Огризко розповів, за яких умов житиме Затулін

Четвер, 16 жовтня 2008, 14:04

Можливе припинення діяльності в Україні філії Інституту країн СНД не вплине на взаємини між Україною і Росією.

Таку думку в четвер у кулуарах уряду висловив міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

"Що стосується ситуації навколо Інституту країн СНД, тут немає питання пов'язаного з взаєминами з Росією, тут питання законодавства. Якщо цей інститут буде виконувати свої функції відповідно до законодавства України, то він буде жити, якщо ні, - то ні", - сказав Огризко.

На уточнююче питання журналістів про те, яким чином дана ситуація може вплинути на взаємини між Україною і Росією і чи не призведе це до нового витка загострення, міністр заявив, "що все залежатиме від того, яким чином будуть виконуватися норми українського законодавства".

Як повідомлялося, СБУ направила в Міністерство юстиції матеріали для припинення діяльності української філії Інституту країн СНД.

"Ми підтверджуємо, що СБУ направило в Міністерство юстиції України обґрунтовані матеріали, у яких ми просимо, відповідно до законодавства України, зняти реєстрацію, і таким чином, припинити діяльність філії так званого Інституту СНД", - заявив днями в.о. глави СБУ Валентин Наливайченко.

Він підкреслив, що СБУ обґрунтовано вважає, що співробітники цієї філії в Україні, які виступили організаторами, у тому числі і конференції, що заперечувала факт Голодомору, мають нести адміністративну відповідальність, як це передбачено законодавством.

Українську філію Інституту країн СНД очолює Володимир Корнілов. Директором інституту є депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua