ЦВК превыше закона?

28 просмотров
Понедельник, 10 ноября 2014, 10:55
Олесь ГородецкийOles Horodetskyy
глава Христианского общества украинцев в Италии

Минуло два тижні з того часу, як постановою Вищого адмінсуду зобов'язано Центральну виборчу комісію вчинити дії щодо реєстрації кандидата в народні депутати України Городецького О.Є., висунутого 14 вересня 2014 року політичною партією "Народний фронт" на VI позачерговому з'їзді партії та включеного до виборчого списку цієї партії під №57, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. Рішення суду вступило в законну силу й не підлягає оскарженню.

Два тижні своєю бездіяльністю ЦВК порушує виборчі права громадянина України. За цим спокійно спостерігають президент, прем'єр, міністр юстиції, МВС та Генпрокуратура.

Дійсно, а що сталося?

Ну, не виконується рішення суду. Ну й що? Хіба це єдине рішення суду, яке не виконується в нашій країні? Тисячі українців роками чекають на виконання рішень суду. І нічого. Недоліки системи. Спадщина "папєрєдніків".

Розслабся, ти хто такий, щоб мати Право? Чиї інтереси представляєш? Якими активами володієш? Що за "пред'яви"? В "стійло"! Мовчи й не висовуйся. Тут тобі не Європа.

О, так, звичайно, ми туди прагнемо, але ж шлях може бути довгий. Навіть довший ніж очікування на виконання рішення суду. Набагато довший. Реформи ж за день не робляться. Усі ж усе розуміють…

В країні війна, економічна криза, у бюджеті нічого "пиляти", а тут якийсь громадянин. Якесь рішення суду...

Смішно, правда? І проти кого? Проти самої ЦВК, яка в ці хвилини вершить долю сильних світу цього? Нарізає надважливі відсотки, визнає чи не визнає результати по округах.

Наївний, простий українець. Ти думав, що щось змінилося? Що нема Януковича – і країна живе по-новому? Що право людини має якусь вагу? Забув, мабуть, старе совкове гасло: "Лєнін умєр, но дєло єго жівьот".

Усе було б так, якби не одне АЛЕ.

Прості Українці здійснили Революцію Гідності. Переродилися й довели всьому світу, що вони мають Право в цій країні. Власне, лише вони можуть вирішувати її майбутнє. Бо вони – Народ! Ніхто не вірив, що режим Януковича впаде, політики спішили домовлятися – але Народ вирішив по-іншому.

На Новий Старий Рік, автору цих рядків "наснився" сон.

Наївний, посміхалися політики, ну-ну. Влада сильна як ніколи!... Сон виявився майже віщим.

Через це немає жодних сумнівів: рішення суду буде виконане. Як не зараз, то за місяць. Як не в Києві, то в Страсбурзі. І всі винні понесуть заслужене покарання. Бо правила в новій Україні встановлюють не окремі "впливові люди", а Закон. По-іншому бути не може! Головне – у це вірити й за це боротися.

На закінчення пригадався старий галицький анекдот.

1946 рік. Галичина. Йдуть лісом двоє хлопців. Бачать, дідусь прив'язав москаля до дерева й пиляє пилкою.
– Та чи пан не має пістолета?
– Та ні, пан має пістолет, але пан має ще час і натхнення!

Чого-чого, а натхнення в автора цих рядків не бракує. Тому все буде добре!

Олесь Городецький, громадський активіст, координатор Оргкомітету "Євромайдан Рим", спеціально для УП

powered by lun.ua
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)