Синдром НКВС у Харкові, або Назад у 30-ті роки терору

7955 переглядів
П'ятниця, 24 листопада 2017, 19:00
Роман Семенуха
народний депутат, "Самопоміч"

Я чимало читав про терор 30-х років у книгах, чув про нього від літніх людей та був переконаний, що після Революції Гідності українське суспільство пройшло точку неповернення.

Я був певний того, що громада Харкова, яка захистила своє місто від "руського міра", виборола право на гідність і незворотність перетворень.

На жаль, помилявся.

Боротьба з інакодумством у моєму рідному Харкові набирає обертів. Громадських активістів, що викривають корупцію та намагаються боротись зі свавіллям влади, б'ють на вулиці, серед білого дня. Щоразу роблячи це більш зухвало. Жодного винного не притягнуто до відповідальності.

На місцевих підприємців, які не бажають "жити по-новому" та платити данину, у владних кабінетах чинять шалений тиск. На депутатів, що не згодні з "політикою партії", відкривають кримінальні провадження. Так у їхніх душах намагаються поселити страх.

На минулих вихідних, 18-19 листопада, до Харкова та області завітали Андрій Садовий та Олег Березюк.

І влада найпрогресивнішої (якщо вірити різним рейтингам маловідомих компаній) області не придумала нічого кращого як... на базі обласного управління СБУ створити оперативний штаб із мінімізації наслідків візиту Садового до Харкова.

З такого абсурду глузували навіть самі ж співробітники певних структур.

Хай там як, а шість вищих навчальних закладів обласного центру, студентської столиці країни, відмовили Олегу Березюку в зустрічі – лекції на історичну тему, без жодного політичного підтексту.

Сім великих підприємств області у проведенні зустрічей з керівництвом та робочими колективами. Серед них – завод "Комунар", одне з великих харківських підприємств, на якому, очевидно, через тиск на керівництво, візит було скасовано за півгодини до початку.

У школах та лікарнях, де все ж таки було організовано зустрічі Олега Березюка, і його щиро приймали прості люди, розпочався справжній політичний терор. Вчителів та лікарів, присутніх на зустрічах, викликали до СБУ з вимогою дати пояснення! Одна вчителька, розповідаючи про те, що сталося, сказала: "Це 37-й рік!".

Так і є. Що далі? "Чорні воронки", люди, що зникають у нікуди, анонімки, засудження без суду і слідства тільки за погляди?

Наступного дня в Харкові відбувся форум молодіжного крила "Об’єднання "Самопоміч", на якому був присутній Андрій Садовий. У рамках форуму було заплановано панельні дискусії з членами молодіжної організації за участі народних депутатів та зустріч із депутатами та ініціативними групами Харкова і Харківської області.

За кілька годин до початку роботи форуму організатори отримали повідомлення про те, що приміщення медіа-центру "Время" (яке належить впливовому та нібито незалежному бізнесмену Олександру Фельдману), у якому мали проходити заходи, недоступне. Нібито через загоряння електропроводки.

У всій будівлі було вимкнуто електропостачання. Аби перевірити ситуацію, наші представники приїхали на місце та переконалися, що ніякого загоряння, зрозуміло, не було.

Так що змінилося після Революції Гідності? Шахтарські каски замінили на вишиванки, а "modus operandi" залишився той самий?

І виходить, що за картонними декораціями, які в Харківській області губернатор будує за допомогою Адміністрації президента, за всіми цими нагородами, за розпіареними зустрічами з послами, за поїздками в ПАРЄ ховається банальний страх та абсолютно "совкове" мислення.

Коли замість боротьби з російськими агентами та захисту спокою прифронтового міста, СБУ займається зривом зустрічей опозиційних політиків з людьми. Абсурд.

Влада, що живе в такому політичному середньовіччі, приречена.

Роман Семенуха, народный депутат, "Самопоміч", спеціально для УП

powered by lun.ua
powered by lun.ua
Подвійне сито, або Чому потрібна двотурова мажоритарка
Яким бути новому українському парламентаризму – це питання фахової дискусії. Я схиляюся до двопалатного парламенту.
Третя спроба: чи стане перевірка транспорту в Україні схожою на європейську
Нова редакція урядового закону про перевірку транспортних засобів спирається на норми ЄС, але дещо дивно трактує частину з них. Запропоновані норми часто більш жорсткі, аніж ті, що діють в Євросоюзі.
Як розподіл газу став клондайком збитків
Виробничо-технологічні потреби вважають клондайком газорозподільних компаній. Насправді ж вони є головним джерелом збитків для всієї галузі впродовж останніх років.
Нас уперто не чують! Чому тисячі українців залишилися без доступу до життєвоважливих ліків
У країні досі немає реєстрів пацієнтів та списку необхідних їм ліків, немає електронних рецептів, а в самому Нацпереліку так і не з’явилися додаткові необхідні пацієнтам препарати.
Китай у фокусі української торговельної політики
Уряд докладає максимум зусиль до розвитку стосунків з Китаєм. У торговельній політиці цей ринок залишається у "фокусі".
Як голосувала Америка: репортаж із виборчої дільниці
Для американців важливо показати, що, незалежно від того, за кого саме вони віддали голос, вони виконали свій громадянський обов'язок. Цьогорічні вибори особливо важливі, адже це перша політична подія після президентських виборів.
Кінець Великої війни. Чи Європа і світ зробили висновки?
Хочеться задуматися, що сталося, а що таки не відбулося? Що ми як людство тоді зрозуміли? У якому нерозумінні перебували десятиліттями і може ще й досі не знайшли відповіді на деякі питання?