ЦВК понад законом?

18 переглядів
Понеділок, 10 листопада 2014, 10:55
Олесь Городецький
голова Християнського товариства українців в Італії, для УП

Минуло два тижні з того часу, як постановою Вищого адмінсуду зобов'язано Центральну виборчу комісію вчинити дії щодо реєстрації кандидата в народні депутати України Городецького О.Є., висунутого 14 вересня 2014 року політичною партією "Народний фронт" на VI позачерговому з'їзді партії та включеного до виборчого списку цієї партії під №57, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. Рішення суду вступило в законну силу й не підлягає оскарженню.

Два тижні своєю бездіяльністю ЦВК порушує виборчі права громадянина України. За цим спокійно спостерігають президент, прем'єр, міністр юстиції, МВС та Генпрокуратура.

Дійсно, а що сталося?

Ну, не виконується рішення суду. Ну й що? Хіба це єдине рішення суду, яке не виконується в нашій країні? Тисячі українців роками чекають на виконання рішень суду. І нічого. Недоліки системи. Спадщина "папєрєдніків".

Розслабся, ти хто такий, щоб мати Право? Чиї інтереси представляєш? Якими активами володієш? Що за "пред'яви"? В "стійло"! Мовчи й не висовуйся. Тут тобі не Європа.

О, так, звичайно, ми туди прагнемо, але ж шлях може бути довгий. Навіть довший ніж очікування на виконання рішення суду. Набагато довший. Реформи ж за день не робляться. Усі ж усе розуміють…

В країні війна, економічна криза, у бюджеті нічого "пиляти", а тут якийсь громадянин. Якесь рішення суду...

Смішно, правда? І проти кого? Проти самої ЦВК, яка в ці хвилини вершить долю сильних світу цього? Нарізає надважливі відсотки, визнає чи не визнає результати по округах.

Наївний, простий українець. Ти думав, що щось змінилося? Що нема Януковича – і країна живе по-новому? Що право людини має якусь вагу? Забув, мабуть, старе совкове гасло: "Лєнін умєр, но дєло єго жівьот".

Усе було б так, якби не одне АЛЕ.

Прості Українці здійснили Революцію Гідності. Переродилися й довели всьому світу, що вони мають Право в цій країні. Власне, лише вони можуть вирішувати її майбутнє. Бо вони – Народ! Ніхто не вірив, що режим Януковича впаде, політики спішили домовлятися – але Народ вирішив по-іншому.

На Новий Старий Рік, автору цих рядків "наснився" сон.

Наївний, посміхалися політики, ну-ну. Влада сильна як ніколи!... Сон виявився майже віщим.

Через це немає жодних сумнівів: рішення суду буде виконане. Як не зараз, то за місяць. Як не в Києві, то в Страсбурзі. І всі винні понесуть заслужене покарання. Бо правила в новій Україні встановлюють не окремі "впливові люди", а Закон. По-іншому бути не може! Головне – у це вірити й за це боротися.

На закінчення пригадався старий галицький анекдот.

1946 рік. Галичина. Йдуть лісом двоє хлопців. Бачать, дідусь прив'язав москаля до дерева й пиляє пилкою.
– Та чи пан не має пістолета?
– Та ні, пан має пістолет, але пан має ще час і натхнення!

Чого-чого, а натхнення в автора цих рядків не бракує. Тому все буде добре!

Олесь Городецький, громадський активіст, координатор Оргкомітету "Євромайдан Рим", спеціально для УПpowered by lun.ua
Внутрішня авіація. Чому українці не літають
Потенційні пасажири не користуються літаками через дорогі квитки. Авіакомпанії не відкривають рейси через низький попит. Як розірвати це зачароване коло?
Яка епідемія насправді загрожує Україні?
Якби до епідемії ВІЛ, від якої страждає так багато наших співгромадян, було прикуто стільки ж уваги скільки до коронавірусу, яким не інфікувався ще жоден українець, ми б вже давно її подолали.
Гайда у художній музей на Мирослава Ягоду
Мистецтво Ягоди випадає з конвенційних рамок. Його твори не просто сповнені есхатологічних образів і християнської символіки – вони мають характер візіонерських прозрінь.
Як справи з реформою прокуратури? (FAQ)
Генеральна прокуратура vs Офіс генерального прокурора: атестація прокурорів, доля тих, "хто не пройшов", та ще деякі нюанси в контексті реформи прокуратури.
Звільнення, трудові спори, профспілки: що пропонує новий Трудовий кодекс
Як звільнятимуть та вирішуватимуть трудові спори у випадку прийняття нового Трудового кодексу?
Епідемія та корупція – вибухонебезпечна суміш!
Улітку 1829 року в Севастополі був встановлений карантин проти чуми, якому були піддані усі його жителі без розбору. Внаслідок карантину настав голод, пишно розцвіли спекуляція, зловживання флотських інтендантів і корупція у середовищі чиновників.
Фінпослуги у смартфоні. Які платіжні новації підготував Нацбанк
Наприкінці січня Національний банк оприлюднив проєкт закону про платіжні послуги. Які можливості він надасть українцям?
Ліквідація Верховного Суду України неконституційна: що тепер буде з судовою системою?
Розбираємося з Верховним Судом України, новим Верховним Судом і рішенням Конституційного Суду України.