Перша "Ластівка". За відбудову Ірпеня беруться недоброчесні забудовники
Санаторій "Ластівка" – одна з небагатьох зелених зон, яка залишилася в Ірпені після того, як команда ексмера Володимира Карплюка по-варварськи забудовувала наше місто.
На останній сесії, 16 травня, всі фракції, крім "Голосу", підтримали забудову цього санаторію задля того, щоб ті, хто залишився без житла, мали де жити. Це 7-8 га лісу, які межують з табором "Восток". Саме його перед війною ці ж депутати віддали під забудову.
Тоді ж громада звернулася з вимогою не голосувати за розробку детального плану території "Ластівки" та запропонувала альтернативи для розселення постраждалих.
Подібні речі з боку влади відбувалися з 2015 року, коли перемогла партія "Нові обличчя". Тоді під прикриттям АТОвців та переселенців знищувалися зелені зони в Ірпені. Ті зелені зони і заплава річки Ірпінь, які зараз допомагали ЗСУ стримувати ворога біля Києва і не пропускати далі.
Зараз Ірпінь отримав статус міста-героя. Місцеві забудовники знову цинічно користуються цієї відомою на весь світ історією, щоб заробляти на людській біді. І дії місцевої влади з боку громади майже неможливо контролювати, бо як і в 2015 після початку війни, забудовники прикрилися людським горем. Тоді всі, хто виступав проти забудови стратегічних для безпеки Ірпеня зелених зон, оголошувалися "продажними активістами". Сьогодні ж голова міста Олександр Маркушин публічно погрожує незгодним розправою з допомогою поліції.
Забудовники вже кинули оком на гроші на відбудову. І про їхні хитрі плани давно відомо. І не виключно, що вони вже налагодили мости з Офісом президента і користуються статусом міста-героя, хоча самі ж доклали руку до знищення буферних щитів: зелених зон, які могли б допомогти ЗСУ зупиняти наступ.
Є величезний ринок житла, який здається в оренду, і який можна зараз дати тим, у кого його немає, є санаторії і табори для відпочинку, є готелі, багато квартир ще не продані у новозбудованих будинках, але приймається хибне рішення - знищити чи не останні зелені зони міста. Бо на всіх інших варіантах забудовники Ірпеня не зароблять грошей.
З рекреаційної території дуже легко зробити висотку. А от навпаки ще не вийшло ні в кого. От тільки ця війна показала, що коли йде ворог – зелена зона може стати форпостом для опору, а в мирний час – це здоров’я наших дітей.
Для розуміння, окупанти прийшли в Ірпінь не в 2022 році. А тоді, коли на виборах в Ірпені перемогла партія забудовника й ексрегіонала Володимира Карплюка "Нові обличчя". Як не парадоксально, ексрегіонал переміг на виборах після Революції Гідності – 2015 року. У цьому помогла маніпуляція та обман, бо їх виборча кампанія базувалася на закликах "збережемо ліси", "нехай тут бігають білочки", "Ірпінь – місто здоров'я".
Та після отримання повноважень ця команда швиденько прибрала до рук і забудувала всі комунальні землі, вирубала зелені зони в місті та навіть поза його межами і подалася забудовувати заплави річок Ірпінь та Бучанка. До нищення природи приєдналися й депутати інших партій та перед війною, згідно з аналізом Руху ЧЕСНО, стали кандидатами на відкликання.
![](http://img.pravda.com/images/doc/1/0/102b23f-unnamed.png)
Весною 2022 року саме заплава та врятований від забудовників Біличанський ліс став природним щитом столиці і допомагав ЗСУ боротися з ворогом і стримувати наступ на Київ.
Ці політики перемогли так, як і російські політики, які тримають владу. З виборцями окупанти-забудовники, які контролюють депутатську більшість, працювали за допомогою пропаганди. Була задіяна армія ботів, силовий блок – спортсмени-тітушки.
![](http://img.pravda.com/images/doc/1/e/1ee7807-unnamed--1-.jpg)
У цих забудовників-окупантів навіть є свої "говорящіє голови", як-то Скабєєва чи Симонян. Ба, більше! Депутатка "Нових облич" – мама співачки Світлани Лободи, возила московським журналістам тортик, а українських журналістів не пускала до себе. Після такого скандалу, Карплюк всіляко уникав публічної розмови про те, що таку депутатку треба позбавити мандата.
![](http://img.pravda.com/images/doc/5/4/542eba9-unnamed.jpg)
Тобто ціннісно Карплюк не був готовий оперативно реагувати на те, що його депутатка понесла окупантам торт. При тому, що в цей час був тимчасово окупований Крим, Донеччина і Луганщина.
Перемогу на виборах забезпечувала бюджетна гречка – гроші вкладали в фотозони, стратегічні речі для громади ніхто не робив і зрештою блогери писали про топ-10 причин, чому не варто купувати квартиру в Ірпені.
![](http://img.pravda.com/images/doc/a/b/ab9e262-unnamed--1-.png)
І ті, хто возив торти рашистам, хто жив на відкатах і схемах, ціннісно не змінюються. Кому війна, а кому…
Та настав час змінитися суспільству, і громада Ірпеня вимагає від влади зважувати на нашу думку та пропонує власне бачення розвитку міста.
Олексій Савченко