Двічі в одну річку не ввійдеш? Памфлет для розчарованих Помаранчевою революцією

4626 переглядів
Середа, 27 листопада 2013, 13:29
Тетяна Данилюк
Женева

В українського народу є велике серце. Воно настільки велике, що виходить за межі власної домівки і охоплює політичну арену нашої держави.

І вміє це серце однаково сильно любити й ненавидіти. Політиків.

І якщо б Ви спитали когось, чому ви за Юлю, а не Вітю чи навпаки, то почуєте щось на зразок: "Тому що гарна", "Тому що послідовний", "Тому що надійний і стабільний".

У країнах із більш розвиненою політичною культурою з такими аргументами скоріше йдуть до ЗАГСУ, ніж на вибори.

Там іде боротьба ідей, а не боротьба особистостей красивих над послідовними. І партії не розвалюються, якщо їхні лідери змінюються. Бо кожна партія має потужну ідеологічну основу. Бо ці ідеї йдуть від певних верств народу, а політики намагаються, або обіцяють їх тільки втілити в життя.

У політиці треба думати, а не керуватися емоціями. І якщо в Україні після Помаранчевого майдану 2004 року багато хто розчарувався, то вони повинні запитати себе: а чому вони там стояли?

Не зачарувалися вони, часом, своїми лідерами, як особистостями? Бо якщо так, то вони пройшли всі психологічні етапи закоханості.

А закоханість – то таке небезпечне хвилеподібне почуття, що швидко з’являється й зникає. Спочатку море оптимізму, рожевих окулярів і бурхливої радості. А потім очі відкриваються й – вуаля! Розчарування. І воно тим більше, чим більші очікування. Двічі в одну річку ці люди не ввійдуть!

Ті, хто боровся на Помаранчевому майдані за європейську Україну й проти "совка", ті продовжать свою боротьбу й на Євромайдані.

А також ті, хто не стояв там, але все робив для того, щоб нашій країні бути в Європейській співдружності. І це люди із Заходу та Сходу. Незалежно від кольору прапорів. Незалежно від партійної приналежності.

Бо мова йде зараз ні про Юлю, ні про Вітю. Мова йде про кожного, мова йде про ідею "Україна – ЄС".

І саме боротьбою за цю ідею, а не викриками за того чи іншого політика ми тепер, на цьому Євромайдані показали, що ми теж можемо бути політично свідомим європейським народом.

Тетяна Данилюк, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.