Другого шансу не буде

Четвер, 30 листопада 2023, 17:00

Я розумію, чому росія хоче розколоти військово-політичне керівництво на "військове" і "політичне" та змусити їх воювати один із одним. Це єдиний спосіб для ворога розгромно перемогти Україну.

Та я не розумію і відмовляюсь розуміти, чому ми самі даємо їм те, що вони хочуть.

100 років тому більшовики окупували Київ і більшу частину УНР, влаштували червоний терор, масові вбивства і геноцид українців. Вони перемогли в першому раунді.

Реклама:

Згодом, відносно швидко, українській владі вдалось відбити столицю і звільнити свою територію. Другий раунд був за нами.

Ситуація була складна, але обнадійлива: Україна вигнала окупанта і встановила свою законну владу на своїх суверенних територіях. Ми мали унікальний шанс збудувати незалежну державу, і ніхто не знає, як би склалась історія світу, якби нам вдалось.

Ми змарнували цей шанс і на безкінечно довгі 70 років опинились у кривавому російському концтаборі.

Будь-яка історична аналогія шкутильгає, тож на цьому я завершу порівнювати Україну початку ХХ і ХХІ століття. Зосереджусь лише на головному, що вбило нас тоді і може добити зараз.

Ми загубили єдність.

Різні політичні сили – і влада, і опозиція – поставили особисті амбіції вище виживання держави. Хтось бачив себе Гетьманом, хтось – головою Директорії, а закінчили всі в різних почесних статусах із приставкою "в еміграції". Ворог цим скористався і завдав нам нищівної поразки.

Далі голод, ГУЛАГ, розстріли, репресії, русифікація, світові війни і 70 років тюрми народів. А все тому що в ключовий момент забракло відповідальності.

Я раніше щиро дивувалась цій безмежній тупості. Як можна було так дешево проміняти державу? На що? Невже ви не розуміли, що в вас не буде ніяких посад і влади, ЯКЩО НЕ БУДЕ УКРАЇНИ?

2023 рік. Понад 100 років по тому. І я бачу це на власні очі.

Шановні політики, якщо ви не зупинитесь просто зараз – ви не здобудете нічого, а мільйони українців назавжди втратять свій дім, свободу і життя. Ви в кращому разі поїдете закордон і будете писати мемуари, а в історію увійдете зрадниками і нікчемами, що просрали унікальний історичний шанс знищити російську імперію.

Фундамент нашої перемоги – не далекобійні ракети і невідомі технології. Це єдність влади, народу і військових. Якщо хоча б один елемент цього пазлу відпаде – влади не буде ні в кого, народу може не існувати, і на всій нашій землі стоятимуть російські військові.

Другого шансу не буде.

Я не пробачу вам, якщо ми залишимось без України просто тому, що хтось відірвався від реальності і живе неіснуючими виборами. Історія теж не пробачить.

Аліна Михайлова

Джерело

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Як Україні стати східноєвропейським газовим хабом

Як людині з інвалідністю знайти роботу

Зрозуміти знищення по-російськи: колоніалізм, підкорення та розвиток геноциду

Крим як скриня Пандори: уроки, які варто винести

Питання, відповіді на які повинен знати майбутній голова НАЗК

Запорука безкарності: чому польська влада не реагує на блокаду кордону і чи може це змінитися