Проблемы ОСМД и новый законопроект, который должен их устранить

3159 просмотров
Понедельник, 13 января 2020, 17:00
Александр ГоренюкSasha Goreniuk
народный депутат, фракция партии "Слуга народа"

Я переконаний, що законотворчість повинна базуватися на реальних потребах людей. Коли у громадян є масовий запит на зміну чи вдосконалення тих або інших правил – до цього треба дослухатися.

Нещодавно в Одесі я мав зустріч із керівниками об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, кількість яких продовжує невпинно зростати по всій Україні.

Я не буду зупинятися на тому, що наразі левова частка ОСББ успішно функціонує на теренах нашої держави. Врешті-решт законом про ОСББ державі вдалося надати людям можливість самостійно ефективно управляти своїми будинками та спільною власністю й не бути заручниками часто неякісних ЖЕКів.

Зупинюся на тих питаннях, які наразі необхідно законодавчо врегулювати. Зокрема відповідальність за непередачу документації на багатоквартирний будинок.

Важливість необхідності врегулювання цього питання підтверджує і резолюція IX Всеукраїнського форуму ОСББ, що відбувся 2018 року у Львові. У цьому документі Верховній Раді України запропоновано ухвалити закон, яким встановити адміністративну відповідальність за порушення строку передачі документації на багатоквартирний будинок, у якому створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

У чому полягає проблема?

Так, уже за чинним законодавством, колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення ОСББ, забезпечує передачу технічної та іншої документації на будинок протягом 3-х місяців.

Що ж стосується представника правління, якого було переобрано, то тут узагалі не передбачено строків передачі документів.

Тому наразі є значна кількість звернень представників ОСББ, пов'язана з тим, що члени правління, зокрема голови, які були переобрані, не передають документів новим представникам правління ОСББ, переховуються від них, ігнорують тощо.

Це призводить до унеможливлення повноцінного здійснення господарської та управлінської діяльності. А інколи й взагалі до колапсу: люди не можуть укладати договори на постачання необхідних послуг, наприклад, вивезення сміття, й будинок потопає у відходах.

Що робити?

Сьогодні єдиний спосіб змусити "непорядних попередників" віддати документи – це звернутися до суду. А суд – це насамперед витрати фінансового характеру, щонайменше на судовий збір. Також суд – це завжди втрата часу та емоційних сил.

Але наразі інших варіантів немає.

Саме тому я зініціював і став співавтором законопроєкту, що цю проблему вирішить інакше, в зручний для людей спосіб.

Loading...

Як ми вирішуємо проблему?

Законопроєктом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення відповідальності за порушення строку передачі документації на багатоквартирний будинок, у якому створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

Ключові новели: відтепер усю документацію необхідно буде передати протягом п'яти робочих днів, якщо ж цього зроблено не буде – особу буде притягнуто до адмінвідповідальності.

Що ще важливо: право на складання протоколу про правопорушення пропонується надати членам правління ОСББ. Це, у свою чергу, зменшить бюрократію і прискорить процес отримання документів.

Тобто якщо у визначений термін попередній балансоутримувач не передає документів, то на нього накладається штраф. Розмір штрафу – від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 3 400 до 5 100 гривень.

Для колишніх членів правління, які вчасно не передають документів, накладається штраф – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 850 до 1 700 гривень.

Вважаю, це стане хорошим превентивним заходом для охочих порушити чинне законодавство, а для добропорядних домоуправлінь – якісною допомогою у здійсненні їхньої діяльності.

Нехай ваші будинки будуть чистими й охайними в новому році! Сподіваюся, Рада підтримає таку важливу для мешканців багатоквартирних будинків ініціативу.

Олександра Горенюк, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.powered by lun.ua
"Спасибо" на завтрак, "спасибо" на ужин, или За что живут благотворительные фонды
Фонд, как любая финансовая структура работает по механикой бизнеса, но наша деятельность направлена не на получение прибыли, а на помощь детям. (укр.)
Настоящие патриоты платят налоги
Платят ли украинцы налоги, как это влияет на их комфорт и что должно делать государство?
Генетика "фейка". Есть ли связь между рынком земли, "откатами" и "Прозорро.Продажами"
Как любой инструмент, уничтожающий коррупционные схемы, система "Прозорро.Продажи" все чаще становится мишенью старой системы. Кому это выгодно? (укр.)
Законопроект о "ворах в законе" как способ закрывать рты
Как новый законопроект о "ворах в законе" наделяет МВД и Авакова чрезвычайными и избыточными полномочиями. (укр.)
Зеленое задание: как Украине найти свое место в климатической политике ЕС
Не менее 25% внешней помощи ЕС будет направлено на климатические цели. Именно поэтому Украина должна активно включиться в обсуждение и согласование всех аспектов этой поддержки. (укр.)
Предприниматели в фокусе Верховной Рады: итоги января
Неделя работы парламента в январе принесла для предпринимателей изменения в сфере финансов, администрирования налогов и таможенных платежей. (укр.)
Государственный телеканал на оккупированных территориях: как и о чем общаться с ОРДЛО
Один государственный телеканал просто не способен решить вопросы информационной реинтеграции жителей оккупированных территорий. Чтобы люди в ОРДЛО перестали жить в плену стереотипов, нужно сделать гораздо больше. (укр.)
Новая торговая реальность: какие последствия для мира и Украины несет соглашение США и Китая
Украина стала одной из немногих стран, которым торговый конфликт между США и Китаем принес больше пользы, чем вреда. Как же тогда повлияет на нее перемирие Вашингтона и Пекина? (укр.)