Чи допоможуть Януковичу американські адвокати "з душком"

11 переглядів
Понеділок, 31 травня 2010, 17:42
Микола Твердохліб

Скориставшись недоліками виборчого закону, за яким 50-відсотковий результат не є обов'язковим, та маючи мінімальну перевагу над суперником - трохи більше за 3 відсотки, - Янукович зручно розташувався в кріслі президента.

З перших же днів свого правління він не став перейматися тим аби стати президентом не тільки Донбасу, але й усієї України, а розпочав заводити кримінальні справи на своїх політичних опонентів.

Цим його диктаторським замашкам приділила увагу вільна закордонна преса.

Ось що пише про діяльність Януковича журналіст Петро Хохлов у травневому числі російськомовної газети "Европа - Экспресс", що виходить в Берліні.

"На Банковой просчитывают самые разные варианты дискредитации главного своего политического противника. Среди них явно наилучший - оставить Тимошенко на свободе, но с непогашенной судимостью, что лишит ее возможности принимать участие в грядущих выборах.

То есть приговорить, но условно, или с отсроченным приговором. И если дело о подкупе судей не выгорит, то есть шанс покарать ее за злоупотребление служебным положением в должности премьера.

Как раз этим сейчас и озабочена администрация Януковича.

Проблема лишь в том, что занимаются указанным важным и очень тонким процессом люди упорные, но, как бы сказать помягче, малоталантливые. Иначе трудно объяснить тот факт, что на роль аудиторов финансово-экономической деятельности кабмина Тимошенко они пригласили компанию, которая может дискредитировать их самих.

Речь идет о Trout Cacheris, базирующейся в американской столице.

Фирма эта небольшая, но таинственная.

В частности, она представляла интересы бывшего агента ФБР Хансена и бывшего агента ЦРУ Эймса, погоревших на шпионаже в пользу Москвы. В знаменитом процессе по делу Билла Клинтона компания выступала на стороне Моники Левински.

Адвокаты Trout Cacheris кое-что понимают и в финансовой деятельности: так, пару лет назад компания выступала официальным лоббистом президента Республики Конго по вопросам государственного долга.

Все это очень любопытно, но еще интереснее ответ на вопрос: имеет ли фирма опыт аудита в Украине?

Внятного ответа на этот вопрос до сих пор не получено. Как и на другой: почему правительство Януковича выбрало именно этих американцев для своих разборок с Тимошенко?"

Після ознайомлення зі змістом статті Хохлова, постає питання: чому Віктор Янукович не бажає зав'язувати з опозицією конструктивні взаємовідносини? Спробуємо дати на нього відповідь.

Взаємовідносини між владою та опозицією залежать від характеру політичної системи, на яку в значній мірі впливає характер особистості лідера цієї політичної системи.

Широко відомі два основні типи політичних режимів - демократичний і тоталітарний.

При демократичних політичних системах існує можливість конструктивної взаємодії політичних сил. Одною ж із головних рис тоталітарних режимів є жорстоке переслідування й придушення опозиції.

Янукович фактично зосередив у своїх руках усю повноту влади в Україні й розпочав кримінальне переслідування своїх опонентів. Це є ознакою тоталітарного режиму.

В чому ж причина того, що Янукович сповідує тоталітарний режим, а не демократичний?

Основною й головною причиною такої його поведінки є жорстокі риси характеру, виховані з дитинства та юнацьких років. Адже йому, в обділеному долею напівсиротинському житті, не було кому наділяти моральні засади, які передбачають людську гідність та ненасильство.

Імовірно також, що спадковість зіграла не останню роль у формуванні його характеру. Набуті в дитинстві та юнацьких роках жорстокі звички, які укорінилися, - і стали рисами його характеру. І тепер, уже в дорослому віці, Янукович проявляє ці риси до своїх опонентів.

Крім того, йому надають наснагу приклади діяльності його друга Кучми, який саджав за грати своїх опонентів.

Час, коли Кучма ховав у в'язниці своїх політичних супротивників, уже давно минув. Та сьогоднішній приклад розправи над опозицією друга Путіна надає Януковичу ще більшої наснаги.

Автор, закінчуючи статтю, ставить питання: чому уряд Януковича для розправи з опозицією звернувся за допомогою до американських адвокатів?

Мотиви таких дій Януковича знаходяться в двох площинах.

Імовірно, в Україні не знайшлося юристів, які б погодилися займатися такою брудною справою. Натомість адвокати фірми Trout Cacheris якраз і підходять для того, щоб створювати видимість "правового" вирішення проблеми. Адже вони вже мають досвід ведення таких авантюрних, із гнилим душком справ.

Янукович звернувся до них за допомогою, незважаючи на те, що їхні послуги дуже дорогі. Та це його не турбує, бо друзі олігархи, які "посадили його на престол", допоможуть.

І, нарешті, пам'ять Януковича зберегла відразу до вітчизняних юристів ще з часів його юності, коли вони його садили за грати за грабіж та розбій.

Микола Твердохліб, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.