Дошка ганьби. Чому прізвища злісних неплатників аліментів з’явилися у відкритому доступі

3991 перегляд
Вівторок, 20 лютого 2018, 12:30
Вадим Гуцул
керівник Головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області

6 лютого 2018 року набув чинності закон щодо посилення відповідальності недобросовісних батьків, які після розлучення ігнорують виконання свого прямого обов’язку й ухиляються від утримання власних дітей упродовж шести та більше місяців.

Завдяки цьому державні виконавці, які займаються виконанням рішень судів про стягнення аліментів, мають можливість застосовувати проти боржників нові інструменти примусового впливу.

Зокрема, йдеться про обмеження злісних неплатників у праві полювання, виїзду за межі України, керування транспортними засобами та користування вогнепальною зброєю.

І, як показує практика, ці новації є в дійсності дієвими.

Відтак, з початку року органи державної виконавчої служби ліквідували заборгованість зі сплати аліментів на суму 1,9 мільярда гривень на користь 550 тисяч дітей.

Незважаючи на досить високі результати, ще є над чим працювати, адже судові рішення про стягнення аліментів в Україні виконуються не в усіх випадках.

Зокрема, раніше складнощі виникали в тому разі, коли боржник насправді не мав офіційного доходу або майна, за рахунок яких можна було б ліквідувати заборгованість.

Наразі, згідно з новим законодавством, за таких обставин злісного неплатника може бути притягнено до виконання суспільно корисних робіт, оплата за які в повному обсязі спрямовуватиметься на погашення заборгованості з аліментів.

Однак є "особлива" категорія недобросовісних батьків, які працюють неофіційно й мають стабільний фінансовий дохід.

Незважаючи на високе матеріальне становище, вони відмовляються добровільно сплачувати аліменти, вчиняючи при цьому економічне насилля над дитиною й обмежуючи її в праві повноцінного та всебічного розвитку.

Як у такому випадку боротися з боржниками?

Усе досить просто: слід застосовувати методи психологічного впливу.

Саме з цією метою створено реєстр боржників і відкритий список злісних неплатників, у яких міститься інформація про всіх осіб, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

Високопосадовці, депутати, бізнесмени, які працюють у межах тіньової економіки, занадто дбають про свою репутацію в очах оточуючих, тому навряд чи захочуть фігурувати в таких скандальних ситуаціях, як відмова від утримання власної дитини.

Погодьтеся, набагато простіше сплатити заборгованість, ніж втратити авторитет, потрапивши на так звану "дошку ганьби".

Однак заплямування репутації – ще не все, що може очікувати на злісного неплатника після того, як інформація про нього потрапить у публічний реєстр боржників з аліментів.

Наприклад, у нього автоматично з’являться проблеми, якщо він захоче посвідчити договір відчуження майна в нотаріуса або отримати кредит у фінансовій установі, адже йому в обох випадках у цьому відмовлять.

Наразі в реєстрі міститься інформація про понад 75 тисяч злісних боржників, які заборгували кошти своїм дітям.

Тепер країна знатиме всіх своїх "героїв" в обличчя. Адже чи можете ви бути впевненими в тій людині, яка готова забути про власну дитину?

Вадим Гуцул, керівник Головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області, спеціально для УП

powered by lun.ua
powered by lun.ua
#Прикрути. Чому українці без тепла, але всі діють за законом
Спочатку #прикрути, #украінці ви чудові, а через півроку ТКЕ без газу, а "чудові українці" без тепла, але всі формально діють за законом.
Коли секс не про секс: проміскуїтет та інші підміни
Відчуття себе, своїх істинних потреб та їхнє адекватне задоволення – важлива умова психічного здоров'я.
Знай свої права: як доступ до правосуддя підвищує якість життя
Доступ до правосуддя разом з правовою обізнаністю дають змогу громадянам отримати те, що їм належить по праву.
Наше студентство за кордоном: розпрощатися не зможемо повернути?
Чому студентство вирішило поїхати в закордонні університети? Здебільшого тому, що незадоволені умовами життя в Україні, а ще хочуть кращі знання або диплом, щоб працювати в ЄС.
"Топографія пам'яті": ми – те, що ми пам'ятаємо
"Топографія пам'яті" Мартіна Поллака це збірка есеїв, написана в різні роки австрійським письменником, журналістом та перекладачем, що спеціалізується на історії Центральної та Східної Європи.
Чому українці не люблять українське
В Україні чимало компаній виробляють сучасні якісні товари, але вітчизняні споживачі їх не цінують. У чому річ? (рос.)
Коли ламається смартфон, або Що буде, якщо ваша бабуся з'явиться у Instagram
Людмилі Йосипівні за кілька місяців буде 70. Смартфон їй купили зо півроку тому. З того часу бабуся перестала бурчати на нас, що ми "сидимо в телефоні", – провела інтернет і стала пропадати в ньому.