це працює і чому нам це потрібно
Без єдиного рецепта: чому не існує єдиної медичної реформи ЄС
Якщо у ліс, то тричі на тиждень: як це – бути професійним грибником на Прикарпатті
Голос матері
Усі публікації