Урядовці відштовхують великі компанії від видобутку сланцевого газу

8 переглядів
П'ятниця, 23 серпня 2013, 10:19
Богдан Соколовський
спеціально для УП

Створюється враження, що нинішні можновладці навмисне своїми діями відштовхують провідні компанії від геологорозвідки й можливого видобутку в Україні так званого сланцевого газу.

Саме такі висновки можна зробити, аналізуючи критику Угоди про розподіл продукції з компанією Шел і місцевої фірми сумнівної репутації, якій начебто доручено співпрацювати з компанією Шел на сході України.

Ще гірша ситуація склалася на Західній Україні.

Зокрема, і президент Віктор Янукович, і уряд в особі міністра енергетики й вугільної промисловості Едуарда Ставицького, і місцева влада знехтували інтересами як Івано-Франківської громади, так і України загалом, коли 20 серпня 2013-го року, під час сесії облради не знайшли потрібних аргументів на користь геологорозвідки та видобутку сланцевого газу на родовищі Олеське за участю компанії Шеврон.

Аналогічного рішення можна очікувати й від Львівської облради. Адже на Львівщині, як і на Івано-Франківщині, робота з місцевим населенням також звелася до формальностей.

Ніяких висновків зі згаданої слушної критики ситуації довкола видобутку сланцевого газу за участю компанії Шел і непрозорості місцевої фірми, на жаль, не було зроблено.

Таким чином, у цілому потрібний для держави проект поставлено під сумнів.

Нема жодного сумніву в тому, що Івано-Франківська облрада, так само, як і інші облради на Галичині, керуються українськими державними інтересами. Але вони насамперед керуються й інтересами місцевого населення й природи.

А влада поставилася до цих інтересів не серйозно: належним чином не працювали з місцевим населенням, не запевнила в безпечності запропонованих технологій, не показали переваг енергетичної незалежності тощо.

Фактично те, що мали робити фахівці від влади – робили їхні опоненти. І саме вони добилися успіху.

Адже ігнорації від влади на Західній Україні не сприймають. Бо добре ще збереглося в пам'яті, як центральна й місцева окупаційні влади нехтували інтересами громади й України.

Богдан Соколовський, спеціально для УПpowered by lun.ua
Як підготуватися до сезону грипу: 5 простих рекомендацій
Охочі мають шанс імунізуватися та уникнути захворювання або ж на 60 % зменшити ймовірність ускладнень від нього.
Дотик генпрокурора, або Як зняти недоторканність, щоб її залишити
Доторканними "слуги" згодні бути тільки для свого – призначеного президентом Зеленським – генерального прокурора.
Чи є колізія між урядовими розслідуваннями на ринку добрив
За дотриманням правил торгівлі в країні наглядають Антимонопольний комітет та Мінекономіки. Чи є між ними взаємодія, покаже справа проти групи Ostchem.
Стратегія України з інтегрованого управління кордонами: справжнім мірилом успіху буде ефективна реалізація
Зміцнення торговельно-транспортних коридорів до Європейського Союзу є надзвичайно важливим для теперішніх і майбутніх відносин між Україною та ЄС.
У чому логіка "земельного Задзеркалля" щодо іноземців
Заборона іноземцям купувати землю в Україні не працюватиме. Знайдеться ряд механізмів і структур в Україні та за її межами, щоб це обійти. Для кого ж іноземці становлять ризик?
Чому всім нам варто подивитися "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго"
В Україні ми не користуємось інфраструктурою як чимось зручним і корисним, не задумуючись – навпаки, ми, самі того не помічаючи, витрачаємо величезну кількість енергії, щоб компенсувати її розруху.
Синдром політичного інтелекту
То що у нас не так з політичним інтелектом? Посада президента крізь призму теорії поколінь. Та чи можна узяти віртуальний майстер-клас у американських президентів?