Які політичні партії висувають депутатів-прогульників?

Середа, 21 жовтня 2015, 10:04

Понад 40 % чинних депутатів можна відкликати за прогули у Запорізькій, Кіровоградській та Івано-Франківській міськрадах.

Такі невтішні результати моніторингу Громадського руху ЧЕСНО.

За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, його можна позбавити мандату - за статею 37, закону "Про статус депутатів місцевих рад".

Але цю норму закону в Україні до депутатів майже ніколи не застосовують.

Це при тому, що у кожній міській раді обласного центру, яку проаналізували в ЧЕСНО, відсоток кандидатів на відкликання перевищує 20 %.

Аби українці знову не сформували неякісне місцеве самоврядування, Громадський рух ЧЕСНО ще в березні розпочав кампанію "Чесна весна - відповідальна осінь".

Вперше в Україні системно промоніторили не лише роботу депутатів Верховної Ради, а й депутатів міських та обласних рад.

На мапі чітко видно, який відсоток депутатів можна було б відкликати з чинних міських рад обласних центрів.

Мешканці цих міст можуть ознайомитися із результатами моніторингу своєї міськради на сайті Громадського руху ЧЕСНО.

 

Кожен депутат розуміє: прогули або неякісна робота можуть безпосередньо вплинути на дальшу політичну кар’єру і результати осінніх місцевих виборів. Це мають усвідомлювати і політичні партії.

Громадський рух ЧЕСНО попереджав партії про те, що неприпустимо кандидувати не лише тих, хто порушив закон і пропустив понад 50 % засідань сесій чи комісій за рік, а й тих, хто за 4,5 роки пропустив 25 % і більше засідань.

Аналітики ЧЕСНО промоніторили, які партії у міських радах знову кандидують прогульників. Тепер ми знаємо, що найгірша ситуація у Черкасах. Це при тому, тут раду облрали після Революції Гідності - у 2014 році.

 

Варто зауважити, що ЧЕСНО проаналізував також відвідуваність депутатів облрад і деякі депутати-прогульники облрад тепер кандидуються у міські ради. Детальну інформацію про більшість облрад ви можете довідатися теж на сайті ЧЕСНО,

Відвідуваність - не єдиний критерій, за яким ЧЕСНО проаналізував роботу депутатів. Як виявилося, депутати у деяких радах за 4,5 роки каденції не написали жодного запиту.

 

Деякі депутати виправдовуються тим, що пишуть лише звернення. Як виявилося, запити їм здаються не такими важливими.

"Запит є важливішим інструментом, аніж звернення. Адже це - підтримане владою звернення депутата до будь-якого органу, що розташований на території міста, відповідно, якщо цей орган не зреагував та не вирішив ситуацію, або проігнорував запит депутата, то цей депутат може підняти питання на сесії міської ради, повідомити, що його не задовольнила відповідь чи реакція органу, і викликати керівника цього органу на пленарне засідання для публічної відповіді на цей запит. Звернення ж легше проігнорувати," - наголошує експерт Українського незалежного центру політичних досліджень і Реанімаційного пакету реформ Іван Лукеря.

Громадський рух ЧЕСНО звертається до всіх виборців враховувати інформацію про прогульників чинних рад під час голосування.  Детальний аналіз буде найближчим часом представлений на сайті ЧЕСНО (chesno.org) у розділі "Регіони".

Ірина Федорів, ЧЕСНО, для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Україна допомагає удосконалювати американські стандарти тактичної медицини

Ринок, який неможливо знищити ракетами

Як безболісно запровадити електронний документообіг

Надія на біопаливо. Чи буде світло і тепло взимку?

7 кроків до енергетичної незламності України

Штучний інтелект у світі мистецтва: проблема, перевага чи недолік часу? Суд снобів