Отримай персональний Сертифікат Клубу УП від

"Спецвійська" для Партії регіонів

Четвер, 14 червня 2012, 12:42

Якщо проаналізувати законодавчі ініціативи чинної влади та відповідно прийняті нею закони, принаймні протягом останнього півріччя, то між цими документами та часом, що залишився до парламентських виборів, прослідковується чіткий зв'язок – чим ближче до часу "Ч", тим відвертіше влада лобіює власні інтереси та нарощує статки за рахунок українців.

За такої ситуації невдоволення народу командою регіоналів зростає у геометричній прогресії і от-от має сягнути апогею.

Схоже, що чинна влада передчуває такий розвиток подій. Тож з острахом регіонали вже нині починають готувати плацдарм для власної безпеки та ефективний механізм для придушення демонстрацій після поразки, яка очікує на них на парламентських виборах.

Так, минулого тижня депутати від Партії регіонів Василь Грицак та Валерій Коновалюк зареєстрували у парламенті законопроект № 10579 про Державну службу правопорядку.

Ініціатори законопроекту стверджують, що наразі існує необхідність реформування спеціальних правоохоронних структур, які забезпечують громадську безпеку в країні.

Окрім того, на їхню думку, реалізація запропонованих ініціатив нібито сприятиме демократизації суспільства та наблизить принципи діяльності правоохоронних органів до європейських стандартів.

Давайте розглянемо, які саме зміни пропонує внести запропонований законопроект. По-перше, у разі його прийняття внутрішні війська МВС будуть ліквідовані, а їхніми правонаступниками стануть відповідні підрозділи Державної служби правопорядку.

На перший погляд, звичайне перейменування та зміна табличок. Але все не так просто – на додачу новостворена структура отримає низку додаткових повноважень.

Так, якщо на даний час основними завданнями внутрішніх військ є охорона та оборона важливих державних об'єктів, конвоювання заарештованих і засуджених та охорона дипломатичних представництв і консульських установ, то у новоствореної структури серед головних завдань на першому місці значиться "участь у забезпеченні захисту конституційного ладу від спроби його зміни або повалення, а також захисту державної влади від спроби її захоплення насильницьким шляхом, а також інших протиправних посягань".

А тепер – звичайний приклад. Всі пам’ятають минулорічні події у Донецьку, коли Донецький обласний окружний адміністративний суд прийняв рішення заборонити акцію протесту інвалідів-чорнобильців під стінами Пенсійного фонду області, визнавши пенсіонерів терористами.

Цілком зрозуміло, що це рішення було напряму продиктоване "згори". За такою ж схемою, використовуючи кишеньковий суд, можна легко буде визнати будь-яку мирну демонстрацію на Банковій-Грушевського як таку, що загрожує цілісності конституційного ладу.

А далі у хід підуть підрозділи Державної служби правопорядку, які силовими методами на цілком законній основі придушать вияв народної волі. Для цього у провладному законопроекті спеціально прописана сила-силенна засобів.

Зокрема, Державна служба правопорядку матиме право тимчасово забороняти доступ громадян на окремі ділянки місцевості чи об’єкти; входити до житла та іншого володіння особи, приміщення установ, підприємств, організацій, усіх форм власності та проводити їх огляд; застосувати спеціальні засоби для припинення масових заворушень та застосувати зброю та військову техніку для розосередження учасників масових заворушень.

Таким чином, законопроектом №10579 регіонали збираються створити для себе своєрідні "спецвійська", які діятимуть виключно за їхньою вказівкою та яким буде дозволено все – починаючи від обшуків і закінчуючи застосуванням вогнепальної зброї проти звичайних громадян.

Фактично такими діями чинна влада запроваджує в Україні військовий режим проти всіх, хто буде незгоден з її діями.

Павло Петренко, депутат Київської обласної ради, керівник юридичного департаменту партії "Фронт змін", для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Зовсім не свята: церква – зброя російської пропаганди у війни проти України

"Діалоги між рівними". Промова з Міжнародного форуму культурної дипломатії

Кліматична дипломатія України: пріоритети на COP29 у Баку

Простих рішень немає. Що робити з нестачею кадрів

"Стратегічна помилка та ескалація": як китайські ЗМІ висвітлюють Курську операцію

Посадовці змінюються. А чи лишаються реформи лісової галузі?