Статті

Маніфест

Порядок денний для нового уряду

Новий уряд займе почесне місце на гарячій сковорідці української політики. Пропонуємо зосередитися на тому, що мусить і що може зробити новий уряд, аби змінити на краще ситуацію в Україні.

Варшавський саміт НАТО: чого чекати Україні

Вже на етапі підготовки саміту можна буде побачити, чого слід очікувати Україні від подальшої співпраці з Альянсом.

Київстар VS ДФС: як донарахування податків на мільярд впливає на нацбезпеку

Державна фіскальна служба вимагає від "Київстар" понад 1 мільярд гривень податку за угоду з фірмою, пов'язаною з оточенням Віктора Януковича. VoxUkraine розбиралася, чому цей спір є поганим знаком для економістів.
інтерв'ю

Мисливець за головами. Як Влад Грезєв шукає кадри для реформ

25-річний економіст, ліцензіат TEDxKyiv став альтернативним безкоштовним рекрутером держави.

Театр для одного прокурора. Як ГПУ викликала на допит Каська

Звідки ГПУ знала, де шукати Каська так пізно ввечері у неділю? Чи вели спостереження? Чи було в руках законне рішення суду? "Українська правда" опинилася серед свідків цих подій.

Взятись за голову: як переділять владу Порошенко і Яценюк

Заява Яценюка про відставку ознаменувала, що БПП та "Народний фронт" нарешті завершили торги. Що саме вдалося виторгували для себе сторонам переговорів.

Страх на колесах: чому власникам старих авто недоплачують за автостраховками

Багато власників авто старше семи років стикалися з тим, що придбання поліса КАСКО не дозволяє в разі ДТП відремонтувати машину на отриману виплату. (рос.)
Культура

Література та благодійність. Як книжкові проекти змінюють життя

Літературні проекти активізують життя містечок і сіл, сприяють адаптації і терапії та стають інструментом доброчинності.

Другий фронт демобілізованого. Як в Маріуполі судять бійця

Він хотів трохи віддихатися після війни, а вийшли позиційні бої "за справедливість".

Кіотські гроші. Як "камікадзе" повертали Японії двісті мільйонів

Українському уряду довелося повернути Японії 7,49 млн євро. За нинішнім курсом це трохи більше 202 млн грн. Ще мільярд гривень невикористаних коштів - під питанням.

Заможні українці, які самі себе зробили. "Як я став співвласником "Нової пошти"

Інтерв'ю з топ-100 успішними підприємцями України. Друге - з власником компанії "Нова пошта"' В’ячеславом Клімовим.

Фінішна пряма

Впевненість, що революційними процесами можна довільно управляти – ілюзія. Це стосується й тих, хто покладає великі надії на "третю хвилю". (рос.)

Операція "обнуляй". Чи подешевшають старі іномарки після скасування мит

ЕП дізнавалася, чи знизяться ціни на старі автомобілі у разі анонсованого урядом скасування мит. (рос.)

П'ять промов, які змінили Україну

Здається, що там, де діють тисячні і мільйонні маси, роль однієї людини мало відчутна, але часом рух історичних подій залежить від рішень саме одиниць. "Українська правда" пропонує згадати п'ять поворотних промов, після яких країна з'явилась і змінювалась, вчилася боротись і виживати.

Олег Сич: Під час хакерської атаки на українські обленерго у антивірусів не було шансів

Розробник першого українського антивірусу розповів, як продукту вдається конкурувати зі світовими брендами і чи використовують їх у своїх цілях спецслужби. (рос.)
Воїни

"Гаряче" Зайцеве. Інтерв'ю за день до смерті з червоної лінії фронту

"Росіяни тут, як на шикарному полігоні. Можна під'їхати, розкластися в бойових умовах. А на Артемівськ вони давно вже зуби точать. Для них це важливе місто". У своєму останньому інтерв'ю "Годзила" мало казав про себе. Більше про службу та Зайцеве.

Що сталося з "Хрещатиком"

Наростити активи і поліпшити якість кредитного портфеля за півроку банку не вдалося. Акціонери не прагнули його врятувати і вивели за останній місяць ще 300 мільйонів. (рос.)

Світлана Алексієвич: Будь-яка війна - все одно вбивство

У Києві представляє свої книги Світлана Алексієвич, яка отримала нобелівську премію з літератури в 2015 році. Її практично не видавали в Білорусі, а тепер багато хто проклинає в Росії - за Україну і за правду. УП поговорила з Нобелівським лауреатом. (рос.)

Що означає програш України в Нідерландах – сценарії та наслідки

ЄП дізналася, що "план Б" вже є. Є кілька варіантів дій, в тому числі – радикальних. Але в найближчі два с половиною місяці Брюссель зберігатиме мовчання. Інакше "український референдум" у Нідерландах може призвести аж до розвалу ЄС.

Помилка президента: у чому насправді винен Петро Порошенко. Аналіз "Панамських паперів"

Звинувачення Порошенка виглядають безпідставними, що, втім, не знімає з нього політичної відповідальності.

Депутати Київради: безхатченки, мільйонери, лендлорди та автолюбителі

Найбагатшими депутатами Київради, судячи з оприлюднених декларацій, стали забудовник Ваган Товмасян та екс-мер столиці Олександр Омельченко. У заступника Кличка Іллі Сагайдака 29 квартир. Понад 10% депутатів Київради – безхатченки.

Нідерланди "обміняли" картини на офшори: сенсаційне опитування перед референдумом по Україні

ЄП має в розпорядженні результати найновіших опитувань. Навіть директор музею, з якого вкрали картини, що згодом потрапили на Донбас, заявив, що голосуватиме за Угоду з Україною.

Усунути конкурентів. Навіщо Фірташ судиться з ОПЗ

Рішення Стокгольмського арбітражу не пройде без наслідків. Воно не може заблокувати приватизацію, але може вплинути на настрої інвесторів. (рос.)
Політрозклади

Обирай обраних: для чого Порошенко "розпускає" Раду

У депутатів, якщо вони хочуть такими залишитись у нинішньому розкладі сил, залишився тиждень часу. Що буде, якщо президент таки оголосить дострокові вибори, хто і на яких позиціях в них зайде і яких результатів варто сподіватися.
Освіта

Американські школи: читання на килимку, батьки на уроках і гавайські танці

В США на уроках можна лежати під стільцем або танцювати, на канікули взяти собі тваринку, а на шкільному святі покататися на поні й надувних гірках. Тут дітей змалечку навчають мислити.

Декларації депутатів Київради: грошові мішки та церковні миші

Деякі депутати Київради за 2015 рік не заробили ні копійки. "У мене є мама, яка проживає в Сумській області, у неї є свій город, і вона пересилає мені продукти потягом "Москва-Київ", або передає електричкою. Проживаю у родичів, на житло не трачусь".

Невидимі мережі. Як Порошенко і Яценюк зароблять на Фірташі

Кабмін різко підвищив нормативи споживання газу населенням, а разом з ними - доходи регіональних газових компаній. Це перший публічний крок влади назустріч Дмитру Фірташу. (рос.)
інтерв'ю

Ігор Стокоз: Виховувати вільних духом людей

На питання, чому він погодився стати чиновником, заступник губернатора Донецької ОДА Ігор Стокоз відповідає просто: "З автоматом вже важко бігати, все-таки 54 буде через два місяці - а робити щось з гуманітарною ситуацією треба". (рос.)
Референдум

Промінь оптимізму з Нідерландів: українські ініціативи, що можуть врятувати асоціацію

За ніч, що відділяла Україну від іміджевої катастрофи, атака була нейтралізована. Хай навіть це вартувало безсонної ночі декільком активістам.
Розслідування

Як з'явилися Panama Papers: про проект, анонімів, і об'єкти розслідування

Понад рік тому анонімне джерело зв'язалося з Süddeutsche Zeitung і представило шифровані внутрішні документи про панамську юридичну фірму. Це стало базою для найбільшого міжнародного розслідування, в якому брали участь близько 400 журналістів із понад 100 організацій і ЗМІ. (рос.)

Богдан Яременко: Нас попереджали, що блокадою Криму ми працюємо особисто проти прем'єра і президента

Український дипломат про роль громадянського суспільства у поверненні Криму, що має зробити українська держава, щоб допомогти кримським татарам, і чому не треба бояться давати Криму статус кримськотатарської автономії.

Офшорний краш-тест для Порошенка

Навіть якщо у діях Порошенка не знайдеться складу злочину, це не знімає публічних запитань до нього: для чого президенту ховати свої приготування до продажу бізнесу, якщо він має намір відкрито і чесно його продавати? Чи може це означає, що його плани змінились?