Кожний думай, що на тобі мільйонів стан стоїть…

402 перегляди
51
Понеділок, 12 травня 2014, 21:08
Любомир Гузар
Архиєпископ Любомир (Гузар)

Невдовзі обиратимемо наступного президента України. Ми вже пережили кілька подібних виборів, але цього разу, після трагічних подій з одного боку і народного пробудження на Майдані – з іншого, на порозі суттєвих змін нашого суспільного життя  та справжньої можливості жити в нормальній демократичній країні, це голосування матиме для нашої держави особливе значення.

З історії багатьох держав упродовж століть знаємо, якою важливою особою є провідник, хоч би як ми його називали: цісар, цар, король, князь, гетьман, президент, генсек.

Добрий керівник, щиро відданий своєму народові, який бажає йому справжнього добра, – це велике щастя для народу. Поганий провідник, зорієнтований не на загальне благо, а на інші речі, – це, можна сказати, прокляття для люду.

Наглядним прикладом того, наскільки важливий для України добрий президент, є поведінка наших недругів і ворогів, які за всяку ціну хочуть зірвати прийдешні вибори.

Тому не дивно, що переживаємо критичні часи нашої історії, мріючи про доброго керівника держави.

Підозрюю, що багато співвітчизників ставлять собі запитання: яка користь нам від нового президента та нової влади? І це не дивно. Адже багато українців виростали та виховувалися, коли Україна була інтегральною частиною СССР. У ті часи громадянин як такий не представляв жодної цінності. Усе, що людина могла мати чи робити, залежало від комуністичного керівництва, яке твердило, що забезпечує їй все необхідне.

Більшовицька пропаганда запевняла, що СССР - це найбільш демократична держава у світі, хоча насправді в Союзі демократією навіть не пахло. Народ не мав жодного голосу.

На жаль, такого способу мислення ми ще не цілком позбулися. Тому і виникає запитання, що ми з того всього будемо мати.

Богу дякувати, за 20 з лишком років відбулися зміни, відкрилися нові можливості. А за останніх кілька місяців ці зміни набрали нової форми, нового життя. Як було сказано вище, ми стоїмо на порозі встановлення справжнього демократичного ладу.

Що це означає?

Влучно про це сказав наш великий поет Іван Франко. У його вірші "Великі роковини" читаємо: "Кожний думай, що на тобі мільйонів стан стоїть, що за долю мільйонів мусиш дати ти одвіт". У цих рядках є два ключових слова.

Перше – "кожний", не тільки високопосадовець, чиновник, а кожний громадянин, без винятку, від найстаршого до наймолодшого, від найбільшого до найменшого.

Друге – "ти". Це особисте звернення, не "він", "вона" чи "вони", а – "ти". Кожний із нас особисто відповідальний за долю всього народу.

Таке формулювання наганяє великий страх на людей, які звикли щось одержувати, а самі нічого не робити або навіть боятися щось робити.

Хто, я відповідальний за долю мільйонів? Так, ти.

На порозі нової ери в історії України, в яку тепер вступаємо, мусимо чітко усвідомити собі цю відповідальність за загальне благо. Інакше будуть даремними жертви наших дідів і батьків, Небесної сотні, а також духовне піднесення Майдану.

Перед кожним із нас стоїть нині основне запитання: що я можу, що повинен зробити, як маю думати, говорити і діяти, щоб забезпечити всьому своєму народові Богом дані людські права?

Хочу пригадати шановним читачам, що дуже важливою цими днями є наша щира молитва до Небесного Отця з проханням про Його милосердну опіку.  Наша народна приказка каже: на Бога уповай, а рук прикладай.

Без Божої допомоги нічого не досягнемо, але якщо не будемо діяти, старатися, то поставимо перешкоду Божій благодаті, чого не доведи Господи!

+ Любомир, Архиєпископ-емерит

powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 178.212.102.---Іван Шийка..
Для Бога нема ні православного, ні католика, "я Павлов "; "я Аполлосов "; "я Кифин "; "а я Христов "., ні - це все від лукавого, "Бо коли хто каже: Я ж Павлів, а інший: Я Аполлосів, то чи ж ви не плотські ви?", плоть Царства Божого не наслідує, це боротьба за першість світу цього. До згуртування націй кличе дух диявола проти народу Божого на останній день який вже близько. Пошукайте в ютубі як православні, католицькі, протестантські... благословляли Ющенка, але Бог посоромленим не буває. Царства світу передані сатані, кому хоче дає. Царство Боже не від світу(ззовні) бо воно всередині нас. а це мир і радість в Дусі Святому. А коли будуть вас переслідувати в однім місті, утікайте до іншого. Ніде нема боротьби за національні права почитайте нагірну проповідь.
IP: 178.212.102.---Іван Шийка..
"Більшовицька пропаганда запевняла, що СССР - це найбільш демократична держава у світі, хоча насправді в Союзі демократією навіть не пахло. Народ не мав жодного голосу.", а який голос має тепер народ??? хто вибирає з кого вибирати? Ляльковод вибирає артистів і каже виберіть собі до душі. Ви погляньте що на посадах сидять люди які поняття в тій сфері не мають, це як піаніста викликати починити сантехніку. Все це брудна гра на крові громадян які не мають впливу на неї бо їх тільки використовують коли треба. Коли ви повстанете проти вами приведеної влади вона наверне зброю проти вас бо вона служить не вам. Просніться.
IP: 178.212.102.---Іван Шийка..
Ігор Бурдяк: Іван Хреститель закликав каятись ще дотримуючись заповідей Старого Завіту по природі падшого Адама людина жадібна і кровожерлива. Але Господь прийшов на землю, щоб нас звести на небо і дав нам нову заповідь «А Я кажу вам ...» Коли прийшов на землю Син Божий, він ввів перехідний щабель вгору «А Я кажу вам: любіть ворогів ваших, благословляйте тих, хто проклинає вас...". Маккавеи не могли б бути захищені виконанням цієї новозавітної заповіді, вони порушили її і винні стали б смерті.«Бо хто всього Закона виконує, а згрішить в одному, той винним у всьому». Про зброю нам нічого Христос не сказав, але сказав, щоб не вбивали, щоб любили, щоб не клялися і не проклинали, і не злословили нікого. Хто може вмістити нехай вмістить. Ісус казав :як хто любить Мене, той слово Моє берегтиме, і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в нього.
IP: 77.52.0.---Mikula Zvityazhny..
Мирослав Огневич:
Mikula Zvityazhny: Найгірше є те, що серед всіх цих кандидатів тільки одна людина може підпасти під вашу характеристику лідера Ваше блаженство Любомире. Але, нажаль, її не оберуть, бо вона не політик, а лікар.
Про Богомолец кто-то хорошо сказал - начинающая аферистка типа "молодая Юля"...
Кожен по собі судить. Для аферистів увесь світ - аферисти.
IP: 93.79.109.---Genabor..
"Святой" человек греко-католического Бога не трогайте пожалуйста прошлую жизнь. Давайте обустроим настоящую. Ведь более 20 лет прошло и вновь обещают, что для нынешнего поколения страны жизнь не светит, а лишь существование с визами. Сколько можно глумиться над народом, "любовь" к которому стало критерием жизни и смерти для представителей не титульной нации. Послушайте, например что говорит на весь мир Ильенко и другие . Того кто не "любит " Украину будем уничтожать . И действительно стали уничтожать, не объяснив народу критерии этой любви. Искренне желаю Украине одного, чтобы наступил ДЕНЬ ПОБЕДЫ ума над недоумием.
Усі коментарі
Скасування недоторканності: назріває черговий обман і зрада?
Диявол криється в деталях. І якщо вчитатися в прописані в законопроектах пропозиції, то виходить, що забирати в народних обранців їхню недоторканність не зовсім то й збираються.
"Код зламано", або як посварилися фізики й лірики
На позір виглядає, що в протистоянні зіткнулися справжні науковці зі світовим ім’ям і загумінкові гуманітарії, що прикривають свою наукову неспроможність патріотичними гаслами.
Чому Україна не може стати експортером газу до Європи
Без докорінної реформи Держгеонадра та впровадження кращих світових практик у регулюваня видобутку газу Україна не зможе досягти енергетичної незалежності від Росії.
Перемогти інфаркт: чому українцям варто знову повірити в вітчизняну кардіологію
Літо з його сильною спекою - складна пора для людей з серцево-судинними захворюваннями. (рос.)
Чорний список для Естонії: РФ змінює політику стосовно російськомовної меншини
Заборона на в'їзд до РФ для багатьох російськомовних естонців показала: РФ чекає від них цілковитої відповідності "лінії партії".
АнтиНАБУшна багатокроківка
Можливо, ціль Павла Жебрівського – не покладений законом обов’язок, а бажання так званих політичних еліт очистити НАБУ від Артема Ситника?
Українська муштра: від Хмельницького до Петлюри
Як формувались і розвивались традиції українського впоряду (муштрового статуту) – від руханкових товариств до періоду перших визвольних змагань.