Проблеми ОСББ та новий законопроєкт, що має їх усунути

3106 переглядів
Понеділок, 13 січня 2020, 17:00
Олександр ГоренюкSasha Goreniuk
народний депутат, фракція партії "Слуга народу"

Я переконаний, що законотворчість повинна базуватися на реальних потребах людей. Коли у громадян є масовий запит на зміну чи вдосконалення тих або інших правил – до цього треба дослухатися.

Нещодавно в Одесі я мав зустріч із керівниками об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, кількість яких продовжує невпинно зростати по всій Україні.

Я не буду зупинятися на тому, що наразі левова частка ОСББ успішно функціонує на теренах нашої держави. Врешті-решт законом про ОСББ державі вдалося надати людям можливість самостійно ефективно управляти своїми будинками та спільною власністю й не бути заручниками часто неякісних ЖЕКів.

Зупинюся на тих питаннях, які наразі необхідно законодавчо врегулювати. Зокрема відповідальність за непередачу документації на багатоквартирний будинок.

Важливість необхідності врегулювання цього питання підтверджує і резолюція IX Всеукраїнського форуму ОСББ, що відбувся 2018 року у Львові. У цьому документі Верховній Раді України запропоновано ухвалити закон, яким встановити адміністративну відповідальність за порушення строку передачі документації на багатоквартирний будинок, у якому створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

У чому полягає проблема?

Так, уже за чинним законодавством, колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення ОСББ, забезпечує передачу технічної та іншої документації на будинок протягом 3-х місяців.

Що ж стосується представника правління, якого було переобрано, то тут узагалі не передбачено строків передачі документів.

Тому наразі є значна кількість звернень представників ОСББ, пов'язана з тим, що члени правління, зокрема голови, які були переобрані, не передають документів новим представникам правління ОСББ, переховуються від них, ігнорують тощо.

Це призводить до унеможливлення повноцінного здійснення господарської та управлінської діяльності. А інколи й взагалі до колапсу: люди не можуть укладати договори на постачання необхідних послуг, наприклад, вивезення сміття, й будинок потопає у відходах.

Що робити?

Сьогодні єдиний спосіб змусити "непорядних попередників" віддати документи – це звернутися до суду. А суд – це насамперед витрати фінансового характеру, щонайменше на судовий збір. Також суд – це завжди втрата часу та емоційних сил.

Але наразі інших варіантів немає.

Саме тому я зініціював і став співавтором законопроєкту, що цю проблему вирішить інакше, в зручний для людей спосіб.

Loading...

Як ми вирішуємо проблему?

Законопроєктом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення відповідальності за порушення строку передачі документації на багатоквартирний будинок, у якому створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

Ключові новели: відтепер усю документацію необхідно буде передати протягом п'яти робочих днів, якщо ж цього зроблено не буде – особу буде притягнуто до адмінвідповідальності.

Що ще важливо: право на складання протоколу про правопорушення пропонується надати членам правління ОСББ. Це, у свою чергу, зменшить бюрократію і прискорить процес отримання документів.

Тобто якщо у визначений термін попередній балансоутримувач не передає документів, то на нього накладається штраф. Розмір штрафу – від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 3 400 до 5 100 гривень.

Для колишніх членів правління, які вчасно не передають документів, накладається штраф – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 850 до 1 700 гривень.

Вважаю, це стане хорошим превентивним заходом для охочих порушити чинне законодавство, а для добропорядних домоуправлінь – якісною допомогою у здійсненні їхньої діяльності.

Нехай ваші будинки будуть чистими й охайними в новому році! Сподіваюся, Рада підтримає таку важливу для мешканців багатоквартирних будинків ініціативу.

Олександра Горенюк, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.powered by lun.ua
Зарплата Новосад – комунікаційні помилки, емоції та раціональне мислення
Нова хвиля міністрів декларує, що не хоче таємно красти, але хоче мати високі офіційні зарплати. Але більшість з них не відчуває – де та межа, де їхнє розуміння "достатньої" зарплати вступає в конфлікт з таким же розумінням більшої частини населення.
VIP-лікарня з сотнями "прислуги" за наші гроші – яка Феофанія зсередини
Цікаво, чи стане "Феофанія" колись по-справжньому лікарнею, відкритою для всіх, а чи й далі висітиме на балансі ДУСі? Адже зараз там можна утримувати півтисячі персоналу, заробляти мільйони і не перейматися – гроші з бюджету і далі будуть виділяти. Бо це ж не просто лікарня, а VIP. І це в той час, як лише у 18% сільських лікарень є санвузли.
Газорозподільні мережі: як державі отримати вигоду від використання власного майна
Чому держава не отримувала вигоди від використання власних мереж, чи отримує вона вигоду зараз, і як держава може розпорядитися цим майном?
Яким буде Київ у 2050 році, й чому це залежить від нас
Для мещканців та туристів вся краса 1500 літнього єпропейського Києва нівелюється незручностями та стресом від перебування у ньому.
Скільки коштує міністр
Скільки мають заробляти державні чиновники.
Три поради з Канади: на що звернути увагу українським експортерам одягу
У 2017 році набула чинності угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою. На що слід звернути увагу експортерам одягу, щоб стати успішними в Канаді?
Коли розуміння і підтримка – це теж ліки. Досвід онкопацієнтки
Для онкохворих вкрай важлива не тільки доступність ліків та наявність професійних лікарів, але й можливість отримати підтримку.
Інша Америка: як зміняться світ та Україна у разі перемоги Сандерса
Секрет високої популярності Берні Сандерса серед виборців полягає в тому, що у світі змінюється економічна парадигма. Тому його програма має значення й для інших держав, включно з Україною.