У Москві знищили унікальний архів українських газет

Вівторок, 20 листопада 2007, 10:44

Регіональна громадська організація "Українці Москви" заявляє про знищення унікального газетного фонду Бібліотеки української літератури в Москві.

Це було зроблено 19 листопада за наказом директора бібліотеки Наталії Шаріної, повідомили УНІАН у прес-службі організації.

За даними прес-служби, це було зроблено без складання будь-яких актів, як того вимагають нормативні документи.

У фонді зберігались річні комплекти українських газет українською та російською мовами за 1988-2006 роки: "Демократична Україна", "Голос України", "Урядовий кур’єр", "2000", "День", "Дзеркало тижня", "Літературна Україна", "Культура і життя" тощо.

Знищено також окремі раритетні примірники українських газет ХІХ-ХХ століть, газети української діаспори Росії та інших країн, що зберігалися у відділі російської україніки, примірники часопису "Український огляд", який видавався багато років російським та українським публіцистом Руденком-Десняком, стверджують “Українці Москви”.

“Злочинну акцію було проведено рано-вранці, до приходу на роботу співробітників-українців. Шаріна та її заступник Безпалько особисто вантажили газети на автомашину, яка вивезла їх у невідомому напрямку”, - сказано у повідомленні.

Як підкреслили в прес-службі організації, всі ці комплекти газет відсутні у будь-якій іншій бібліотеці Росії, значна частина з них являє собою історико-культурну цінність державного значення для Російської Федерації.

“Українська громадськість розглядає цю акцію як відвертий антиукраїнський шабаш, виключний прояв агресивної неповаги по відношенню до української культури та українців”, - наголосили “Українці Москви”.

При цьому вони вважають, що “зовсім невипадковим видається і те, що нищення фонду бібліотеки відбулося лише за два дні після невдалої спроби "молодих євразійців" розгромити у Москві виставку, присвячену Голодомору в Україні”.

Раніше представники організації "Українці Москви", а також читачі і співробітники Бібліотеки української літератури в Москві просили президента Росії Володимира Путіна звернути увагу на складну ситуацію, що склалася навколо установи і в ній безпосередньо.
powered by lun.ua
12:28
На Херсонщині фальсифікували ПЛР-тести для тих, хто їде до Криму і з нього
12:27
Кулеба їде до Британії говорити про агресію РФ, візи та енергетику
12:20
Переговори Байдена і Путіна. Пояснюємо, що відбувалося на "російсько-американському саміті"
12:19
Нуланд: Росія може стягнути до України вдвічі більше сил, ніж весною
12:14
У Зеленського поки не коментують переговори Байдена-Путіна, чекають на свою розмову
12:07
Захист контенту і видалення повідомлень за датою: Telegram випустив чергове оновлення
12:04
"Венеційка" перенесла розгляд антиолігархічного закону на кінець січня – депутат
11:42
зображення"Суцільний головний біль": Україна потролила Росію в Твіттері
11:40
"Карантинні" 8 тисяч: Кабмін виплатить недоотримані гроші тим, хто помилився з реквізитами
11:39
мапаВ Україні оголосили штормове попередження: у горах – лавини, у портах обмеження через дощ
Усі новини...