Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Допомога США знову нелетальна (світова преса)

П'ятниця, 13 березня 2015, 10:31
Версія для друку Коментарі 0

Західна преса оцінює як позитивні, але не достатні два пакети допомоги, які отримає Україна – знову нелетальної військової допомоги від США і програми позик на 17,5 мільярдів доларів від МВФ. А американські журналісти знайшли в добровольчому полку "Азов", як вони пишуть, "нациста" – але з’ясували, що зовсім не такі люди складають "обличчя" полку.

Адміністрація президента США Барака Обами надає Україні нову військову допомогу, та знову нелетальну, пише американський щоденник The New York Times. Ця допомога не містить тих озброєнь, яких домагалася Україна і які Обаму закликали надати і багато чиновників його адміністрації, і члени обох партій у Конгресі.

Натомість це знову будуть рації, аптечки першої допомоги, розвідувальні беззбройні безпілотники, контрбатарейні радари і військові швидкі допомоги – хіба що додадуться 30 броньованих "хаммерів" і 300 звичайних, неброньованих. За день до оголошення, у вівторок, і демократи, і республіканці в комітеті з закордонних справ Сенату в один голос закликали Обаму надати Україні озброєння і висловлювали розчарування, що він цього досі не зробив.

Та, як сказав речник Білого дому Джош Ернест, "президент дуже добре усвідомлює можливі ризики", пов’язані з наданням Україні зброї, бо це, мовляв, "призведе до ескалації насильства, а не до його припинення".

Газета нагадує, що ця оголошена в середу нелетальна допомога на суму в 75 мільйонів доларів додається до узгодженої раніше на 118 мільйонів. Посадовці казали, що протягом цього року готують Україні військову допомогу ще на 120 мільйонів, і нинішня порція може бути першою її частиною, вважає видання. Та при цьому газета нагадує, що американські посадовці визнають: іще з тієї першої допомоги, на 118 мільйонів, досі надано лише трохи більше від половини.

Про нову військову нелетальну допомогу США, а також про рішення МВФ надати Україні кредит пише інше американське видання Foreign Policy – і риторично запитує: чи вистачить цього, щоб урятувати Україну? На думку журналу, це викликає сумнів із такими загрозами Україні з боку підтримуваних Росією сепаратистів, які існують нині. Надання цих 17,5 мільярдів доларів, які також відкриють шлях новим позикам і від ЄС, США й інших кредиторів, може не врятувати українську економіку, якщо бої на сході держави спалахнуть знову.

До того ж військова допомога й близько не відповідає прагненням влади президента Петра Порошенка, щоб перемогти сепаратистів; якщо конфлікт поновиться, Україна так і залишиться без американської зброї.

Державний секретар США Джон Керрі в середу, в день оголошення про цю допомогу, продовжував говорити, що можливість надання Україні летальних озброєнь усе ще "далі розглядається", але не дав ніяких натяків, що така зміна може статися, пише видання й нагадує, що Порошенко опинився у стратегічно невигідному становищі через наявність у його супротивників на полях боїв в Україні озброєнь із Росії.

У київській газеті англомовної спільноти The Kyiv Post на нову фінансову допомогу Україні від Міжнародного валютного фонду відгукнувся відомий лондонський аналітик у справах новопосталих ринків Тімоті Аш зі "Стандард-банку". Він назвав схвалення позики загалом на 17,5 мільярдів доларів протягом наступних чотирьох років "нарешті доброю новиною для України".

При цьому він звернув увагу, що попередня частка допомоги від МВФ, іще за старою програмою, надходила ще в серпні, і Україна була економічно й фінансово полишена сама на себе на цілі півроку. Нинішні гроші, можливо, й не знадобилися б, якби Захід допомагав Україні протягом тих шести місяців і вберіг її від нинішнього фінансового краху, який настав тим часом, пише автор.

Аналітик зауважує, що МВФ прогнозує Україні на цей рік скорочення економіки у 5,5 відсотка – але цей сценарій можливий тільки в разі, якщо бої на сході припиняться.

Якщо ж вони поновляться, рецесія в Україні буде значно глибшою. Тож хоч цей пакет допомоги дуже важливий, іще важливіше, щоб Захід домігся, щоб більше не було ніяких вторгнень Росії на сході України, мовиться у статті.

Американське видання USA Today знайшло в добровольчому полку "Азов", який воно називає "бригадою", як воно пише, "нациста". Відому емблему полку "Ідея нації" видання описує як "молот Тора, давній скандинавський символ, який забрали собі неонацисти, за даними Антидифамаційної ліги". А сам цей "нацист", сержант на ім’я Алекс, каже, що виступає за сильне керівництво для України, "як у Німеччині в часи Другої світової війни", але наголошує, що він проти нацистського геноциду євреїв. Алекс також каже, що після закінчення війни піде з товаришами на Київ, щоб вигнати "корумповану владу".

Видання звертає увагу, що такими заявами окремих бійців зловживають російські засоби інформації, які змальовують "Азов" як "юрбу негідників, що загрожують місцевому населенню, але користуються підтримкою влади в Києві". Речник "Азову" Андрій Дяченко пояснює, що "нацистами" є лише 10–20 відсотків бійців, і наголошує, що то їхня особиста ідеологія, яка не має нічого спільного з офіційною ідеологією полку. Заступник командира Олег Однороженко теж звертає увагу, що такі, як Алекс, не є речниками полку, не мають права виступати так, щоб їхні слова могли сприйняти за позицію полку, і каже, що через свою заяву цей боєць зазнає суворого покарання за порушення дисципліни.

У Генштабі Збройних сил у Києві полковник Олексій Ноздрачов підтвердив американському виданню, що бійці полку – патріоти, а можливі порушення з їхнього боку, про які заявляє місцеве населення, розслідуються. На закінчення видання наводить слова інструктора українських військових Алекса Борисова, який провів в "Азові", навчаючи його переважно російськомовних бійців, два тижні й наголошує: "Я не бачив там фашистів чи антисемітів – це кажу вам я як єврей".

Радіо СВОБОДА

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте