Помогут ли Януковичу американские адвокаты "с душком"

20 просмотров
Понедельник, 31 мая 2010, 17:42
Николай Твердохлиб

Скориставшись недоліками виборчого закону, за яким 50-відсотковий результат не є обов'язковим, та маючи мінімальну перевагу над суперником - трохи більше за 3 відсотки, - Янукович зручно розташувався в кріслі президента.

З перших же днів свого правління він не став перейматися тим аби стати президентом не тільки Донбасу, але й усієї України, а розпочав заводити кримінальні справи на своїх політичних опонентів.

Цим його диктаторським замашкам приділила увагу вільна закордонна преса.

Ось що пише про діяльність Януковича журналіст Петро Хохлов у травневому числі російськомовної газети "Европа - Экспресс", що виходить в Берліні.

"На Банковой просчитывают самые разные варианты дискредитации главного своего политического противника. Среди них явно наилучший - оставить Тимошенко на свободе, но с непогашенной судимостью, что лишит ее возможности принимать участие в грядущих выборах.

То есть приговорить, но условно, или с отсроченным приговором. И если дело о подкупе судей не выгорит, то есть шанс покарать ее за злоупотребление служебным положением в должности премьера.

Как раз этим сейчас и озабочена администрация Януковича.

Проблема лишь в том, что занимаются указанным важным и очень тонким процессом люди упорные, но, как бы сказать помягче, малоталантливые. Иначе трудно объяснить тот факт, что на роль аудиторов финансово-экономической деятельности кабмина Тимошенко они пригласили компанию, которая может дискредитировать их самих.

Речь идет о Trout Cacheris, базирующейся в американской столице.

Фирма эта небольшая, но таинственная.

В частности, она представляла интересы бывшего агента ФБР Хансена и бывшего агента ЦРУ Эймса, погоревших на шпионаже в пользу Москвы. В знаменитом процессе по делу Билла Клинтона компания выступала на стороне Моники Левински.

Адвокаты Trout Cacheris кое-что понимают и в финансовой деятельности: так, пару лет назад компания выступала официальным лоббистом президента Республики Конго по вопросам государственного долга.

Все это очень любопытно, но еще интереснее ответ на вопрос: имеет ли фирма опыт аудита в Украине?

Внятного ответа на этот вопрос до сих пор не получено. Как и на другой: почему правительство Януковича выбрало именно этих американцев для своих разборок с Тимошенко?"

Після ознайомлення зі змістом статті Хохлова, постає питання: чому Віктор Янукович не бажає зав'язувати з опозицією конструктивні взаємовідносини? Спробуємо дати на нього відповідь.

Взаємовідносини між владою та опозицією залежать від характеру політичної системи, на яку в значній мірі впливає характер особистості лідера цієї політичної системи.

Широко відомі два основні типи політичних режимів - демократичний і тоталітарний.

При демократичних політичних системах існує можливість конструктивної взаємодії політичних сил. Одною ж із головних рис тоталітарних режимів є жорстоке переслідування й придушення опозиції.

Янукович фактично зосередив у своїх руках усю повноту влади в Україні й розпочав кримінальне переслідування своїх опонентів. Це є ознакою тоталітарного режиму.

В чому ж причина того, що Янукович сповідує тоталітарний режим, а не демократичний?

Основною й головною причиною такої його поведінки є жорстокі риси характеру, виховані з дитинства та юнацьких років. Адже йому, в обділеному долею напівсиротинському житті, не було кому наділяти моральні засади, які передбачають людську гідність та ненасильство.

Імовірно також, що спадковість зіграла не останню роль у формуванні його характеру. Набуті в дитинстві та юнацьких роках жорстокі звички, які укорінилися, - і стали рисами його характеру. І тепер, уже в дорослому віці, Янукович проявляє ці риси до своїх опонентів.

Крім того, йому надають наснагу приклади діяльності його друга Кучми, який саджав за грати своїх опонентів.

Час, коли Кучма ховав у в'язниці своїх політичних супротивників, уже давно минув. Та сьогоднішній приклад розправи над опозицією друга Путіна надає Януковичу ще більшої наснаги.

Автор, закінчуючи статтю, ставить питання: чому уряд Януковича для розправи з опозицією звернувся за допомогою до американських адвокатів?

Мотиви таких дій Януковича знаходяться в двох площинах.

Імовірно, в Україні не знайшлося юристів, які б погодилися займатися такою брудною справою. Натомість адвокати фірми Trout Cacheris якраз і підходять для того, щоб створювати видимість "правового" вирішення проблеми. Адже вони вже мають досвід ведення таких авантюрних, із гнилим душком справ.

Янукович звернувся до них за допомогою, незважаючи на те, що їхні послуги дуже дорогі. Та це його не турбує, бо друзі олігархи, які "посадили його на престол", допоможуть.

І, нарешті, пам'ять Януковича зберегла відразу до вітчизняних юристів ще з часів його юності, коли вони його садили за грати за грабіж та розбій.

Микола Твердохліб, спеціально для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)