"О, спорт, ти — кеш!"

13 переглядів
Вівторок, 02 жовтня 2012, 16:33
Борис Беcпалий
для УП

Війни породжують героїв і плодять мародерів. Спортивні баталії породжують спортивних героїв і плодять казнокрадів.

Ледь підросла стадіонна трава після Євро-2012, як уряд вже хоче запросити в Україну зимову Олімпіаду-2022. Головний аргумент — успіх того ж Євро. Успіх безсумнівний, та чи у всьому?

Як, наприклад, з оскудінням державної скарбниці? Урядовці цього питання або "не чують", або лицемірно обурюються: "як, мовляв, не соромно високі ідеали вимірювати низменним металом!". Дійсно, як же нам не соромно рахувати свої гроші в їхніх кишенях?

Так, не хлібом єдиним живе людина. Але ж і не без хліба. Без чесного розгляду фінансових аспектів вирішувати, чи потрібна Україні Олімпіада чи ні, доречно хіба що в пісочниці. І перш як влаштовувати українським платникам податків нове свято за їхні гроші, слуги народу мають відзвітувати, куди поділись гроші зі свята попереднього.

Спосіб єдиний і перевірений — незалежний аудит. Євро-2012 фінансувався як спецпроект, гроші виділялись у різний час і в різний спосіб, витрачались — аналогічно. Тож стандартний звіт про виконання бюджету можна писати хіба що на липових дощечках. Тільки повний і незалежний аудит.

Тим більше, що досвід напрацьовано. У 2010-му, за кілька місяців, був проведений аудит діяльності попереднього уряду. В обсягах куди більших, ніж потрібно щодо Євро.

До слова, аудит потрібен навіть безвідносно до Олімпіади. І уряду також. Інакше він залишиться під обґрунтованою підозрою в казнокрадстві.

Натхненник сучасного олімпізму барон П’єр де Кубертен висунув величне вселюдське гасло "О спорт, ти — мир!".

Натхненники всеукраїнського дерибану призвичаїлись навіть величні гасла обертати в готівку. І якщо не викарбували на граніті, то вкарбували у власну практику — "О, спорт, ти — кеш!".

Борис Беcпалий, для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.