Європейський Союз розширює підтримку України: відкриття регіонального представництва КМЄС в Маріуполі

Четвер, 08 жовтня 2020, 20:00

Цього тижня Україна та її відносини з Європейським Союзом були в центрі уваги багатьох міжнародних ЗМІ, адже в Брюсселі проходив двосторонній саміт, який дав нагоду трохи перевести подих, озирнутися на пройдений шлях і оцінити розвиток відносин між ЄС та Україною за останній рік. 

Зважаючи на надзвичайні обставини, в яких опинилася Україна через пандемію коронавірусу, Європейський Союз без зайвих зволікань простягнув руку допомоги державним органам і медичним працівникам України, задіяним у боротьбі з COVID-19. 

Протягом останніх кількох місяців до цієї ініціативи активно долучилася і Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС). 

Якщо говорити про середньо- та довгострокову перспективу, у центрі уваги ЄС залишатимуться такі ключові напрями двосторонньої співпраці, як реалізація Угоди про асоціацію та подальша підтримка реформ. Відповідно КМЄС планує й надалі підтримувати процес реформування сектору цивільної безпеки України.

З того часу, як місія розпочала свою роботу в 2014 році, спектр і географія її діяльності суттєво розширилися. Сьогодні, крім Головного офісу в Києві, КМЄС має чотири представництва в регіонах України. 

Загалом у місії працює понад 300 міжнародних та українських фахівців. Четверте регіональне представництво – у Маріуполі – з'явилося буквально два тижні тому. Ця нова структура КМЄС згадується у спільній заяві за підсумками 22-го Саміту Україна – ЄС, опублікованій 29 вересня.

На тлі пандемії COVID-19, через яку 2020 рік був переповнений тривогами і страхами, такий крок можна вважати переконливим доказом того, що криза не тільки не змусила нас відступити назад, а й не завадила нам розширити підтримку наших партнерів в Україні і сприяння необхідним реформам. 

Відкриття регіонального представництва в Маріуполі має величезне значення як для самої КМЄС, так і для інших інституцій ЄС в Україні, а також для українських державних установ на центральному і місцевому рівнях, яких ми підтримуємо. 

Маріуполь – це друге за величиною місто Донецької області і важливий морський порт, розташований зовсім близько до зони конфлікту у східній частині країни. З огляду на це, присутність КМЄС в Маріуполі має надзвичайно велике значення – як символічне, так і практичне. 

Навряд чи можна знайти в Україні інше місце, де прапор ЄС, що майорить над містом, був би настільки важливим. Відкриття регіонального представництва КМЄС – яскраве свідчення стабільності і стійкості Європейського Союзу, якими ми пишаємося.

КМЄС невипадково вирішила провести День відкритих дверей у Театральному сквері з нагоди урочистого відкриття представництва саме 25 вересня, адже на вихідних 26-27 числа жителі й гості Маріуполя святкували День міста. 

Те, що COVID-19 не став нам на заваді (хоча зрозуміло, що ми суворо дотримувалися чинних протоколів охорони здоров'я і безпеки), свідчить також і про нашу власну стійкість і витривалість. Крім того, нам було дуже приємно поспілкуватися з громадянами наживо.

Ми усвідомлюємо, що в кінцевому підсумку ми служимо громадянам України і що мірилом нашого успіху буде ставлення громадян та рівень їхньої довіри до державних органів і установ, яким КМЄС надає підтримку: це Національна поліція України, органи прокуратури, Держприкордонслужба, Держмитслужба, Служба безпеки України, органи судової системи, Міністерство внутрішніх справ та Міністерство юстиції.

Нам було особливо приємно вітати на нашому заході віце-прем'єр-міністра Ольгу Стефанішину і заступницю міністра внутрішніх справ Тетяну Ковальчук, які разом із губернатором Донецької області, мером Маріуполя і головою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом взяли участь у церемонії відкриття.

Присутність на урочистому заході послів багатьох держав-членів ЄС свідчила про те, які особливі очікування має Європейський Союз щодо розширення нашої співпраці на південно-східному напрямку. У тому, що стосується підтримки України і особливо її східних регіонів, усі держави-члени ЄС залишаються солідарними і незмінними у своїх намірах.

Реклама:

Ще до відкриття свого регіонального представництва в Маріуполі КМЄС проводила окремі заходи в місті та прилеглих районах. Зараз на постійній основі тут працює понад 20 експертів з дев'яти держав-членів ЄС, а також з України. 

Вони надаватимуть підтримку державним органам на місцях і проводитимуть стратегічні консультації з питань взаємодії поліції з громадою, охорони громадського порядку, кримінальних розслідувань і організації діяльності органів прокуратури. 

На думку КМЄС, надзвичайно велике значення мають встановлення зв'язків і розвиток співпраці між державними органами і громадянським суспільством. Тільки в процесі діалогу місцева громада зможе висловлювати свою думку і реально впливати на те, як працюють і дбають про безпеку громадян відповідні органи. 

Не гаючи часу, наші експерти в Маріуполі вже розпочали працювати над розробленням Стратегії громадської безпеки для південно-східного регіону. 

Стратегія громадської безпеки – це модель організації взаємодії між державними органами та громадськими організаціями. За сприяння КМЄС модель вже випробувана в інших регіонах України, тож сподіваємося, що вона матиме успіх і в Маріуполі. 

Ви правильно зауважите, що реалізація наших амбітних планів у Маріуполі і на всій території України здається непростим завданням через неспокійну ситуацію на Донбасі та пандемію коронавірусу. Певною мірою це так і є. 

Однак слід згадати, що поштовхом для створення Консультативної місії Європейського Союзу стала Революція гідності і відомий всім нам подальший розвиток подій на сході України. 

Коли настає криза, треба діяти, а не сидіти склавши руки. Народ України всьому світові показав свою незламність і силу духу. Ваш приклад надихає. Ми розуміємо, що маємо бути витривалими і не боятися труднощів на шляху реалізації реформ у Маріуполі та інших регіонах України.

Антті Хартікайнен, для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.  Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Роумінговий безвіз

Український павільйон на Венеційській бієнале під загрозою

Тенденції ринку нерухомості Львова

Не остання зима

Стале землеробство сприятиме відновленню довкілля від наслідків війни

П'ять запитань про "поправки Лозового": в чому суть проблеми?