Як зупинити "силовиків" через Європейський Суд

26 переглядів
Понеділок, 24 лютого 2014, 10:15
Юрій Дерев’янко
народний депутат, позафракційний, партія "ВОЛЯ"

"Силовиків" може зупинити зараз тільки одна людина. Вона цього не робить.

Це неприпустимо. Утім, у нас є ще можливість опиратися на правосуддя. Звісно, мова не про українські суди. Ми можемо зараз просити припинити геноцид українців Європейський Суд з прав людини, який не може лишитися осторонь кровопролиття й насильства, до якого призвела безвідповідальність влади і острахи її президента.

Зокрема, ми можемо просити ЄСПЛ про застосування тимчасових заходів щодо припинення застосування сили владою. Це можна і реально зробити.

Для того, щоб втілити це в життя, необхідно, щоб всі протестувальники долучилися до масового звернення до Європейського суду з права людини (ЄСПЛ).

Зокрема, протестувальники можуть просити Суд застосувати правило 39 Регламенту Суду та вказати державі-відповідачу на необхідність утриматись від застосування сили чи інших примусових заходів до заявників у зв'язку з їхньою участю у протесті у центрі Києва, що може загрожувати життю чи здоров'ю заявників.

Заявники також можуть просити Суд розглянути їхню заяву в пріоритетному порядку відповідно до правила 41 Регламенту, враховуючи ситуацію, в якій опинились заявники, та гуманітарну катастрофу, яка має місце в Україні.

Що для цього потрібно? Необхідно, щоб з відповідними заявами до ЄСПЛ звернулося якомога більше протестувальників. Шанси на успіх існуватимуть тільки у разі масового звернення. Ми маємо використовувати усі наявні засоби для припинення свавілля "силовиків".

Заявниками сьогодні можуть бути протестувальники, які у даний час перебувають на майдані Незалежності у місті Києві та у приміщеннях, розташованих біля нього. 

Формуляр Заяви можна скачати за посиланням у pdf-форматі. Щоб заява відповідала усім приписам, треба зповнити її за чіткою Інструкцією, яку можна знайти в розширеній версії тут.  

Відповідно до Інструкції:

1. Необхідно правильно і точно заповнити Формуляр Заяви. На що слід звернути увагу? Все детально прописано в Інструкції. 

2. До заяви слід додати всі наявні документи по справі (медичні довідки, звернення до правоохоронних органів тощо).

3. Зверху на першій сторінці заповненої заяви слід написати (бажано фломастером яскравим кольором):"Rule 39. UrgentContact person (name and contact details): [контактна особа: ім’я та контактні дані]"

4. Заяву та всі додані документи відправити на факс +33 (0)3 88 41 39 00

Важливо! Можна подавати одну заяву від кількох заявників представником. Для цього треба збирати підписи заявників на окремому чистому листочку, що буде додаватися до заповненого формуляру заяви (довіреність на представництво є складовою формуляру).

Ще раз наголошую, зараз необхідно використовувати будь-які законні підстави, в тому числі і європейські норми законодавства для того, щоб зупинити вбивства на вулицях.  

Юрій Дерев’янко, народний депутат Україниpowered by lun.ua
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.