Урядовці відштовхують великі компанії від видобутку сланцевого газу

8 переглядів
П'ятниця, 23 серпня 2013, 10:19
Богдан Соколовський
спеціально для УП

Створюється враження, що нинішні можновладці навмисне своїми діями відштовхують провідні компанії від геологорозвідки й можливого видобутку в Україні так званого сланцевого газу.

Саме такі висновки можна зробити, аналізуючи критику Угоди про розподіл продукції з компанією Шел і місцевої фірми сумнівної репутації, якій начебто доручено співпрацювати з компанією Шел на сході України.

Ще гірша ситуація склалася на Західній Україні.

Зокрема, і президент Віктор Янукович, і уряд в особі міністра енергетики й вугільної промисловості Едуарда Ставицького, і місцева влада знехтували інтересами як Івано-Франківської громади, так і України загалом, коли 20 серпня 2013-го року, під час сесії облради не знайшли потрібних аргументів на користь геологорозвідки та видобутку сланцевого газу на родовищі Олеське за участю компанії Шеврон.

Аналогічного рішення можна очікувати й від Львівської облради. Адже на Львівщині, як і на Івано-Франківщині, робота з місцевим населенням також звелася до формальностей.

Ніяких висновків зі згаданої слушної критики ситуації довкола видобутку сланцевого газу за участю компанії Шел і непрозорості місцевої фірми, на жаль, не було зроблено.

Таким чином, у цілому потрібний для держави проект поставлено під сумнів.

Нема жодного сумніву в тому, що Івано-Франківська облрада, так само, як і інші облради на Галичині, керуються українськими державними інтересами. Але вони насамперед керуються й інтересами місцевого населення й природи.

А влада поставилася до цих інтересів не серйозно: належним чином не працювали з місцевим населенням, не запевнила в безпечності запропонованих технологій, не показали переваг енергетичної незалежності тощо.

Фактично те, що мали робити фахівці від влади – робили їхні опоненти. І саме вони добилися успіху.

Адже ігнорації від влади на Західній Україні не сприймають. Бо добре ще збереглося в пам'яті, як центральна й місцева окупаційні влади нехтували інтересами громади й України.

Богдан Соколовський, спеціально для УПpowered by lun.ua
Чи збирається "зелена команда" перетворювати радянську вищу освіту у європейську?
Сказати, що нічого не змінилося у вищій школі за роки незалежності було б нещиро. Але ще менш щиро було б сказати про якісь суттєві зміни.
США допоможуть: як зріджений газ змінює європейський енергоринок
Києву необхідно активізувати будівництво газопроводу-інтерконектора між Польщею та Україною. Мусимо отримати максимум благ від вдалої політичної кон'юнктури.
П’ять міфів про податкові ініціативи "Слуги народу"
Законодавчі ініціативи "Слуги Народу" у податковій сфері швидко обросли міфами. Я хочу розвінчати основні з них.
Мир ціною держави: чи в тому є щастя?
Вимагаючи мир тут і зараз, кожен з нас має задуматись над його ціною і чи готові ми її платити.
Чому викривачі корупції – це прорив для України? 
Україна зараз має унікальний шанс отримати надійний інструмент у боротьбі з корупцією, а також гарантувати викривачам корупції не лише надійний захист, але й фінансову винагороду.
Як знизити ціни на ліки в Україні
Подолання "вічнозелених патентів" та удосконалення законодавства у сфері постачання ліків на території України – пазл, який складає вже третій Уряд в Україні після Революції Гідності.
До 30-річчя легалізації УГКЦ: похід вулицями Львова 17 вересня 1989 року
У день 50-ліття початку "Золотого вересня" понад 250 тисяч людей вийшли на вулиці Львова, вимагаючи легалізації Української Греко-Католицької Церкви.