Кадровий лабіринт регіоналів

7 переглядів
П'ятниця, 16 березня 2012, 19:24
Василь Кедик
політолог, Івано-Франківськ

У суботу, 17 березня – з'їзд провладної партії. Головним питанням під час партійного з'їзду стане визначення нового керівника штабу й кандидатури людини, яка очолюватиме виборчий список Партії регіонів на час парламентської кампанії. Це саме ті речі, які сьогодні ставлять регіоналів у черговий виток електорального лабіринту, при чому з реальним шансом ще більше заплутатись, шукаючи швидкого виходу.

Також у суботу відбудуться партз'їзди "Сильної України" та "Єдиного центру", які мають ухвалити доленосні для свого політичного майбутнього рішення. Утім, з далеким від самостійності характером прийняття.

Входячи до лав регіоналів, Тігіпко, який потрапив до трійки народних політичних розчарувань 2011 року, поступившись тільки Януковичу, чудово усвідомлює, що маючи партію із чотирьохвідсотковим рейтингом, його максимум – кілька місць у прохідній частині списку Партії регіонів, а також декілька округів для власних мажоритарників.

Здається, про це вже домовились.

Але пікантності ситуації додає те, що паралельну гру веде й Віктор Балога, рейтинг партії якого значно менший, та він теж прагне одержати кілька місць у списку, пріоритет в округах Закарпатської області й посаду закарпатського губернатора для своєї людини у випадку злиття з регіоналами.

Тігіпку такі розклади не подобаються, бо Балога може виторгувати те саме, що й він. Та робити Сергію Леонідовичу нічого не залишається – тільки прийняти умови гри. Перспектив "Сильної України" як самостійного проекту на цих парламентських перегонах – уже немає. Їх поховав сам Тігіпко, не так увійшовши до складу уряду, як вчасно не покинувши виконавчу владу.

Тож шлюб за розрахунком із регіоналами приречено триватиме й далі з перспективою, за відсутності належних аргументів, постійно йти на примирення, пропоноване сильнішою стороною.

Водночас не так давно в інтерв'ю трьом загальнодержавним телеканалам, Янукович заявив, що бачить віце-прем'єра Тігіпка, як мінімум, заступником голови Партії регіонів. Тоді Янукович також додав, що йому складно однозначно сказати, хто буде першим номером у партійному списку, підкресливши, що таке рішення прийме з'їзд.

Ці слова були сказані як мінімум не від доброго життя. Великі вагання виникають щодо першої п'ятірки виборчого списку. Ті ж Бондаренко й Колесніченко поступово вичерпують власний ресурс, а заодно й довіру відданого електорату в якості публічних спікерів регіоналів, не витримуючи тиску суспільного невдоволення владою. Останнім часом обговорювався навіть варіант входження в п'ятірку Партії регіонів Петра Порошенка – у разі, якщо він погодиться стати міністром економіки. Начебто, відповідні перемовини з Порошенком провів сам Янукович.

Не викликає сумніву хіба що майбутнє Азарова. Його залишать на посаді прем'єр-міністра до початку осені.

Ідеальним варіантом для влади було б, якщо Азарова відправлять у відставку за два місяці до виборів, остаточно публічно звинувативши в усіх земних гріхах, а прем'єром натомість стане перший номер у виборчому списку ПР.

Таким чином, перший номер у списку зараз – фактично майбутній прем'єр-міністр.

Точно не очолить список провладної партії Колесніков.

Як крайній варіант розглядається очолення списку самим Януковичем.

Тож залишаються кандидатури віце-прем'єра Тігіпка, міністра енергетики та вугільної промисловості Бойка та голови парламентської фракції ПР Єфремова. При цьому реальна боротьба ведеться між Тігіпком та Єфремовим, а Бойко такий собі проміжний запасний варіант. Водночас, не варто списувати з перегонів Андрія Клюєва.

Коли Янукович призначив Андрія Клюєва секретарем Ради національної безпеки й оборони України, позбавивши останнього однієї із ключових посад у кабміні, здалося, що своєрідне "пониження в класі" для Клюєва зумовлене швидше не слабкою діяльністю в уряді, а насамперед прагненням зняти з нього частину функціональних обов'язків, перевівши на менш відповідальну посаду.

Мотивація Януковича тут мала б полягати в тому, щоб надати Клюєву можливість приділяти більше часу підготовці парламентської кампанії регіоналів в останні передвиборчі місяці, адже він за сумісництвом ще із грудня 2011 очолював виборчий штаб Партії регіонів, а робота першого віце-прем'єра забирала досить багато часу й зусиль.

Таким чином Андрія Клюєва, як досвідченого менеджера, активніше залучають до гарячої виборчої ділянки, щоб зробити його максимально відповідальним за результат.

Проте невдовзі Янукович відмовився від такої ідеї, і навіть публічно заявив про це журналістам. Проте з якою мотивацією такий хід зробив президент, точно досі остаточно не відомо. Саме тому варто говорити, що Клюєв таки має теоретичні шанси на першу позицію в списку.

Місце голови виборчого штабу біло-блакитних – вакантне, принаймні до 17 березня.

Якщо його запропонують Тігіпку – значить, він остаточно вибуде із прем'єрської гонки.

Водночас – це не найгірший варіант для регіоналів, враховуючи досвід Тігіпка організовувати виборчу кампанію, побудовану на адміністративному ресурсі.

Втім, остаточне рішення в обох випадках усе одне за Віктором Федоровичем.

Василь Кедик, політолог, Івано-Франківськ, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.