Україна для феодалів

Вівторок, 15 листопада 2011, 09:23


Дурний приклад заразний
Народна мудрість

 

Крізь пил і шум від модернізації країни командою Віктора Януковича все важче розгледіти якісь результати, проміжні успіхи чи позитивні підсумки.

Наразі з впевненістю можна сказати, що ріст доходів бюджету не збільшує гаманці українців, що переговори з Росією та Харківські угоди не зменшили ціну на газ, і що завершення переговорів про Асоціацію з ЄС – не дало цієї асоціації.

За таких обставин, реальними проміжними успіхами може поділитись тільки сам Віктор Янукович, завдяки сервісу googlemaps, з якого видно, що переживати за правильність курсу реформ в нього поки зовсім немає причин. А тим не менше, переживати є за що.

Як і в кожного "лідера" у Віктора Януковича є свої послідовники. Вони не стільки виконують його вказівки, скільки намагаються відтворити спосіб життя та манери поведінки "лідера".

Хтось полюбляє представлятись президентом Буковини та Бессарабії, чимало копіюють кортежні вояжі "лідера", але на всіх рівнях представники ПР кинулись наслідувати, а місцями навіть перевершувати, феодальні замашки свого керівника.

В межах своїх можливостей та територій від великого міста і аж до села в Україні бурхливо розвивається феодалізм в класичному своєму вираженні. Про один із прикладів такого феодалізму піде мова далі.

Феодалізм 21 сторіччя

Село Соколова Балка Полтавської області може скласти гідну конкуренцію Межигір’ю, а його магнат Володимир Замула, районний депутат від Партії регіонів, намагається активно не відставати від свого лідера.

Якщо Віктор Федорович забрав у власність державну резиденцію, то Володимир Іванович забрав собі у власність ціле село. Звісно, Замулі далеко до гольф та кінних клубів, водних палаців, вертолітних площадок, але і в нього є цікавинки.

Так, незалежно від обсягів коштів і посад, мало хто в країні може похвалитись власністю сільської ради, пам’ятника Шевченка, дитячим садком, 14 км доріг, будинками, в яких проживають мешканці села, системами комунікації, на додачу ще й фельдшерсько-акушерським пунктом та швидкою.

Окрім цього, село у власності значно рентабельніша річ, ніж фешенебельний палац, на утримання якого потрібний великий штат працівників. Всі мешканці села фактично є кріпаками неофеодала, оскільки живуть в його житлах, працюють на його землі і навіть діточок водять в його дитсадок.

Схема отримання села у власність не така витончена як відчуження Межигір’я, все відбулось дуже просто і грубо.

У 2000 році збори колгоспу визначили об’єкти соціальної сфери та житлового фонду, які мають бути передані на баланс сільської ради. Колгосп був реорганізований в приватне товариство, яке тимчасово, до передачі на баланс, заволоділо всіма об’єктами.

У 2003 році Віктор Янукович підписав постанову №1253, яка визначає порядок передачі об’єктів соціальної сфери реорганізованих колгоспів. Однак, Володимир Іванович вирішив не поспішати з виконанням цієї постанови.

У 2004-му та 2011-му були здійснені два приписи прокурора щодо усунення порушень. У 2009-му Верховний суд залишив в силі рішення місцевого суду про передачу одного з будинків на баланс мешканців. Та все це ні на секунду не похитнуло власність феодала. В кращих традиціях Людовіка ХІV він вирішив просто ігнорувати існування правового поля.

Зрештою, отриманий Замулою від "лідера" орден "За заслуги" третього ступеня в лютому 2011 року свідчить, що зверху поділяють його методи роботи з громадянами.

Спритність рук

Володимир Замула, як і "лідер", зовсім не відчуває дискомфорту перед громадянами за свої вчинки. Він знає, що гарний піар допоміг простому єнакіївському парубку стати президентом України, а йому – соколовобалкінському пану вже точно є чим завоювати народну любов.

Тому, забезпечивши себе консультантами, Володимир Іванович вирішив боротися … з рейдерством на селі. Він вирішив ініціювати створення Всеукраїнського громадського руху "Стоп рейдерству на селі". Рух апелюватиме до президента розібратись з "цією загрозливою ситуацією".

Саме людина, яка незаконно заволоділа житлом людей буде захищати інтереси села від собі подібних. І в когось ще є сумніви, що ми живемо не в Україні можливостей?

Володимир Замула – це всього-на-всього один із сотень і тисяч прикладів. Пошесть свавілля та феодалізму, яка котиться по всій країні, бере свій початок на самому верху.

Віктор Янукович має усвідомити, що його послідовники відтворюють не бажання європейської інтеграції чи реформ, а саме спосіб життя, як свого часу феодали намагались бути королями в межах своїх володінь.

Він повинен усвідомити, що не зупинивши свавілля своїх підлеглих, не переборовши їхнє бажання жити як він, коли розвіються пил і шум від реформ він побачить не конкурентоспроможну країну, а – Коліївщину.

Віктор Андрусів, кандидат політичних наук, ДемАльянс, для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Відновлення людського капіталу: виклики для реабілітації українських військових

Як отримати кращий дохід від держактивів без масової приватизації

Оновлення Рахункової палати: три ймовірні сценарії

Партнери нас зрадили?

Як запустити розподілену генерацію в Україні

Нові можливості для бізнесу: енергооптимізуйся або програєш